Боледуване на децата ни - тема 39

  • 35 262
  • 720
# 405
Не разбрах от къде не вижда дали е масивс находката на бактериите.Докторката каза,че не е.Аз гледам лабораторните изследвания и не виждам.Взех ги.Първо каза,че предвид това,че не е масивно-няма да изписва АБ.После като чу,че кашля и видя задната хрема изписа Амоксиклав за една седмица.Иначе е чувствителна на всичко,за което е изследвана или поне тая част са ми дали-Амоксицилин,Тетрациклин,Еритромицин,Тримретоприм,Цефуроксин.Сега се чудя да го почна ли...
Виж целия пост
# 406
Kriss детето ти реално е било здраво 2 месеца. Което си е супер. Особено ако ходи на ясла или градина.
АБ то не би повлияло на резултата. Но невиждам смисъл да водиш болно дете до лабораторията. Още повече че и там е пълно с болни. Та да залепи нещо ново. Почнали сте АБ....давай си го.

Уми аз бих го почнала. Самата докторка е казала, че няма да изписва....но е видяла нещо което я е притеснило за да го изпише. Обикновенно по задната стена на гърлото се вижда как се стичат гнойните сополи. Те са по плътни, другите обикновенно децата бързо ги гълтата и успяват да се видят сутрин след ставане. Когато са се събрали повечко.
Виж целия пост
# 407
Уми, какво питаш-дали е сигнификантно числото на бактериите ли? Демек - дали са масово ли?
В БГ ако е над 10 на 5 степен се счита, че е масово наличието на бактерии и се налага лечение с АБ. В лабораторните резултати се отбелязва какво количество бактерии е изолирано-пише се число...
Ако това питаш де, защото не стана много ясно...
Аз преди време  разпитвах една любезна лаборантка и от нея знам. Ти също можеш да разпиташ в лабораторията, но ти май не вземаш резултата оттам лично Thinking

Само за задна хрема орален не ни е изписван. Гърдите как са-преслуша ли ви поне док? Или само по слух заключи, че кашлицата не е добра?
Зелени задно-стичащи се секрети сме имали в 90 процента от боледуванията ни, но обикновено са ни изписвани АБ капки за нос.
Виж целия пост
# 408
Днеска педи я преслуша-чисти са.Няма число на антибиограмата.И да има не знам дали ще е вярно,предвид тона,це пробата е взимаха по време на лечението с Биопарокс.УНГ каза,че храчка има залепнала в трахеята.Явно задната хрема не и хареса.Не знам,ама от почти месец е ни болта,ни здрава.То не бяха добавки,капки,пч.млечице,цитросепт,сега пч.прашец съм и взела.Явно докато не изчистим бацила няма да се оправим.Каша ми е.Отделно и нещата вкъщи не вървят и съм в тотална дупка-объркана и отчаяна.
Виж целия пост
# 409
Обърках са нещо в разреждането на АБ-то и сега не знам 5*10мл.ли сложих или 6*10 ooooh!
Има рязка на шишето.До там трябва да е нали?
Виж целия пост
# 410
Уми, чети пак упътването, гледай и рисунките в него...нямам идея иначе как да помогна.
Виж целия пост
# 411
Да се оправят всички болни.
Криси,аз не виждам смисъл да водиш детето на изследвания щом си започнала АБ.
Уми,чети отново.По принцип всички АБ,който са на сироп имат рязка и трябва май до там да станат като ги разредиш.
При нас на МБ пише масово или някакво микробно число.
Яни,аз не бих го водила за МБ щом сега реално няма нищо.
Аз да питам Ибупрофена ставаше за болки в плешките,нали?Че на работа все свита и пак ме започна плексита.Досега пиех Аспирин по 2 пъти на ден,но от него ме боли стомаха и искам да го сменя с нещо.

Виж целия пост
# 412
Четох на българския Амоксиклав.Пише до резката.Втори път отказвам да ми разредят АБ в аптеката и после съжалявам ooooh!
Виж целия пост
# 413
Уми,на мен в аптеката никога не ми разреждат.Дават ми го аз да си го разтворя и все ме е страх да не сбъркам.
Виж целия пост
# 414
Umi незнам защо но винаги се чуствам като идиот като разреждам АБ. То не бе : прибавете 62 мл или налейте до чертата но половината после раклатете после другата половина. Коя черта? На шишето или на чашката? Откачам направо прочитам упътването по 3 пъти.
А мога да реша задача с 3 неизвестни наум.
Виж целия пост
# 415
Сестра ми преди години бяха разредили с мъжа си един Аугументин за племеницата,уж както трябва,ама се оказа доста концентриран...Детето се оправи скорострелно-за два дни!!!Лекарката им се накара,де,ама и беше казала нещо за АБ,ама не помня какво....добре,че не е навредил.

Аз ще се откажа от МБ само защото не искам да водя здраво дете при болни,все пак в лаборатория е нормално да срещнеш такива,иначе ми се искаше,ама няма да е сега....
Виж целия пост
# 416
Яни,ако се разболее пак го заведи тогава.
Виж целия пост
# 417
Мерси момичета! Прибрах се от работа - 38.5....все едно не беше пил хексалгин преди 2 часа. Вдигна до 39.03, от няма на къде 4 часа след хексалгина (в 15ч.) дадох Панадол в комбинация с душ в банята. Мнооооого бавно се смъкна до 38.6, след около 2 часа вече беше 36.9. Сега спи, и да има Т е малка. Аугментина не съм го дала още, утре в 07:30 сме на ПКК и урина, но ще го дам вероятно (ще видим как ще изкараме нощта). Оказа се, че има и зачервяване в ухото (ММ го е чул, аз съм пропуснала думите на педи явно...) и сътоветно Цилоксан в ушето по 2 капки. Ще видя как ще е до утре сутрин и ще преценявам. Месечинка, ние също сме карали леки вируси, но такова чудо до сега...айде ухото като направи проблем ОК, но такава висока Т, вече 2 дни...тя ме шашка най - много.  Confused Ходи на детска, за жалост не са два месеца...последния АБ беше към средата на Март (по спомен, вече и на мен ми се губят) и после леееека настинка за 3 дена...
Виж целия пост
# 418
Крис, ако не си дала АБ -то, изчакай да излязат кръвните. Много е неприятна високата Т.   Tired Hug Но задръж още малко, просто няколко часа - може да се окаже поредният кофти вирус и да не премине в бактерия. Пожелавам ти да е така - има много такива вируси, които остават вирус (не са само 10%, в масовия случай). Освен това сте започнали да борите и евентуална инфекция в ухото - може това също да помогне, ако там е тръгнала по-специфична инфекция. Пиши как сте тази сутрин.
Виж целия пост
# 419
Добро утро....сравнително спокойна нощ изкарахме. Към 3 часа беше с 38.6, пак действах с Панадола и бавно, но я свали все пак. Сега беше с 37, което е добре. Обаче третата сливица буквално му е блокирала носа...сополи няма, а не може да диша милия. Сложих Виброцил, ефект нямаше кой знае какъв. Мъжа ми го заведе за изследвянията, после отиват до УНГ да видим какво ще каже... Апетит 0, но поне пие течности.  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия