С какво ви дразнят свекървите- 61

  • 58 133
  • 754
# 75
Много е възможно да е позабравила, пък свекървата помни. Обидно би било за Зои, че й предлага стари неща. Но тя ще си прецени - ако й харесват, ако има нужда, ще ги вземе.
Виж целия пост
# 76
Няма лошо да попиташ – така и така, виждам, че не ги ползваш, ако са ти излишни, дай ги на....
Но в конкретния случай останах с впечатление, че не се пита, а направо се нарежда да се дадат на другата снаха.

Ами обратният случай - подаряват ми нещо за бебето, след време не се ползва, давам го за друго бебе, а подаряващият ми се разсърдва?

Случвало ми се е. Поне в моя случай не ми се разсърдиха, но и така ситуацията беше достатъчно неприятна.
Дадох, каквото бях запазила и ставаше за носене, за останалите се извиних и обясних защо не мога да ги върна.
Виж целия пост
# 77
Тарталета,  Hug

Мис Джули - ами...за съжаление не, защото аз съм досадно подробна за нездравата (си) привързаност към книгите (си). Повечето от тези книги, междудругото са ми носени и подарявани от леля ми от чужбина в присъствието на снаха ми. They know what they've done  Sunglasses Просто вече не'ам нерви да се занимавам, нито време, нито желание. Но ми стана малко болно.

то, нали знаете 'клептоманията е способност да намериш нещо преди някой да го е загубил', така че как да се гневиш на чуждите умения  Mr. Green
Ако са ти скъпи вещите може да кажеш на зълвата, че е станало недоразумение и въпросните вещи не са били за подаряване. Ако е с нормално развита психика и интелект, след това изречение  сама ще се сети, че трябва да ти ги върне.
Виж целия пост
# 78
Ами обратният случай - подаряват ми нещо за бебето, след време не се ползва, давам го за друго бебе, а подаряващият ми се разсърдва?
Аз съм била в тази ситуация със моя много близка. Уговаряме се какво иска детето за Коледа /детска кухня/, аз купувам. Обаче тя решава, че ѝ харесва друг модел и подарява моя подарък на някакво непознато за мен дете. Много криво ми стана, признавам.  Може би, ако поне бяха 'дали шанс' на играчката, дори не я погледнаха, просто решиха, че ще я дадат на друг.

Виж целия пост
# 79
Пижамата я дадох за пример. Не, не е попитала другата снаха удобно ли е да й вземе вещите, ами направо й е казала да ги даде, щото не ги ползва. Те са купувани преди около 8 години, как се е сетила, как знае, че не ги ползва и, че ги има изобщо.
И аз съм на това мнение, подареното или дадени пари са си собственост. Какви са тези глупости нали ти е дал някой нещо, стой на стенд бай кога ще си го поиска.
Демми, това е изключително грозно, което е направила твоята приятелка, поне да не беше разбирала. Много щях да се обидя.
По повод подаръци много, много ме дразни моята снаха. Винаги купувам на детето хубави, избрани подаръци, не само да отбия номера. Никога нямам обратна връзка, харесало ли се е, станало ли е, ако е дреха. Дори не ми връща, че го е получила по куриера. Все се заричам, че повече нищо няма да подарявам и после си казвам, че детето не ми е виновно.
Капакът беше тази Коледа, когато питах брат ми харесаха ли подаръка и той ми каза, че са го прекарали като подарък от дядо Коледа. Издразних се, защото аз съм далеч, виждаме се два пъти в годината, искам детето да знае, че леля му мисли за него и го обича!
Виж целия пост
# 80
Бабунка, Тарталета,
аз не разбрах: оставили сте си свои неща някъде на съхранение (примерно в свой апартамент или при роднини) и те ги раздават? И ние сме в чужбина от 2 години, но нещата ни си седят, както сме ги оставили. Никой не ги пипа. Ако някой нещо иска, пита. Ако нещо не ни трябва, даваме го. Ама друг да се разпорежда с нещата?
Виж целия пост
# 81
Скрит текст:
Пижамата я дадох за пример. Не, не е попитала другата снаха удобно ли е да й вземе вещите, ами направо й е казала да ги даде, щото не ги ползва. Те са купувани преди около 8 години, как се е сетила, как знае, че не ги ползва и, че ги има изобщо.
И аз съм на това мнение, подареното или дадени пари са си собственост. Какви са тези глупости нали ти е дал някой нещо, стой на стенд бай кога ще си го поиска.
Демми, това е изключително грозно, което е направила твоята приятелка, поне да не беше разбирала. Много щях да се обидя.
По повод подаръци много, много ме дразни моята снаха. Винаги купувам на детето хубави, избрани подаръци, не само да отбия номера. Никога нямам обратна връзка, харесало ли се е, станало ли е, ако е дреха. Дори не ми връща, че го е получила по куриера. Все се заричам, че повече нищо няма да подарявам и после си казвам, че детето не ми е виновно.
Скрит текст:
Капакът беше тази Коледа, когато питах брат ми харесаха ли подаръка и той ми каза, че са го прекарали като подарък от дядо Коледа. Издразних се, защото аз съм далеч, виждаме се два пъти в годината, искам детето да знае, че леля му мисли за него и го обича!

А защо в такива случаи те дразни снаха ти, а не брат ти?
Виж целия пост
# 82
Зои, тъпо е да си присвои подарък дядо Коледа, съгласна съм. Аз на твое място бих давала подаръци на детето, като го видя. Но за обратната връзка съм със смесени чувства -понякога подарени дрехи не стават, детето не харесва подаръка и аз лъжа от възпитание. Естествено е да благодариш, много ясно. Имаме обаче една леля, дето веднъж й подари някаква плюшена играчка, омръзна ми всеки път да пита играеш ли си с нея, а? Добре, че е малка, но като порастне, какво ще й каже - страх ме е от големи плюшени мишки, лельо?! Едно благодаря мисля, че стига.
За случая с кухнята,Деми, редно би било да се каже, ако има претенции за модел, можело е да те ориентират. Аз, ако съм толкова претенциозна за нещо, си казвам. Бих се чувствала подведена, ако ми кажат да купя нещо, пък нещото си имало допълнителни условия.
Засегнах темата по-скоро за неща, които вече не се ползват от децата, за които наскоро ми се държа сметка какво да ги правя.
Виж целия пост
# 83
Миленака, а защо все е виновна свекървата и по-рядко свекъра? Wink
Когато пращам до нея поименно, от нея очаквам едно - Да, днес получих пратката. Има сто начина да го направи, ако иска!
Виж целия пост
# 84
Миленака, а защо все е виновна свекървата и по-рядко свекъра? Wink
Когато пращам до нея поименно, от нея очаквам едно - Да, днес получих пратката. Има сто начина да го направи, ако иска!

Нерядко снахата си измисля или очаква свекървата да изпълнява обещания, които не е давала, и аз съм реагирала срещу въпросната снаха. В моя случай, свекърът е виновен. Така общо не мога да ти отговоря, зависи от конкретната ситуация.
Но да се върна на въпроса: Ти пращаш подарък за детето на брат ти и снаха ти, така ли? Или това е втори брак и детето е само на снаха ти?
Виж целия пост
# 85
Да отговоря на Зои: Ако получим подаръци за децата от майка ми и баща ми или сестра ми -  аз се обаждам да благодаря и да кажа, че са пристигнали. Ако получим подаръци от свекървата и  свекъра или от девера и  етървата, звъни мъжът ми и той благодари. Не че не може и обратното, но аз съм по-близка с моята страна от родата, той с неговата. Ако получа персонален подарък за мен от свекърите, девера и т.н., естествено лично се обаждам.
Виж целия пост
# 86
Миленака, дразни ме и той разбира се, но повече тя, защото пращам до нейното име и очаквам поне едно-  Получих! Има няколко начина да го кажеш/ пишеш стига да имаш желание.
Всеки път е с фасон относно подаръците, даже ми беше казала с повдигнати вежди да съм спряла да пращам! Що за шматка трябва да си?!
Виж целия пост
# 87
Значи тя не иска подаръци (не знам причините ѝ, така че няма да коментирам – може и да е права, а може и да постъпва абсолютно селски), въпреки това ти продължаваш да пращаш до нея, че искаш и едва ли не писмени благодарности. Зле, Зои, зле.
Виж целия пост
# 88
А защо не иска подаръци? И защо продължаваш да пращаш, като се държи така?
Виж целия пост
# 89
Добре, какво сега се правите,че не разбирате?  Естествено е, когато пратиш нещо на някого, да ти драсне един ред 'получих'. Обикновено за подаръците коментирам със снаха си, не с брат ми - той е по цял ден на работа, а тя е с децата по цял ден. Естествено е като майки да си говорим двете. И когато пратя нещо, обикновено тя ми пише.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия