как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 466
  • 2 450
# 1 890
Значи, от една страна е "личен избор" дали да имате деца...ама някой пита ли моите деца дали искат да бачкат, за да издържат някой ден пенсионираните бивши баш-купонджии и гаджета...
Виж целия пост
# 1 891
Значи, от една страна е "личен избор" дали да имате деца...ама някой пита ли моите деца дали искат да бачкат, за да издържат някой ден пенсионираните бивши баш-купонджии и гаджета...

Добре, на заплата от около 2000 лева се плащат осигуровки за майчинство под 30 лева на месец. На заплата около 500 лева сигурно са около 5-6 лева. Айде, върни си това, което си взела и ще вземеш за трите деца майчинство плюс детски, увери се, че ще останат в България и ще станат данъкоплатци и тогава търси сметка на бъдещите пенсионери-купонджии, които са днешни данъкоплатци и са платили и за твоите деца.
Виж целия пост
# 1 892
Не взимам детски. А за големите пари, дето съм ги източила от държавата, може да сте ми само благодарни, че не са дадени за по-големи глупости.

И само да напомня, че наличието на ново поколение не се измерва само с пари. Даже си е оферта- ето, ти си купонясваш, аз обаче се мъча да раждам и да го отглеждам това поколение, за да има някой ден лекари да ти мерят кръвното и да ти изписват хапчета. Или просто да има млади хора, а не държава от пенсионери.
Виж целия пост
# 1 893
... аз обаче се мъча да раждам и да го отглеждам това поколение, за да има някой ден лекари да ти мерят кръвното и да ти изписват хапчета. Или просто да има млади хора, а не държава от пенсионери.
Браво! Ти си била извънредно обществено отговорна личност! Щом това са ти били мотивите да родиш децата си, браво! Признавам си, че моите мотиви да родя моите деца са били тотално различни.
Виж целия пост
# 1 894
Не взимам детски. А за големите пари, дето съм ги източила от държавата, може да сте ми само благодарни, че не са дадени за по-големи глупости.

И само да напомня, че наличието на ново поколение не се измерва само с пари. Даже си е оферта- ето, ти си купонясваш, аз обаче се мъча да раждам и да го отглеждам това поколение, за да има някой ден лекари да ти мерят кръвното и да ти изписват хапчета. Или просто да има млади хора, а не държава от пенсионери.

Спокойно, ще взимаш, с 3 деца без брак и с майчинство от 300 лева защо да не си подадеш молба. Предполагам, че и помощта за майки студентки си взела, когато си записала по време на майчинството суперперспективната магистратура философия. За бъдещето гаранции не можеш да дадеш, настоящето ми е важно, че в момента общо-взето не ти и твоите деца сте на минус от данъкоплатците.
Виж целия пост
# 1 895
Не съм взимала сума за майки-студентки, предполагаш грешно. Освен това според новите правила не се броя самотна майка и не мога да взимам детски. Никога не съм взимала всъщност, дори след развода, така че оттам не съм ощетила никого.

Аз не казвам, че заради това съм си родила децата, но подчертавам, че от една страна е личен избор, от друга- някой ден купонджиите ще имат нужда от новото поколение, ей така, щото е хубаво да съществува. И щото е хубаво да е поколение с нормални размери, а не да е натоварено отгоре с двойно количество дърти егоисти.
Виж целия пост
# 1 896
Оф, Мамасита, при трудовия стаж, който имаш до момента и който се очертава да имаш и в бъдеще, децата ти доста ще трябва да поработят за твоята собствена пенсия. Кукумицинка може и да си вее волния небракуван задник, но поне за момента изработва пенсията на майка ти.
Виж целия пост
# 1 897
И какъв трудов стаж, моля, ми предричаш, да знам...

От последните 10 години съм работила някъде 6. Остава ми може би година и половина максимум в майчинство. Това е, после- работа има за целия китайски народ.

А аз поне съм си родила деца, аз ще ги издържам, после те мен и това е нормално.

Не е нормално от 5 двойки да има 3 деца.

Майка ми не взима пенсия и е домакиня. Има свои доходи, не й се налага да работи. Така че спете спокойно. И имам тънкото усещане, че Кукумицинка въобще не се осигурява в българската система и е изцяло в сивата икономика. Пак повтарям- не е само до парите и пенсиите.
Виж целия пост
# 1 898
Не съм взимала сума за майки-студентки, предполагаш грешно. Освен това според новите правила не се броя самотна майка и не мога да взимам детски. Никога не съм взимала всъщност, дори след развода, така че оттам не съм ощетила никого.

Аз не казвам, че заради това съм си родила децата, но подчертавам, че от една страна е личен избор, от друга- някой ден купонджиите ще имат нужда от новото поколение, ей така, щото е хубаво да съществува. И щото е хубаво да е поколение с нормални размери, а не да е натоварено отгоре с двойно количество дърти егоисти.

Хубаво, сметни ги грубо за 3 деца общо - 3 години по 1000 лева месечно майчинство, 2 години по 300 лева. Това са 36 000 плюс 7000 ги сложи, без да броим дребните помощи за раждането, към 40 хиляди май станаха. Ако си на 34 към края на майчинството, и си тръгнала да работиш след завършването си, да речем на 25, и си била поне 5 години в майчинство, то остават 5 години за работа. Ами ти за тия 5 години не си внесла 40 хиляди, няма да успееш до пенсия да ги внесеш. Всъщност заедно с бащите на децата няма да успеете до пенсия да ги внесете.

Искаш да кажеш, че майка ти ще се откаже от пенсията си ли? Защото май ѝ наближава времето да взима. По-възрастна е от майка ми, а майка ми, ако не беше ранното пенсиониране, щеше до 1-2 години да се пенсионира. Единствено, ако няма достатъчно трудов стаж, ще трябва да чака някаква по-сериозна възраст, за да взима за навършена възраст, а не за стаж.
Виж целия пост
# 1 899
Майка ми не взима пенсия и е домакиня. Има свои доходи, не й се налага да работи. Така че спете спокойно.
Абсолютно спокойно спим. Ти също можеш да спиш спокойно, защото със сигурност има волни небракувани двойки със собствени доходи и не им се налага да чакат твоите деца да им изработват пенсиите.
Виж целия пост
# 1 900
И какво, някой ден ще се откажат ли от пенсията си или ще си я взимат?

Със сигурност държавата ще намери начин да си прибере 40-те хил. лева (от които вече 20% са прибрани с ДДС) в рамките на стажа ми. Грешно е да се смята само процентът във фонд Общо заболяване и майчинство, ясно е, че съм внесла и ще внеса много повече. А да се пести от раждането на следващото поколение е меко казано идиотско.

Не знам кой може смислено да спори, че животът му ще е по-хубав, ако най-новото поколение е свито до санитарния минимум.

А майка ми защо да се отказва? Тя си е родила заместници. Просто казах, че не е в пенсия, не разчита на такава, но и не работи.
Виж целия пост
# 1 901
О, аз няма да се откажа от пенсията си, стига да съм жива дотогава. Напоследък взеха да мрат като мухи хората преди пенсия. Мен никой не ме е питал дали искам да дотирам циганите и мамаситините деца, просто си изпълнявам задълженията като гражданин на държавата, а пък аз трябва да питам новороден Петко дали е съгласен евентуално да работи за пенсията ми. Сигурно.

http://ime.bg/bg/articles/kolko-davat-i-kolko-poluavat-maikite/
Виж целия пост
# 1 902
А не разбра ли, че парите са само част от историята? Не си изпълняваш съвсем задълженията, то ако ставаше само с плащане, всички щяхме да си платим за кефа и да чакаме всичко да е наред. Но парите са само носител на отложен труд, за да имат смисъл, трябва да има хора.

Наистина трябва да си доста глупав, за да си мислиш, че ще си ощетен от родените от образовани и заинтересовани родители деца. Или да мериш с неправилния аршин.
Виж целия пост
# 1 903
Задълженията? Към кого?
Виж целия пост
# 1 904
Ти повдигна въпроса за парите и ощетяването на децата ти, Мамасита. Макар че би било по-уместно аз да го повдигна при това положение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия