Февруарчетата се родиха и света ни промениха 1

  • 35 759
  • 664
# 495
Ех, момичета да ви се оплача ... не знак криза на растежа ли е или друго ама малкия е отвратителен. През нощта се събуди към 4:30 и около час беше буден и обикаляше спалнята. В момента спим сами на нея и има място спокойно да си се върти. Към 6 заспа след сучене. През деня е крив не знае какво иска. Дано е период и бързо премине.  Иначе новото е, че почна да пищи когато е недоволен. Доста добре се предвижва по спалнята и се върти в кръг.
svetulka3, знам ли да не е тази пуста криза на растежа.  newsm78 Дано по-бързо се успокои.
Виж целия пост
# 496
Гери успокои ли се малчугана  newsm78

На консултацията в сряда се разбра, че бебка е качила 1400гр за месец и половина Mr. Green Доста е но това е от тъпото хипоалергенно мляко  Mr. Green Не ми се иска да е по пълничка но днес започваме захранването и малко от малко ще се отърваваме от него  ooooh!
Ще почна с картофче  Heart Eyes Heart Eyes
Някой от вас почнаха ли ?
Виж целия пост
# 497
Ех, момичета да ви се оплача ... не знак криза на растежа ли е или друго ама малкия е отвратителен. През нощта се събуди към 4:30 и около час беше буден и обикаляше спалнята. В момента спим сами на нея и има място спокойно да си се върти. Към 6 заспа след сучене. През деня е крив не знае какво иска. Дано е период и бързо премине.  Иначе новото е, че почна да пищи когато е недоволен. Доста добре се предвижва по спалнята и се върти в кръг.
svetulka3, знам ли да не е тази пуста криза на растежа.  newsm78 Дано по-бързо се успокои.

Като гледам, определено са някакви кризи. Симона премина (дано) сякаш това будене. Върна си се обратно на 2 будения през нощта за хранене. Обаче, аз реших че 2 са й много на този етап и почнах да я отбивам. Буди се около 1-2, тогава й давам да яде, и като се събуди около 3-4 само бутам бибата и това е. Първата вечер така мрънка около 30 минути, снощи само дадох бибата и заспа обратно до 6. През деня си спи по три пъти, за около час, като последната дрямка е около 4.30-5. Това с обикалянето на спалнята и при нас го има - само че тя си спи в креватчето и преди да заспи се върти като пумпал...Краката висят през решетките или ги е опънала на тях - много е смешна.
Определено забелязвам, че е по-нервна през деня - венците със сигурност я сърбят, но педито каза че няма признаци да избиват още зъби. Вие давате ли някакви успокояващи средства? Моята лекарка препоръча ДентоКинд (хомеопатично), но незнам дали има много ефект. Аз й го давам само вечер и без това, ама нещо съм скептична.
Успех GERY80, най-много за 2 седмици ще мине, може и по-кратко да е.
Виж целия пост
# 498
Здравейте! Hug
Последните две нощи също будува по 2ч. Върти се, пръцка с уста, не плаче или мрънка. Снощи към 5 се изака после посука и заспа. Може и от корема да е, защото се пробуждаше 4-5 пъти след това с мрънкане и обтягане докато станем в 9ч. Вчера му взех едно пюре на Гербер картоф и карфиол (на вилата сме за уикенда и в магазина няма голям избор) и изяде около 30гр. (разредено с преварена вода,че ми е гъстичко). И сега като си мисля може от карфиола да е.  newsm78 Купихме мрежичка за плодове и изяде 2 парченца круша. Голям кеф искаше още даже. Аз мислех, че няма да иска да яде с нея ама добре се справи. Крушата беше мека и водна и направо си стана на пюре.
Абе, докато пиша си мисля, че съм голяма блейка. Ами аз съм виновна въобще не съм съобразила, че в един ден давам карфиол и круша. ooooh!
Знам ли, предишните дни пък не ги е ял.
И Сами спи по 3 пъти през деня, като времетраенето е различно (най-дълго когато е в мен Confused).
Виж целия пост
# 499
Гери успокои ли се малчугана  newsm78

На консултацията в сряда се разбра, че бебка е качила 1400гр за месец и половина Mr. Green Доста е но това е от тъпото хипоалергенно мляко  Mr. Green Не ми се иска да е по пълничка но днес започваме захранването и малко от малко ще се отърваваме от него  ooooh!
Ще почна с картофче  Heart Eyes Heart Eyes
Някой от вас почнаха ли ?

От хипоалергенното повече ли се пълнене?

Вие давате ли някакви успокояващи средства? Моята лекарка препоръча ДентоКинд (хомеопатично), но незнам дали има много ефект. Аз й го давам само вечер и без това, ама нещо съм скептична.
Успех GERY80, най-много за 2 седмици ще мине, може и по-кратко да е.

Аз му купих на Бочко за никнещи зъбки, което е някакво билково и може да се дава когато си искаш и колкото си искаш често на ден, то успокоява временно, но все пак е нещо, иначе съм купила за краен случай като много го заболи Дентинокс, което си е с лидокаин и може само по 2 пъти на ден да се дава - върши работа.
Виж целия пост
# 500
Момичета здравейте,не можах отдавна да вляза....Но и аз да се оплача,от два дена моя Ерен мрънка,пищи,лигави се,ръцете в устата постоянно,не иска да спи,каквото хване в устата го носи....направо откачам.Незнам какво да го правя!!! Викам да не би зъби,ама е малък още...При вас как стоят нещата със зъбките,имате ли вече и кога изникнаха първите ???
Виж целия пост
# 501
Не ми се иска да е по пълничка но днес започваме захранването и малко от малко ще се отърваваме от него  ooooh!
Ще почна с картофче  Heart Eyes Heart Eyes
Някой от вас почнаха ли ?

Да, ние почнахме да се захранваме. Засега е яла моркови, тиква, пащърнак (много го хареса) и моркови и картофи. Утре сме на тиква и картофи. И ще се разхождам да купувам други бурканчета със зеленчуци. Още не смея обаче да й давам по цяло бурканче и да изключа напълно млякото. Утре сигурно ще пробвам с повече пюре и по-малко мляко, пък да видим дали ще се получи номера Simple Smile

Наистина ли се пълнее повече от хипоалергенното АМ?
Ние сме на обикновенно и все пак гледам да не й давам прекалено много, въпреки че понякога мрънка като си изпие бутилката. Просто защото бях чувала, че децата които са на АМ като почнат захранването много бързо дръпват на килограми. А не ми се иска много рязко да качи и после да трябва да я слагам на диети и т.н.
Виж целия пост
# 502
Aylq, щом е толкова неспокоен и пищи най-вероятно са зъби. Не е малък, на някои им избиват и на 4 месеца. Дано по скоро се успокои.
olya.p, по колко гр. пюре  изяжда? Не е ли малка да й ограничаваш храната? Особено млякото. Какви диети при бебета и малки деца ??? Те тепърва стават по-активни, следват лазене, ходете. Ще горят повече енергия и ще дръпнат.

При нас драмата със спането продължава .... Трябва или да е в мен или плътно залепен за мен. Ако го оставя се ококорва и почва да бръмчи и след половин час вече мрънка, защото не се е наспал.  Confused
Виж целия пост
# 503
Аз също започнах захранване - картоф, морков, пъщарнак, тиквички. За една седмица съм въвела само моркова- караме го по бавно. Не съм спряла да и давам мляко след пюрето, защото не съм достигнала оптималното количество пюре. Днес дадох и малко ябълка. Купувам готови пюрета на Хип. Картофа си го варя и към него добавям останалите неща.
GERY80 да не би нещо да си променила и от там неспокойството вечер. Аз например купих спален чувал -летен. Хриси 2 дни спа в него много неспокойно и беше много кисела. Будеше се през час. Махнах го и нещата се нормализираха. Спи спокойно вечерта. Единственото което се промени е че започна да заспива за нощен сън в 22 -22.30 часа.
Виж целия пост
# 504
olya.p, по колко гр. пюре  изяжда? Не е ли малка да й ограничаваш храната? Особено млякото. Какви диети при бебета и малки деца ??? Те тепърва стават по-активни, следват лазене, ходете. Ще горят повече енергия и ще дръпнат.

Пюре изяжда по половин бурканче от 2 дена. Днес повече пюре + по-малко мляко.
Иначе не й ограничавам храната (млякото) на другите хранения. Давам й по колкото ми каза педиатърката й - 150мл. Просто понякога мрънка след като си изпие бутилката, докато не я сложа на рамо.
Виж целия пост
# 505
Пюре изяжда по половин бурканче от 2 дена. Днес повече пюре + по-малко мляко.
Иначе не й ограничавам храната (млякото) на другите хранения. Давам й по колкото ми каза педиатърката й - 150мл. Просто понякога мрънка след като си изпие бутилката, докато не я сложа на рамо.

Колко е голяма бебка? Може тези 150мл. да не й стигат винаги. Бурканчето от колко гр. е?


anastasia_81, като се замисля го слагаме да спи малко по-късно. Може и от това да е.  newsm78 Мислех, че е от крушата, защото вчера не му дадох и не е будувал. Само се пробуждаше да суче.
Виж целия пост
# 506
Бебка е на 4м и 21 дена, 6440гр днес сутринта я премерих.

Бурканче от 125гр. Днес 100гр пюре + 100гр мляко съм й дала.
Виж целия пост
# 507
На кутията пише повече мл. Педиатъра защо е преценил, че 150мл. ще стигат? След колко време иска да яде? А иначе пюретата са по-малко калорийни от млякото. За да са по-засищащи се слага мазнина (зехтин например).
Виж целия пост
# 508
На кутията пише повече мл. Педиатъра защо е преценил, че 150мл. ще стигат? След колко време иска да яде? А иначе пюретата са по-малко калорийни от млякото. За да са по-засищащи се слага мазнина (зехтин например).

абе и нашата педиатърка последния път ми каза, че трябва да изпива по 140 мл мляко приблизително, пък на кутията пише 200, предполагам, защото там е заложено по 5 пъти на ден, пък Мишо все още яде повече пъти за денонощието.
Ох, аз се надявам в сряда вече да ни бият ваксината и на 15 като станем на пет месеца да започна и аз да го захранвам, даже купих първите бурканчета на хип с биоморковите, биотиква и пюре от ябълки и само чакам да ни каже докторката как и по колко.
Иначе малкият снощи също се въртя цяла нощ и след 2 и половина почти не сме спали, много беше тегаво, така и не разбрах защо, напъваше ли се нещо, сънуваше ли.. Дано им е някакъв период, който по-бързо да свърши.
Виж целия пост
# 509
На кутията пише повече мл. Педиатъра защо е преценил, че 150мл. ще стигат? След колко време иска да яде? А иначе пюретата са по-малко калорийни от млякото. За да са по-засищащи се слага мазнина (зехтин например).

Защото сме на 6 хранения все още. Наистина на кутията на АМ (на Лактана Био е малката) пише 170мл, но при 4-5 хранения на ден.
Иска да яде през 3-3/12 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия