С какво ви дразнят свекървите- 61

  • 58 133
  • 754
# 60
babunka,

позволи ми съвет (по-скоро споделен опит).
Чудесно е, че сте се отделили от тази отровна среда.
Както писах, обясни на децата, че си блокирала. Сигурна съм, че ще разберат (както аз разбирам нашите и то за много по-тежки случаи).
Обаче за собствеността, за твоето - режеш директно. Колкото по-бързо покажеш, че няма да отстъпиш и една стотинка, толкова по-бързо ще намалиш проблемите.
Какво да направиш - манталитет. Много често това поведение е нещо от сорта с нахалство и тормоз, ще взема повече. Шамар да е, аванта да е.
Виж целия пост
# 61
Честно казано, в тази ситуация, бих извъртяла шамар на майката. Да приемем, че детето й е дивак, ударил е друго дете, има сто начина да му се скарали и да му обясниш, че това е лошо и не се прави. Но тя, вместо да се скара, лъже?!? Ако твоето дете беше ударило нейното, повярвай ми, тя нямаше да си спести агресивно действие.
Виж целия пост
# 62
Като чета Бабунка, все едно аз съм го писала... Преди година буквално с по един куфар тръгнахме, раздадохме си почти цялото имущество и отделихме неща, които да ни пратят. Повечето ги получихме, други още чакат ред. Скоро си ходих за малко в Бг и се оказва, че останалите неща са така попиляни, че едва ги събрах. Децата си намериха много от играчките при племенниците ми. Разни дреболии, които сме запазили заради някакъв сантимент- също пръснати из две къщи. Това при положение, че с такова желание дадох страхотно много неща на зълва ми! Ами обрана се почувствах, децата се натъжиха.
Разбира се, грешката е изцяло наша, че оставихме и малкото останало ни минало на съхранение при свекърва ми!
Виж целия пост
# 63
Хора всякакви. Аз не бих посегнала на чуждо дете, но се карам. 6 годишно би трябвало да разбира повече и да осъзнава постъпките си, макар че моята племенница ме беше изумила като й показахме бебето ми каза, че иска да го види да плаче, да го ударя или ощипя! Бях потресена.
Моето и детето на зълва ми са на една възраст, но докато моето го контролирам, на другото всичко се разрешава и позволява. Имали сме леки случаи досега, не знам за напред как ще е.
Тарталета, явно са решили, че като сте заминали, сте изчезнали.
Много нахално и грозно!
Виж целия пост
# 64
Изцепка на моята С от преди малко. Преди 8-9 години дала пари на другата снаха да купи килим и перде за детската стая на детето. Стаята, обаче доста я отложиха, че той спеше при тях и в последствие си купи нови неща. Днес й казала да ги даде пердетата и тоя килим да съм ги вземела аз за детската стая на сина ми ooooh!
Питах я как и е дошло на акъла изобщо, а и работа отпреди години, но тя заяви, че е дала пари за тях, значи може!
Питах мм дали го намира за нормално и утре да очаквам ли да си поиска някоя моя пижама, че ми е уж подарък за някой повод! Не му хареса и каза, че не е права.
Виж целия пост
# 65
Като чета Бабунка, все едно аз съм го писала... Преди година буквално с по един куфар тръгнахме, раздадохме си почти цялото имущество и отделихме неща, които да ни пратят. Повечето ги получихме, други още чакат ред. Скоро си ходих за малко в Бг и се оказва, че останалите неща са така попиляни, че едва ги събрах. Децата си намериха много от играчките при племенниците ми. Разни дреболии, които сме запазили заради някакъв сантимент- също пръснати из две къщи. Това при положение, че с такова желание дадох страхотно много неща на зълва ми! Ами обрана се почувствах, децата се натъжиха.
Разбира се, грешката е изцяло наша, че оставихме и малкото останало ни минало на съхранение при свекърва ми!
А възможно ли е зълвата да не е била наясно, че държиш на тези вещи. Свекърва ти може да им ги е дала и да им е казала, че сте ги оставили и няма да ви трябват.

По случая с агресивното дете - не мога да си представя да се бия с някого, особено с роднина  Crazy А и то на такава овца нито думите, нито шамарите ще я стреснат.
Виж целия пост
# 66
Тарталета,  Hug

Мис Джули - ами...за съжаление не, защото аз съм досадно подробна за нездравата (си) привързаност към книгите (си). Повечето от тези книги, междудругото са ми носени и подарявани от леля ми от чужбина в присъствието на снаха ми. They know what they've done  Sunglasses Просто вече не'ам нерви да се занимавам, нито време, нито желание. Но ми стана малко болно.

то, нали знаете 'клептоманията е способност да намериш нещо преди някой да го е загубил', така че как да се гневиш на чуждите умения  Mr. Green
Виж целия пост
# 67
Свекърва ти може да им ги е дала и да им е казала, че сте ги оставили и няма да ви трябват.
Моята така беше дала нещата, които бяха при нея на чуждите деца, даже колелото. А на приятелите ни бабата на село сложила цени и ги продавала. Веднъж я изненадали с ходене и така видели, но тя на тях нищо не казала.
Виж целия пост
# 68
Изцепка на моята С от преди малко. Преди 8-9 години дала пари на другата снаха да купи килим и перде за детската стая на детето. Стаята, обаче доста я отложиха, че той спеше при тях и в последствие си купи нови неща. Днес й казала да ги даде пердетата и тоя килим да съм ги вземела аз за детската стая на сина ми ooooh!
Питах я как и е дошло на акъла изобщо, а и работа отпреди години, но тя заяви, че е дала пари за тях, значи може!
Питах мм дали го намира за нормално и утре да очаквам ли да си поиска някоя моя пижама, че ми е уж подарък за някой повод! Не му хареса и каза, че не е права.

Ти не я ползваш пижамата, но си дължиш на нея, да ти стои в гардероба?
Виж целия пост
# 69
Трещи, не си права. Гадно и невъзпитано е да си поискаш подарък обратно.
Дори снахата да не ги ползва, може да има други планове за тях. Нейни са си. Ако са ѝ излишни, сама ще ги даде. Ама да ѝ се нарежда - върни ми го, защото аз ти го купих...
Те не са дадени назаем, подарък са.
Виж целия пост
# 70
Ами обратният случай - подаряват ми нещо за бебето, след време не се ползва, давам го за друго бебе, а подаряващият ми се разсърдва?
Виж целия пост
# 71
Предполагам, че я е питала, не ги е измъкнала тайно.  Глупаво е нещо да стои така, без да се ползва. А като иска да се обиди човек, винаги има начин. Подаръците са особено деликатни.
Виж целия пост
# 72
Предполагам, че я е питала, не ги е измъкнала тайно.  Глупаво е нещо да стои така, без да се ползва.
Глупаво е, но решения вземаме само за собствените си вещи. В мига, в който подаря нещо, то става собственост на този на когото е подарено и само той може да вземе решение за съдбата на подаръка, дори решението да е глупаво. В този смисъл, дори да попиташ дали може да подариш подаръка, който вече си подарил, е невъзпитано.
Виж целия пост
# 73
Може снахата с радост да се е освободила  от тези подаръци.  Не ги ползва, не е удобно да ги хвърли, тъкмо случай.
Виж целия пост
# 74
Може снахата с радост да се е освободила  от тези подаръци.  Не ги ползва, не е удобно да ги хвърли, тъкмо случай.
Може. Всичко може. Но инициативата в подобен случай трябва да е нейна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия