как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 472
  • 2 450
# 1 860
Под "нищо ново" нямам предвид да си живеете, а нещо там пръстен, предложение, общо жилище.
Ако не ме лъже паметта, вие нямате брак и жилището е на името на бащата на 2/3 от децата ти (Кукумицинка, изплагиатствах от тбе тези 2/3  Laughing).
Виж целия пост
# 1 861
Не съдя по парите, просто питам докъде са докарани нещата. Чисто прагматично и логистично. Просто защото от опит знам каква е разликата да бачкаш без дете и да бачкаш с дете/деца. И че без деца трябва да си машина абсолютна.

За 4г. в София би трябвало да си стигнала 2К като ниво.

Абе ние брак нямаме, ама вече родихме и поизгледахме 2 деца, та "новости" има, не е като да се държим за ръчички и да се гледаме влюбено. Какво общо има бракът?
Виж целия пост
# 1 862
Ти кажи. Ти го споменаваш, питайки за пръстен  и брак. На мен ми е все тая.
Виж целия пост
# 1 863
Питах Кукумицинка, защото при нея това е логичното развитие, при мен има причини да не е логично развитие, защото и без това се случва достатъчно и имам хм, живи доказателства за това. А ако сте само гаджета...не знам каква трайност има тая работа и изобщо каква е идеята.
Виж целия пост
# 1 864
Питах Кукумицинка, защото при нея това е логичното развитие
Защо да е логично развитие? Кое му е нелогичното да си живеят хепили евър афтър в незаконно безбрачие? Ти самата живееш в такова.
Виж целия пост
# 1 865
Божке. Колко сте изпаткали.  ooooh!
Виж целия пост
# 1 866
Не съдя по парите, просто питам докъде са докарани нещата. Чисто прагматично и логистично. Просто защото от опит знам каква е разликата да бачкаш без дете и да бачкаш с дете/деца. И че без деца трябва да си машина абсолютна.

За 4г. в София би трябвало да си стигнала 2К като ниво.

Абе ние брак нямаме, ама вече родихме и поизгледахме 2 деца, та "новости" има, не е като да се държим за ръчички и да се гледаме влюбено. Какво общо има бракът?

Всъщност от октомври 2012 са по-скоро 3 години, тогава се върнах в София да си доуча. В началото беше много зле, заради промяна в учебния план, вместо направо дипломна работа да правя, ме върнаха около 2 години назад, след като не ми признаха и специализацията. И парите бяха малко, добре, че живях при една приятелка. Сега да, вече има и периоди с такива, че и по-високи доходи. Нещо друго да те интересува?

Виж целия пост
# 1 867
Да, но нашето "безбрачие" не е безплодно. И не е продиктувано от страх, съмнения и някакво "опознаване" с неясен срок. Моята ситуация е съвсем различна, ние сме се събрали с някаква цел, идея и проект, не просто да се боготворим един друг колко сме уникаУни.

Въпросът е колко години ще е интересна сама по себе си, без да е майка на децата. Защото по принцип никой човек не е чаак толкова интересен и след време интересното почва да придобива вкус на досадно.

Е, Кукумицинка, значи все пак имаш доста обърквации на плановете. При такива условия е нормално да си малко назад с материала, но ако наистина бачкането е приоритет, би трябвало доста бързо да се подобрят нещата. Това е съвсем нормално, вече ако се появи дете, може би ще разбереш за какво говоря.
Виж целия пост
# 1 868
Питах Кукумицинка, защото при нея това е логичното развитие, при мен има причини да не е логично развитие, защото и без това се случва достатъчно и имам хм, живи доказателства за това. А ако сте само гаджета...не знам каква трайност има тая работа и изобщо каква е идеята.
От каква позиция ти определяш логичното развитие в нечии живот?"Само гаджета" звучи презрително в този контекст,сякаш при теб е много повече от това,а се оказва че живееш в гаджето си от когото имаш две деца-е това житейско постижение ме оставя без думи Joy
Виж целия пост
# 1 869
Да, но нашето "безбрачие" не е безплодно. И не е продиктувано от страх, съмнения и някакво "опознаване" с неясен срок. Моята ситуация е съвсем различна, ние сме се събрали с някаква цел, идея и проект, не просто да се боготворим един друг колко сме уникаУни.
Безбрачието може да е безплодно както поради репродуктивни проблеми, така и понеже двойката е решила, че така ги кефи. So what? И аз мога да ти напиша един дълъг списък с аргументи защо е безкрайна глупост да родиш две деца на някого, с когото нямате брак и междувременно да му дадеш спестяванията си, за да си купи той жилище на свое име, но няма, защото това си е ваш избор и на мен ми е все тая. За чий да ви се бъркам и да се изживявам като гуру, споделящо специалната си мъдрост?
Виж целия пост
# 1 870
Е, кой няма обърквации на плановете си? Факт е, че съм се старала, доколкото мога, да не си ги обърквам дейно аз самата. Върху външните фактори трудно може да се повлияе.
Виж целия пост
# 1 871
Е, кой няма обърквации на плановете си?
Само този, който се е развеждал. Един развод не е никаква обърквация на плановете. Той е замислен етап по идеално извървения житейски път. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 872
А ако сте само гаджета...не знам каква трайност има тая работа и изобщо каква е идеята.
Има доста двойки - само гаджета и си им е много добре така. Свидетел съм, тука е често срещано. Да си призная най-засрамено понякога им завиждам за лайфстайла , която водят. Имам предвид - чудесни , хармонични двойки , възхищаващи се дългогодишно един на друг и винаги готови за парти . Не е като да се подготвиш за парти , събите и в последния момент да откажеш и търчиш по болници , защото се налага зашиване на рана на детето, паднало е лошо или т.н.  Иначе то излиза , че двама души се събират само с цел размножаване , а човешката психика не действа така . Ние не правим секс само с цел разплод , ами за удоволствие и следователно и връзките ни с противоположния пол са И за удоволствие. Децата са до време и след тях какво? Двама напълно непознати , които не са си интересни един на друг , защото са се отдали на децата , образованието им , и са нямали време да обърнат внимание на себе си като двойка. Интересът трябва да се подклажда и от двете страни . С деца е по - трудно и затова и в днешно време разводите са често срещани.
Виж целия пост
# 1 873
Питах Кукумицинка, защото при нея това е логичното развитие, при мен има причини да не е логично развитие, защото и без това се случва достатъчно и имам хм, живи доказателства за това. А ако сте само гаджета...не знам каква трайност има тая работа и изобщо каква е идеята.
От каква позиция ти определяш логичното развитие в нечии живот?"Само гаджета" звучи презрително в този контекст,сякаш при теб е много повече от това,а се оказва че живееш в гаджето си от когото имаш две деца-е това житейско постижение ме оставя без думи Joy

А в някои държави това се нарича common law marriage. Разбира се, че при мен е много повече от "гаджета", защото не е като още да се опознаваме и да се чудим дали да сме заедно. Все още държа, че във втория брак (а за "гаджето" ми- нещо като втори брак, защото е имал дългосрочна връзка с драматична раздяла, което си е половин брак) нещата се случват доста по-различно, съзнателно и бързо. И моля, както аз имам деца от него, така той има деца от мен. Не е като да сме си завъдили златни рибки. Разбира се, че е постижение вместо да се кумим, да действаме. А за спестяванията ми не се тревожете, да кажем, че е било хубаво да се включа с някой лев, докато за останалите неща сме на принципа "неговите пари са общи, моите са по-скоро джобни за мен".

Аз двойки "само гаджета, готови вечно за купон" на 50 г. не познавам...по-скоро са между 20 и 30 и честичко се случва да се поразделят и само след месеци единият от купонджиите да бута количка с бебе.

С тия хармонични двойки ми напомнихте на темата за "Седем години безусловна любов"...щото хармонична не е тая двойка, дето лесно се справя с купона, а тая, дето хармонично се справя, когато детето има нужда от шевове.
Виж целия пост
# 1 874
А ако сте само гаджета...не знам каква трайност има тая работа и изобщо каква е идеята.
Ти чудесно знаеш от личен опит, че и бракът може да е изключително кратковременно мероприятие, оставящо детето без баща и принуждаващо майката да му търси нов такъв. Поне в твоя случай е така, според писаното от теб по въпроса. И какъв извод да направим от твоята ситуация? Че не трябва да сключваш брак, защото завършва катастрофално? И дете на трябва да раждаш, защото се налага да му търсиш нов баща? Е това излиза според твоята логика и житейски опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия