В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!Тема 10

  • 41 674
  • 507
# 225
Привет момчета Simple Smile
Не съм писала още в темата, а тя вече е пълна с бебета 😋.
Първо, пак да Благодаря на Росито за хубавата темичка 😙. 
Прекрасна е!🌼🌺🍀
Честити да са всички родени бебоци! Да са ви живи и здрави 😇
На неродилите мами пожелавам всичко най-най. Нека бъде леко, бързо и ако може и да не боли...
Аз започвам 38 г.с. Всичко е наред с юнака. В петък бях на преглед и тонове. Вече е 2800гр. за см не се нае да каже колко е.
Пожелавам слънчева, усмихната и бебешка седмица на всички 🍦🍒🌸
Виж целия пост
# 226
amini , не е до изпити хормони само. Аз не съм приемала никога хормони, но синът ми имаше леко подуване на гърдичките Peace Нямам спомен обаче кога изчезна точно. Като цяло нищо не сме предприемали, често срещано е Peace

Аз да попитам кърмещите майки спазват ли някакви ограничения откъм храненето си newsm78 Аз май само от прясно мляко, ягоди, фъстъци и кофеин се въздържам newsm78 По спомен след първото раждане педиатърката ми беше казала само с прясното мляко да внимавам много, ама да си сверя часовника все пак Whistling
А как ми се яде сладко този път не е истина. Предният път налитах на дини и пъпеши, а сега покрай Великден то не бяха козунаци, бели курабии, торти, че и шоколад Crazy След болницата съм 11кг(от 15 общо) надолу, ама ако продължавам с този апетит, май ще тръгна пак да се окръглям стабилно:ooooh:

Кърмим се на поискване.

Почти изцяло съм спряла продукти от краве мляко заради казеина (ям продукти от овче и козе мляко). Евентиуално малко в масло или в някоя сладка, ако има. Спряла съм газообразуващите храни - бобени, зеле, лук. Ограничила съм доматите. Това всичко е заради коликите. Хранителни алергии в семейството нямаме и не ограничавам други храни.

Това си спомням от подготвителните уроци с акушерка като препоръка. Пия чай от сминух за поддържане на кърмата (безалкохолна бира и бадеми също беше препоръчано при нужда).

Виж целия пост
# 227
добро утро мами, мислех си дали има такива които са от Младост- София? Може да се срещнем някой ден, да разходим бебчетатa, тъкмо имаме сега и общи теми за разговори Simple Smile
furijesi, аз съм от Младост 3... Сега живеем в Нови Хан, но свекърите са в Младост 3 и често сме там Simple Smile
Деян е на 10 дни вече, но все още не сме излизали на разходка. Като се постопли времето ще се радвам да разходим бебоците Simple Smile
Виж целия пост
# 228
Майчета да се похваля и тук. Вчера родих, Калоян 3.080 48см, естествено раждане. И двамата сме добре и сега свикваме един с друг  Laughing
Виж целия пост
# 229
Динула честито  bouquet ! Прекрасни мерки на Калоян и скоро да сте у дома !
Виж целия пост
# 230
Честито на всички нови бебчета и майки.  bouquet
Виж целия пост
# 231
По спешност да питам родилите мами околоплодните води могат ли да бъдат бистри. От половин час насам нещо ме подмокря като чешмяна вода. Забравила съм 12 години минаха. Можели съвет болки за сега нямам
Виж целия пост
# 232
Емел, моите води ги спукаха в болницата, но доколкото знам точно такива са - бистри. Ако не са бистри не е добре.
Виж целия пост
# 233
Майчета да се похваля и тук. Вчера родих, Калоян 3.080 48см, естествено раждане. И двамата сме добре и сега свикваме един с друг  Laughing
Честитооооо,да е жив и здрав Калоян,да расте безгрижно,да стаен достоен човек!Бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 234
Честито, dinula !
Emel Tahirova , аз бях секцио и околоплодните води не съм ги виждала, но в епикризата е упоменато, че са били бистри. Знам, че ако са зелени е признак на инфекция обикновено Naughty
Виж целия пост
# 235
По спешност да питам родилите мами околоплодните води могат ли да бъдат бистри. От половин час насам нещо ме подмокря като чешмяна вода. Забравила съм 12 години минаха. Можели съвет болки за сега нямам

Emel, моите бяха точно бистри и като чешмяна вода. Simple Smile Виждам си писала в 13:30, надявам се вече си в болницата и още по-добре - че вече си родила. Simple Smile Успех и чакаме добрите вести!

А аз все още се възстановявам от епизиотомията. Шевовете още болят, даже не искам и да питам дали освен нея е имало рязане другаде. Grinning Вече имам малко кърма - точно 3ти ден след раждането и се мъча да будя беба да суче.
Успех на всички бъдещи мами! Simple Smile
Виж целия пост
# 236
Точно бистри трябва да са водите. Не че успях да видя моите ( изтекоха в памперса) ама после ми казаха, че били зеленикави и малкия беше с инфекция.  Sad
Виж целия пост
# 237
Честито на всички обебели се мами!Аз да се похваля - вчера си взехме и Калоян!!!Изписаха го 2330кг.Хапва и спинка-много са кратки и двамата.Много съм щастлива и спокойна вече.Утре стават на 1 месец!!!!
Виж целия пост
# 238
Мами, някоя от вас роди ли в Майчин дом в София? Покрай всички емоции забравих за фотограф. Има ли някой към болницата или поне дето стои долу при залата за изписване и да предлага да направи по някоя хубава професионална снимка?
Виж целия пост
# 239
Честито на всички мами.
Аз идваш да помоля за палчета утре сутрин:) като се освестя ще пиша с новини Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия