Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 60

  • 71 144
  • 792
# 360
Ти в коя клиника си? Аз съм в КИРМ. През април ми правиха лапаро и тогава се разбра, че съм за инвитро, което беше шок за мен. Но стегнах се и ето, че очакваме нашето бебоче да стане скоро. До колкото за протокола - все още нямам, но сякаш като отида за първия декапептил ще си го взема. Аз също съм на противозачатъчни още от началото на годината. То уж щяхме да правим първо инсеминация, но след като се разбра след лапарото, че едната ми тръба е напълно непроходима, а другата частично.... нямаше смисъл.


Защо чак лапаро,не ти ли правиха ЦС,на нея би трябвало да покаже в какво положение си.И аз съм с една частично запушена тръба,а другата ооловината я няма изобщо.Не се страхувай от инвитрото,повече са хорските приказки отколкото истината.Аз правих инвитро и сега съм бременна в деветия мвсец вече.Успех ти желая и мисли позитивно,много е важна вътрешната нагласа! Hug
Виж целия пост
# 361
veni_4,много се радвам за теб Heart
На мен първо ми направиха цветна снимка,от която излезе че тръбите ми са с двустранен хидросалпинкс.
После направихме лапаро и сега съм без тръби.
Не са отстранени изцяло,само части от тях,от към матката.
Защото докторът ми обясни че тръбите захранвали яйчниците с кръв и е по-добре да се прекъснат преди стимулация,а не да се остраняват напълно.
И други неща са излезли от лапарото,които с обикновена цветна снимка е нямало как да се видят,които док е коригирал.
Това е най-сигурната диагностика. Peace
Виж целия пост
# 362
Veni_4, честито! Много се радвам за теб! Дано всички скоро се похвалим с този резултат.
 Предложиха ми първо цветна снимка, но за себе си реших, че по-добрият вариант е лапарото, защото ако беше излязло нещо на ЦС пак трябваше да направя лапаро и си спестих един месец. А и на ЦС може да се получи спазъм и пак да трябва да я повторя. Лапарото е малко по-кофти, но не чак толкова. Решила съм да стрелям на сигурно вече, защото само се лутаме от сума време. Знам, че годините не са ни много, но не искам да чакаме вече. Даже и фонда няма да чакаме, а ще самофинансираме. Единственото, което ме изнервя е чакането и това дали ще стане дали не, но съм позитивно настроена. Знам, че тази есен ще се похвалим с много бебчета тук. Simple Smile
Виж целия пост
# 363
Аз също подкрепям лапарото за по-добра диагностика.
Виж целия пост
# 364
И аз съм на самофинансиране и не съм подавала документи за фонда.
Там където ще правя инвитро не работят с фонда,въпреки че акредитацията им е отлична и имат много висок процент на успеваемост.
Надявам се да се получи,защото паричките не са никак малко,а не искам да сменям клиниката по финансови съображения Tired
Освен това,времето минава и не искам да чакам повече.Вече втора година чакам да стана мама и нямам търпение това да се случи Hug
Виж целия пост
# 365
*steffie* ще се получи. Усещам, че тази есен ще има много бебоци. Ние също чакаме от доста време да станем родители. За това съм настроена за страхотен резултат Simple Smile няма друг начин трябва да гушкаме резултата на нашето търпение  ylinfant
Виж целия пост
# 366
Стефи,Натали дано тази еден е успешна за вас и да има с какво да се похвалите.Исках само да кажа,смело напред и никакво отказване!Резултата ТРЯБВА да е положителен.Желая Ви го от сърце! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 367
Благодаря ти,veni_4.Дано и ние да се похвалим скоро с твоя резултат bouquet
През толкова перипетии минахме,че няма как да се откажем просто.Трябва да стане Praynig
Виж целия пост
# 368
Veni_4, благодаря ти за подкрепата! Сигурна съм, че резултата ще е малко и пухкаво вързопче Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Момичета,

а какво точно значи Слаба стимулация? Малко дни и слаб медикамент предполгам.
И кога започва- втори ден от цикъла?
Колко по-рано да се свържа с док?
А колко скъпи са тези препарати ? Сори за въпросите... Shocked
Четох , че има и писалки , като при инсулина.

По принцип се предполага , че при мен всичко е наред и сме с мъжки фактор и затова ми казаха слаба стумулация за мен, а тук чета доста хиперстимулации.  newsm78
Виж целия пост
# 370
За късия протокол не мога да ти кажа. Аз ще съм с дълъг и започваме с декапептил депо на първи ден от цикъла и септември пак на първи ден. За другите лекарства, които са ми изписани не знам по каква схема ще са. Декапептил депо го намерих на ценана грубо 180лв. за брой. Някои са като писалки, знам че не се усеща. На мен ще ми е първи опит през септември и си взех рецептата с медикаментите още в началото на месеца. За да мога да си го набавя.
Виж целия пост
# 371
Мая, напомняш ми адски много на мен, когато тръгвах по пътя на АРТ-а Simple Smile Исках всичко да знам, да съм подготвена, да разполагам с всички детайли. Недей! Успокой топката. Ако вече имаш избран лекар, той ще ти каже кога трябва да отидеш, ще ти обясни всичко за медикаментите и тяхната употреба. Не бързай Simple Smile
Виж целия пост
# 372
И аз съм на същото мнение като cristi. Лекарят ти най-добре ще ти обясни. Аз държах само медикаментите да ги знам по от рано, защото както и предположих в моя град обиколих на всякъде и ме гледаха като изкопаемо и се свързах с производителите на декапептила за да проуча къде го има. Иначе не се притеснявай. Само се настрой с положителни емоции и мисли за пухкавия край. Simple Smile
Виж целия пост
# 373
natali2016, не знам в коя клиника си, но имай предвид, че поинякога медикаментите се сменят в движение. Примерно, караш 3 дни с едно лекарство, после добавяш още едно или сменяш. Така че не купувай всичко предварително, според мен. В повечето клиники можеш да ги купуваш на място.
Виж целия пост
# 374
Да, изписани са ми по два броя от всяка и само декапептил депото купувам от рано защото е дефицитно. Иначе гонал, мерионал и овитрел са ми изписани, но в аптеката където ще купя утре декапептила ги имат налични и ще ги купя като ми кажат. Все пак гонала е към 800лв единия..... и ще е по-нататък като наближи. За сега съм много положително настроена само дано не се разочаровам накрая, но каквото стане
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия