Национални туристически обекти - 5-та тема

  • 114 441
  • 842
# 195
След Седемте престола е с.Осеновлаг, там има мини зоологическа градина и едно иначе хубаво заведение в което не ходете! Почти нищо нямаше от менюто, а това което го имаше го чакахме над час  Close 
Виж целия пост
# 196
Да се похвалим - след няколко посещения най-после се сдобихме с печата на Рилския манастир. Харесвам го и това, че бяхме там на рождения ми ден, направи деня по специален. Пътят е в ремонт, отделете си малко повече време за пътуване.
Виж целия пост
# 197
И аз да попитам за пещера Проходна - има ли кръчмичка наоколо?

Има точно за разклона за пещерата има поляна паркирате колата и разглеждате. Като се върнете малко по надолу има отбивка с малка къщичка води се Информационен център но не работи. Завивате в ляво и пътя свършва при пещерния дом. Там има печат за пещерата а и готвят страхотно.  Peace
Виж целия пост
# 198
Музеят в Созопол достъпен ли е натоварения летен сезон? Къде може да се паркира в района при положение, че се отива в Созопол само за музея, а не за съчетание с почивка?
И още едно въпросче - храма "Св. Св. Кирил и Методий" в Бургас дали е все още в ремонт или вече е достъпен за разглеждане?
Виж целия пост
# 199
Музеят в Созопол достъпен ли е натоварения летен сезон? Къде може да се паркира в района при положение, че се отива в Созопол само за музея, а не за съчетание с почивка?


Преди две години беше напълно достъпен-точно в разгара на лятото към 10ч сутринта бяхме само ине посетители-цените са доста височки от рода на 8 лв за възрастен и май беше 5лв за ученик-не помня със сигурност ...
Много близо до музея имаше платен паркинг-ние спряхме на него и от там ни упътиха за музея.
Виж целия пост
# 200
За музея на Созопол при влизането заставаш на У образно кръстовище и завиваш за стария град- демек в ляво. Има алея и накрая е задънена улица - стигаш площада. От там пак на ляво и има паркинг /платен 2 лева на час/ С две думи да стигнеш до пристанището, но не навлизаш в него. Паркираш си спокойно и от там към площадчето веднага в ляво е музея. 7 лева възрастен и 3 за дете  Peace
Виж целия пост
# 201
За музея на Созопол при влизането заставаш на У образно кръстовище и завиваш за стария град- демек в ляво. Има алея и накрая е задънена улица - стигаш площада. От там пак на ляво и има паркинг /платен 2 лева на час/ С две думи да стигнеш до пристанището, но не навлизаш в него. Паркираш си спокойно и от там към площадчето веднага в ляво е музея. 7 лева възрастен и 3 за дете  Peace
Много благодаря за подробното обяснение. Имах притеснение за натоварената инфраструктура и липсата на места за паркиране в сезона.
Виж целия пост
# 202
Абе не ти го обясних супер добре Simple Smile ама няма как да се объркаш има 2 табели стар  и нов град - просто хващаш за стария- това е У-образното кръстовище. А и има два паркинга единя е в началото както ти го обясних и си има табела паркинг, а другия е чак като навлезеш в пристанището които реално ти е доста далече. А от паркинга до музея са ти няма и 5 минути пеша  Peace
Виж целия пост
# 203
Абе не ти го обясних супер добре Simple Smile ама няма как да се объркаш има 2 табели стар  и нов град - просто хващаш за стария- това е У-образното кръстовище. А и има два паркинга единя е в началото както ти го обясних и си има табела паркинг, а другия е чак като навлезеш в пристанището които реално ти е доста далече. А от паркинга до музея са ти няма и 5 минути пеша  Peace

А, не, не, разбрах всичко. Погледнах и картата на Созопол в Гугъл и се ориентирах. От сайта на 100 НТО взех и адреса на музея, ще го вкараме в GPS-а и мисля, че няма да имаме проблеми.
ММ много мрази да шофира в натоварен трафик, по тесни малки еднопосочни улички и да обикаля да търси място за паркиране. Като чу Созопол през активния сезон и направо му призля. За това се опитвам да добия максимална представа за мястото и възможностите за паркиране в района. Освен това ще минем рано сутринта, да се надяваме, че курортистите още ще спинкат (видях, че музея отваря в 8,30 ч) сладко-сладко и няма да щъкат много-много.  Laughing Wink
Виж целия пост
# 204
Здравейте
Искам да ви попитам за няколко места. Ще отседнем в Дряново, на сутринта мислим да посетим пещерата Бачо Киро, после резервата на Мадарския конник, следваща дестинация Побити камъни и после ще се настаним в хотел в Тюленово. Дали един ден ще е достатъчен за този маршрут? Някой, който е бил на тези места да напише долу-горе колко време отнема обиколката на всяка една забележителност.
Виж целия пост
# 205
Здравейте
Искам да ви попитам за няколко места. Ще отседнем в Дряново, на сутринта мислим да посетим пещерата Бачо Киро, после резервата на Мадарския конник, следваща дестинация Побити камъни и после ще се настаним в хотел в Тюленово. Дали един ден ще е достатъчен за този маршрут? Някой, който е бил на тези места да напише долу-горе колко време отнема обиколката на всяка една забележителност.

Два дни поне ще трябват, защото освен времето за разглеждане ще имате и пътуване.
Виж целия пост
# 206
Здравейте
Искам да ви попитам за няколко места. Ще отседнем в Дряново, на сутринта мислим да посетим пещерата  Бачо Киро, после резервата на Мадарския конник, следваща дестинация Побити камъни и после ще се настаним в хотел в Тюленово. Дали един ден ще е достатъчен за този маршрут? Някой, който е бил на тези места да напише долу-горе колко време отнема обиколката на всяка една забележителност.
За пещерата Бачо киро тя е малка - ако не сте голяма група ще влезете сами и няма да видите нищо почти. Това е така защото не я отварят ако не са над 15 човека. Манастира също е интересен тама са ви поне 2 часа.
Пътя от там до Шумен са си бая километри за Мадарския конник- а там парка е огромен. Лично аз не успях да го разгледам за 4 часа.Има и скален параклис и секвоята на Цар Борис и много още.
 Ти си прецени сама ако отиваш да видиш само конника да- иначе няма да стане за 1 ден. То ще стане де, ама нищо няма да видиш.
Виж целия пост
# 207
Месец юли ми беше доста "плодороден" откъм печати,с които да се похваля...Боянската църква /уникално място/,Нац.Исторически музей-София,връх Мусала,Девически манастир-Самоков,Цари Мали град,нос Калиакра и Ботаническата градина в Балчик  Peace Нямах никакви трудности относно вземането им,единствено в Самоков  на монахините явно им се отразява зле отшелничеството,защото бяха доста зли и груби !!
Виж целия пост
# 208
Здравейте
Искам да ви попитам за няколко места. Ще отседнем в Дряново, на сутринта мислим да посетим пещерата Бачо Киро, после резервата на Мадарския конник, следваща дестинация Побити камъни и после ще се настаним в хотел в Тюленово. Дали един ден ще е достатъчен за този маршрут? Някой, който е бил на тези места да напише долу-горе колко време отнема обиколката на всяка една забележителност.

Щом ще ходите в Дряново си отделете поне 1 ден. Там има страхотни неща за разглеждане - музея на Кольо Фичето препоръчвам с две ръце, страхотен е. Мостът му над Дряновска река също.  Лафчевата и Икономовата къща, часовниковата кула, релефната карта на България. В музея зад часовниковата кула има страхотна изложба от икони и дърворезби.
Ние бяхме в Дряново за три дена миналата пролет и останах очарована от градчето и многобройните му забележителности (един ден отделихме за Дряновския манастир и пещерата Бачо Киро) В Дряновския манастир има и музей...
В пещерата ни пуснаха сами, като на входа ни обясниха какво да гледаме, какво да не правим и къде да вървим. Прилепите още спяха...
Виж целия пост
# 209
Да попитам... всеки ли от обектите в Плевен (Регионален исторически музей, Мавзолей-параклис „Св.Георги Победоносец", Панорама „Плевенска епопея 1877 г.“) си има собствен печат?!? newsm78
И същото за обектите в Ловеч - Музей „Васил Левски", Етнографски комплекс?!?   newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия