как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 457
  • 2 450
# 1 935
За пенсионерите,безработните и майките в майчинство.После палачинката се обръща и децата трябва да плащат за сегашните работещи.
Така е,че деца трябва да има..за да се получи.
За друго не се заемам да обсъждам.
Ехе,а за тия деца - бащи,искащи деца трябва.
Виж целия пост
# 1 936
Абе и аз съм чувала реплики от сорта "Взимаш пари от държавата , готованка!" . Тези пари определено няма да компенсират 2-3 годишно безсъние , стрес и болници. И без срам пак бих се възползвала от прословутите майчински ако се реша на второ (имам време, на 26 съм) . И няма как да не се съглася , че децата са нашето бъдеще и всичко най-добро и качествено трябва да се инвестира в тях. А аз работя от 18 годишна. На 24 родих , изплатила съм си майчинството , самоосигурявайки се . Няма как да прецакаш държавата и тя да ти даде повече пари отколкото ти на нея.
Виж целия пост
# 1 937
Е как да не съм ги изкарала, не съм ли плащала 10% подоходен данък и 20% ДДС? Дори и до момента поне едното майчинство съм си "изплатила". Иначе ако го смяташ само по внесените осигуровки, много ясно, че няма да излезе работата. Така че ясно се вижда, че дори в парично измерение ще си върна парите на държавата, и то няма да ги връщам цял живот. А дори не сме подхванали непаричната страна на нещата, защото не всичко се измерва по този начин.

Като за начало, спестила съм на държавата разходите за 1 дете за ясла и градина, защото в началото го гледах сама, после в частна градина.

Както казах, държавата ти ги дава- действай, раждай, взимай големите пачки и да видим след безсънните нощи и притеснения дали ще се усещаш, че си на мега яката далавера. Може би ще усетиш разликата между пари и човешки усилия.

Осигуровките са важни, не ДДС. Нали уж си писала финансови статии? Нищо общо нямат ДОД и ДДС с осигуряването, ако си родила без осигуровки. Държавата ти плаща по 100, т.е. ние ти плащаме по 100 лв. на месец социално майчинство за една година и до тук. Данъците ти отиват за обществени блага като полиция, магистрали, образование, осигуровките отиват за болест и майчинство.
Виж целия пост
# 1 938


Има една интересна пенсионна реформа в Италия. Икономистите открили, че като орежат пенсиите, хората почвали да раждат по повече деца. И че децата не се смятат за "потребителска стока" за начесване на краста и его, а и за вид инвестиция.

Това са пълни глупости. Кой знае какво си разбрала.
Виж целия пост
# 1 939


Има една интересна пенсионна реформа в Италия. Икономистите открили, че като орежат пенсиите, хората почвали да раждат по повече деца. И че децата не се смятат за "потребителска стока" за начесване на краста и его, а и за вид инвестиция.

Това са пълни глупости. Кой знае какво си разбрала.
Сирен, я дай информация, чие е това изследване и от коя година, може и в оригинал (не четем само на английски), че по някакава случайност и право съм учила в Италия, че и италианско гражданство имам и съм раждала там.
Ти по логиката, че раждаш лекари, не трябва  да спираш през цялата си детеродна възраст.
Абсолютно съм съгласна и с по-горния коментар на Анна-Белл.
Виж целия пост
# 1 940
А от каруцата изпадат и хора с деца, та добре е човек да не вири много нос, че никой не знае какво го чака утре.
Ами изпадат. Например като се разведат и се наложи да ги приютят и отглеждат мама и тате докато се се намери следващ мъж, защото сами не могат да се справят.
Виж целия пост
# 1 941
Разбира се, ако жените като мен раждаха по 3-5 деца, за едно поколение България може доста да дръпне. Да не мислите, че тъмнозелените ще плащат същите осигуровки.

Посмятах малко върху пощенски плик и излиза, че за има-няма 20 години мъжът ми със сигурност ще е покрил и двете майчинства на децата си. В същото време и аз ще продължавам да внасям във фонд Общо заболяване и майчинство, 3.5% мисля е вноската. Пенсионната е над 12% обаче.

Виж реформата Амато, 1992.
http://www.people.usi.ch/galassov/Working_Papers_files/fertility.PDF
Виж целия пост
# 1 942
, Мен за пример може да ми е някоя ССФ- кулинарка с дълъг брак и изобщо няма да се трогна, че се "хвали".
От тук нататък само мен да слушаш значи. Мхм.
Виж целия пост
# 1 943
Че аз си те слушам, откъде мислиш се вдъхнових за трите деца. Виж обаче хич не обичам пълнени чушки, и у дома никой не ги яде.
Виж целия пост
# 1 944
Няма какво да я чета, всичко знам.
Ти кажи къде отиват удръжките на Кукумицинка и мъжа й за майчинство, кои майки издържат  сега.

Тези  майки, чиито деца утре ще плащат пенсиите на Куку и приятеля ѝ.
Всичко е взаимосвързано и на солидарен принцип.
Виж целия пост
# 1 945
Точно така, Кукумицинка съвсем заслужено ще получава един ден пенсия, а не да й се натяква, че ще им лежи на ръцете.
Виж целия пост
# 1 946
Точно така, Кукумицинка съвсем заслужено ще получава един ден пенсия, а не да й се натяква, че ще им лежи на ръцете.
Няма да получи нищо и тя, ако няма майки като Сирената и Янтра, които да осигурят деца, толкова ли не е ясно, че си се запънала като магаре на мост?
Никой не е казал, че Кукумицинка не си заслужава пенсията- тя работи и внася данъци, ама като се стисне да роди и да чака, бай Мангал няма да ѝ осигури старините.
Ха, честит ви празник! bouquet
Виж целия пост
# 1 947
Разбира се, ако жените като мен раждаха по 3-5 деца, за едно поколение България може доста да дръпне. Да не мислите, че тъмнозелените ще плащат същите осигуровки.

Посмятах малко върху пощенски плик и излиза, че за има-няма 20 години мъжът ми със сигурност ще е покрил и двете майчинства на децата си. В същото време и аз ще продължавам да внасям във фонд Общо заболяване и майчинство, 3.5% мисля е вноската. Пенсионната е над 12% обаче.

Виж реформата Амато, 1992.
http://www.people.usi.ch/galassov/Working_Papers_files/fertility.PDF




Какво да видя, четох, четох и такова нещо като това никъде не открих, нито пък си направих такъв извод, цитирам: "Има една интересна пенсионна реформа в Италия. Икономистите открили, че като орежат пенсиите, хората почвали да раждат по повече деца. И че децата не се смятат за "потребителска стока" за начесване на краста и его, а и за вид инвестиция."

Първо това не е реформа, а само "генерална репетиция" за нея, истинската е през 1995 г. Това е само експериментално приложение, тест. Второ, открита е много отдавна, че има връзка между пенсионните разходи и фертилността. Това е много малък процент от всички фактори, които влияят върху репродуктивността обаче и никой не разчита, че като намали oсигуровките ще увеличи раждаемостта. Хем евтинко, хем накрая имаш повече деца и не се налага да внасяш хора - имигранти. Глупости. Да са го направили досега 100 пъти. Трето, това за "потребителската стока" и "инвестицията" са елементи от т.нар. психологически фактори, които играят най - голяма роля при раждаемостта и те са в пъти по - силни от икономическите и нямат никакво отношение към пенсионните разходи. Психологическите фактори са именно тези, при които виждаме висока раждаемост в най - изостаналите и бедни държави. Да не говорим, че раждането е изцяло нерационален процес и едва ли някой като прави деца си мисли, че прави бъдеща инвестиция или третира детето си като стока. Обикновено го наляга инстинкта, не разума. Разума служи после, като решава колко деца ще има индивида, предвид бъдещата им реализация. Ама все още е възприет модела в икономиката, че индивидите са движени от рационални мотиви, нещо което се доказа като невярно.
Виж целия пост
# 1 948
Точно така, Кукумицинка съвсем заслужено ще получава един ден пенсия, а не да й се натяква, че ще им лежи на ръцете.
Няма да получи нищо и тя, ако няма майки като Сирената и Янтра, които да осигурят деца, толкова ли не е ясно, че си се запънала като магаре на мост?


Нищо подобно. Нали не смятате, че след 30 години света ще е същият като сега? Моля ви, целта е пълна автоматизация и изкуствен интелект като работна сила. Машините са в пъти по - добри работници от хората, не се разболяват, не изискват нищо, а и производствените разходи за изработването им, намаляват прогресивно. Прогнозите и очакванията са, че след около 10, най - много 20 години, безработицата ще е 50%. Това още Кейнс го е предвидил, нарекъл го е технологична безработица. Така че всъщност многото хора ще са проблем. Всяка една индустриална революция е родила и по една класа. Четвъртата индустриална революция определено ще роди класата на безполезните хора.
Но в духа на взаимното заяждане разбирам, че реалността не е от значение и хората явно наистина си вярват в глупостта, че след 30 г. света ще е същият и сегашните деца ще хранят утрешните пенсионери. Ще хранят, ама друг път.
Виж целия пост
# 1 949
И интересно , ако всяка жена роди 3-5 деца , какво ще работят те? Все повече машини "вземат хляба" на хората. Да , не е гот държавата да се състои само от пенсионери , но трябва да се ражда в разумни граници - горна граница 3 деца например. Иначе като си помисля само колко професии ще изчезнат заради развитите технологии  #Crazy и се чудя какво ще работят децата ни в този свят на машини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия