По-бърз растеж на косата - тема 5

  • 79 677
  • 734
# 165
Дадох и аз втори шанс на желатина Grinning
На мен сместта ми стан хомогенна, но не чаках особено да набъбне. Сипах ропла водичка и като се пораствори сложих и маска, с постоянно бъркане и какво някой беше казал сложих купичката със сместа в друга с топла вода, за да не се втвърди бързо.
Стоях половин час и отмих. Не беше трудно и ефекта много ми хареса. Прилича ми като резултат малко на терапията на Наши. Поизправя косата обаче, не много, но все пак...Предполагам няма да е трайно де.
Не ръсих бяло този път поне  Mr. Green Ще повторя Simple Smile
Аз го правя точно така и имам достатъчно време да се намажа без да се желира. Странно ми е обаче, че казвате, че не се получава хомогенна смес.  newsm78 При мен си става идеално и с горещата вода желатина напълно се разтваря и не стои на топченца. Дали пък не слагам прекалено гореща вода? Затоплям я на каната за гореща вода и като се изсключи слагам в желатина.
Количеството една лъжица желатин е за къса коса, явно. И моята е до раменте и ми стига идеално.
Виж целия пост
# 166
имам предвид, че балсамът и добре разтвореният желатин не стават хомогенна смес
иначе желатинът се разтваря добре в гореща вода, но понеже водата е мн. малко количесто, изстива много бързо и трябва да се маже веднага
Виж целия пост
# 167
Да, аз това с купичката при теб го четох. Simple Smile И моята вода беше гореща, налях я от машина за вода, от тези с топла и студена, и ми се получи напълно хомогенно. Видях само няколко бели като прашинки, което предполагам е било, защото не съм разстворила желатина на 100%, но се отми без проблем и косата ме стана много твърда докато беше намазана.
Виж целия пост
# 168
Отчет-доволна!
измих, изсуших, разреших и като за първи път-ами доста ми хареса, една плътност, жилавост, гладкост, някак повдигната, обемна стои косата, дори на мен ми прави впечатление обема, макар че аз си имам обемче доволно  Simple Smile
Ще я правя пак определено!
Виж целия пост
# 169
Желатина и водата като ги смесвате да са в по голяма купа с вряла вода .Набъбва разбърква се и слагате маска,балсам или шампоан.Става но да и е топло на сместа постоянно.
Аз преса веднъж месечно ползвам ,лятото вързана заради жегите я държа.Но си гори косата и от нея и от сешоара.
Добре че на вафлите отдавна и мина модата ,че беше страшно .
Виж целия пост
# 170
Добре че на вафлите отдавна и мина модата ,че беше страшно .
И аз на това се радвам. Като си спомня и аз 7ми клас бях много модерна. Всеки ден на вафлички. Нищо чудно, че ми отрязаха почти 2 педи нацъфтяла коса  Sick
Виж целия пост
# 171
Когато ползвате желатин с маска, на суха и чиста коса ли слагате? После измивате ли с шампоан? А когато комбинирате желатин с шампоан, на чиста или мръсна коса и при миене, слагате ли шампоан и маска?
Виж целия пост
# 172
renenci - страхотна коса имаш Heart Eyesкак си мечтая и аз за такава  и за такова тяло Peace

Цъфналите крайчета и аз редовно ги къцам с една малка ножичка,особено като вися по задръствания в колата Mr. Green
Joy Joy Joy ти ме уби. Никога не бих се сетила, че това може да се прави в задръстване.  Сори за офф-а  Embarassed


Редовно събирам учудени погледи  Mr. Greenработата ми е такава ,че по цял ден съм в колата и това е моя начин да не се изнервям на задръстванията ...какво да ви кажа всеки с номера си  hahaha
Виж целия пост
# 173
renenci - страхотна коса имаш Heart Eyesкак си мечтая и аз за такава  и за такова тяло Peace

Цъфналите крайчета и аз редовно ги къцам с една малка ножичка,особено като вися по задръствания в колата Mr. Green
Joy Joy Joy ти ме уби. Никога не бих се сетила, че това може да се прави в задръстване.  Сори за офф-а  Embarassed


Редовно събирам учудени погледи  Mr. Greenработата ми е такава ,че по цял ден съм в колата и това е моя начин да не се изнервям на задръстванията ...какво да ви кажа всеки с номера си  hahaha
Хаха, и мен на училище ме гледат много странно  Joy аз имам проблем с обеците и косата.. постоянно се заплитат.. така е който е с 8 обеци по ушите  Grinning
Виж целия пост
# 174
Зарибихте ме с този желатин и ще се "ламинирам" и аз днес, пък да видим. Sunglasses
И както пише на първа страница, 1 път на 3-4 седмици е достатъчно?

За връхчетата...и аз често махам с малка ножичка. Имам една позната /изкара курсове за фризьор/, която ми каза, че с домашните ни ножички не е хубаво, тъй като косъмът се накъсва, което води пак до нацъфтяване, трябвало на фризьор да се ходи дори за малко цъфтеж. Rolling Eyes Може би е имала предвид, че по-бързо нацъфтява, тъй като и след фризьор до месец-два пак се появяват нацъфтели връхчета. ooooh! Не знам до колко е резонно обяснението (звучи така), но мен ме дразнят и като видя махам с каквато ножица имам под ръка. Laughing


Добре че на вафлите отдавна и мина модата ,че беше страшно .

Ааааааа, само така си мислиш. Аз още ги виждам. #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 175
Фризьорските ножици са много по-остри, с обикновена само се начупва косъма. Подстригвайте се сами, но инвестирайте в ножица, защото има значение  bouquet
Виж целия пост
# 176
Да ,ножицата определено играе много важна роля.

Относно желатина ,мисля ,че зависи и от марката му,последният който взех беше от Кауфланд и също се желира бързо ,и трябва и бързо да се действа  Crazy
Виж целия пост
# 177
Мисля, че има по-бюджетни от сорта на 20-30 лв. Ако са "ок" като качество, мога да ги дам. Grinning
Желатинът ми е Дионел, ако има някакво значение, но беше единственият и последният в магазина. Laughing
Виж целия пост
# 178
Моят е на д-р Йоткер, само такъв намирам в околните магазини.
За ножицата аз съм от самоподстригващите се след като си напатих от фризьори последните няколко години, ползвам фризьорска ножица, с която не давам да се реже нищо друго освен коса!
Виж целия пост
# 179
Забравих да кажа за желатина ,не знам и аз дали марката има значение ,но ако има  желатинови бучки, просто го сложете за малко на водна баня или в микровълновта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия