Боледуване на децата ни - тема 39

  • 35 257
  • 720
# 450
Цък, грешка... в рамките на 40 минути (от както проверявах как са последно) сме ударили 40С...  Sad Край няма, сега баща му чака  да подейства хексалгина и е сложил компрес и чорапки с оцет. Моля се това да е последното такова вдигане..  Praynig
Виж целия пост
# 451
Лошо....от майка ми знам, че ангините минават трудно и Т са високи. Милото дете...
Виж целия пост
# 452
Крис, ЦРП е доста високо и стискам палци бързо да се повлияете от АБ - най-вече да не го боли гърлото и да се разкара температурата. При нашите налепи по гърлото пускахме кръвни на малкия и ЦРП си беше съвсем в норма  ooooh!
Виж целия пост
# 453
Момичета, ето го и резултата:

WBC ( Левкоцити - бр.)   19.84   x10^9/L   3.50 - 10.50
Ly% (лимфоцити)   31.0   %   20.0 - 48.0 (50.0 - 70.0 за деца до 4г.)
Mo% (моноцити)   9.2   %   1.0 - 11.0
Eos% (еозинофили)   0.7   %   0.0 - 6.0
Baso% (базофили)   0.4   %   0.0 - 2.0
Neu% (неутрофили)   58.7%   40.0 -70.0 (20.0- 50.0 за деца до 4г.)
Ly# (лимфоцити)   6.15   x10^9/L   1.10 - 3.80 (1.30 - 7.40 за деца до 4г.)
Mo# (моноцити)   1.82   x10^9/L   0.07 - 0.80
Eos# (еозинофили)   0.140   x10^9/L   0.000 - 0.500
Baso# (базофили)   0.070   x10^9/L   0.000 - 0.140

Ясна е картинката съвсем вече. Неутрофилите малко ме притесняват, въпреки, че са нормално следствие на завишените левкоцити....  Confused Като гледам или си е чиста бактериална ангина или си имаме някоя бактерия от преди това, която сега се е разработила...  Tired
Виж целия пост
# 454
моето дете скоро боледува от ангина,освен АБ пръсках грануфорин и доста бързо изчистихме налепите.
Виж целия пост
# 455
Крис, това си е бактерия май, нашите при бактериални инфекции са подобни. Бързо оздравяване!

Палитричке, честито бебче  bouquet
Виж целия пост
# 456
Палитричке,
честито бебче, да е жива и здрава и само да ви радва Heart Eyes
Крис,
при ангини на моя приятелка дъщерята винаги вдига такива космически стойности, въпреки че при тях са били вирусни мисля... Но от гърло знам, че може да се вдигат такива Т. Дано днес да е за последно!
Виж целия пост
# 457
Да, доста завишени левкоцити сочат на бактериална инфекция, най-вероятно в гърлото, предвид прегледа и констатациите на доктора. ЦРП не е толкова показателен фактор...
Бактериална инфекция на гърлото може да има и без налепи.
Дано АБ-то бързо утрепе гадините Praynig
Виж целия пост
# 458
Ох благодаря ви много момичета за съпорта...  Hug Сега няма такава космическа Т, преди час беше с 38, но честно казано не я чаках да се вдига, а дадох Панадол. Дано изкараме сравнително спокойна нощ. И двама с мъжа ми не сме спали като хората 3 нощи, главата ме боли жестоко и се надявам да поспим довечера. Обаче все още не иска да яде. А явно не го боли чак толкова, защото хапна малко Нескуик зърнен и си го хрупаше сух.  newsm78 Какво ли не предлагах за ядене и не. Поне пие течности доста, УНГ днес каза, че това е по-важно в момента от яденето.  Confused
Виж целия пост
# 459
Криси, спокойна нощ! Давай фрешчета, айрянче, леки супички, подсладени чайове, бананов шейк, глюкоза, все може да вкараш малко калории, щом има жажда.
Виж целия пост
# 460
Добре си направила, че си дала панадол. И без това на него му трябват поне 40 минути, докато подейства.
Вечер винаги давам температуропонижаващо /когато е болен де/, че поне половината нощ да спи спокойно и да не вдига Т...
Вече и АБ би трябвало да си върши работата и Т да не скача до такива космически стойности, и съответно-да спада все по-лесно и по-бързо. Дано!
Дано пика на болестта да е минал и да поспите всички спокойно. Знам колко изтощително е за майката едно подобно боледуване на детето Hug
Виж целия пост
# 461
Криси,да се оправя скоро детенце.При гнойни ангини моето дете винаги вдига такива Т и направо настръхвам.
За МБ от носа,аз не пускам винаги.За сега съм пускала 2 пъти и то при продължителни хреми и сме били с бактерии.
Палитра,честито бебче.Да е жива и здрава и много да Ви радва.
Виж целия пост
# 462
Малко глупав въпрос: как изглежда обрив от варицела? Малката има обрив по вратлето и в горната част на коремчето, белезникави ситни пъпчици, едва се виждат и я сърбят. В нета гледам някакви ясно очертани, червени, с мехурче накрая... Натъпка се и с ягоди и фъстъци, та не знам какво да мисля. Ей я на, не спи и се почесва. Няма темп. newsm78
Виж целия пост
# 463
Силве, моят педиатър коментира при нашите варицели, че обривът може да е всякакъв, макар че нашият беше от класическите - подобен на това, което виждаш в нета. Това на снимките е варицелата в пълен блясък, като в началото пъпките не изглеждат така зловещо и са много по-малко. Затова е напълно възможно обривът на детето да е свързан с варицела, а може и да е просто алергия. Днес ще си проличи.
Виж целия пост
# 464
Силви, по-скоро подобни пъпчици се появяват при претопляне и изпотяване или от храна.
При дечицата с по-слаб имунитет обикновено варицелата не протича толкава неусетно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия