Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 71 045
  • 666
# 180
Е те точно де, а той не ще да се пънеееееее. Класика. Или поне така изглежда.
Виж целия пост
# 181
Е тя явно не иска да се напъне, но това значи ли, че той трябва да го приеме просто това и да не направи никакъв опит да се сближат?
Работата е там, че ако той реши да се опитва да си върне жената, ще му коства повече усилия от това да иде и да плати на някоя.
Не е така, има и друг прочит, който се опитвам да ти дам за размисъл! Peace
Представи си, че някой, към когото си имала тръпка, преминала е, но сте останали приятели, почне да прави напъни да я върне.
Можеш ли да си я върнеш тръпката, ако ще и на глава да се изправи?
Как си представяш твоя напън в такава ситуация? newsm78
Виж целия пост
# 182
И в това разсъждение има резон.
Виж целия пост
# 183
   Ами като не ще да се напъне, няма семейство, дом и разбирателство. Или се сдобива с мъж, който ходи по проститутки, което значи същото, след време.
 Само че аз не знам как си представяте, че средностатистическия мъж ще тръгне по проститутки. По скоро ще си намери някоя любовница и ще иде при нея.
Виж целия пост
# 184
Можеш ли да си я върнеш тръпката, ако ще и на глава да се изправи?
Щом веднъж е имало, пак ще има. Зависи от подхода.
От друга страна, ако не им пречи да си живеят така - ок. Обикновено обаче на един от тях пречи, всичко се натрупва и рано или късно избухва, а историята става гнусна. Затова ако ми дойде на главата бих пробвала да разреша проблема навреме, ако не стане предпочитам раздяла, докато още сме в нормални отношения пред това да не можем да се гледаме после.
Виж целия пост
# 185
Представи си, че някой, към когото си имала тръпка, преминала е, но сте останали приятели, почне да прави напъни да я върне.
Можеш ли да си я върнеш тръпката, ако ще и на глава да се изправи?

Е, браво, уж си жена на възраст, а какви въпроси задаваш! Честно ли никога не ти се е случвало в брака да губиш тръпката и да си я връщаш??? Не мога да повярвам, че никога не е имало такива моменти.
И едно е в този случай съпругът да подходи с любов и ухажване, друго е да тръгне по курви.
Пък някак си хич не мога да си представя как жена ще го съветва да прави второто.

   Ами като не ще да се напъне, няма семейство, дом и разбирателство. Или се сдобива с мъж, който ходи по проститутки, което значи същото, след време.
 Само че аз не знам как си представяте, че средностатистическия мъж ще тръгне по проститутки. По скоро ще си намери някоя любовница и ще иде при нея.

Абсолютно вярно - и за двете твърдения.
Виж целия пост
# 186

Е, браво, уж си жена на възраст, а какви въпроси задаваш! Честно ли никога не ти се е случвало в брака да губиш тръпката и да си я връщаш??? Не мога да повярвам, че никога не е имало такива моменти.
И едно е в този случай съпругът вда подходи с любов и ухажване, друго е да тръгне по курви.
Пък някак си хич не мога да си представя как жена ще го съветва да прави второто.

Че защо да не ги задавам?
Тук говорим за изгубена от години тръпка, не за вчера и оня ден, когато не ми/ ти / ѝ  се е искало.
И съм убедена, че достатъчно дълго време жената е отстъпвала на " ухажванията", за да има мир и защото той има нужда.
Само че, когато някой няма тази нужда, става не само тегаво, ами и отвратно да се напъва и да затваря очи.
Човекът го е разбрал, на него също не му е кеф да оправя кукла, едва чакаща да свърши.
Извън този проблем, те нямат друг, тъй като с годините са постигнали приятелство и доверие, и напасване в характерите и целите, затова авторът пуска тема с такова заглавие.
Ами, ако мъжът беше на мястото на съпругата, какво правим, какви съвети бихме дали?
Да го напуска, нищо че всичко останало е на 6?
Или да седне и да му каже, че ако не се напъне да я задоволи, тя ще потърси жиголо? newsm78

Виж целия пост
# 187
Оф, много сложен този въпрос.
Виж целия пост
# 188
Няма начин останалото да е на 6, ако единият е има желание за секс.
Виж целия пост
# 189
Няма начин останалото да е на 6, ако единият е има желание за секс.

Е, за теб може и да е така, но човекът друго казва и не виждам причина да пречупваме всичко само през наща призма!
Колкото хора, толкова истини и толкова ситуации.
Защо да не се опитаме да разберем, вместо да бързаме да анатемосваме?
Виж целия пост
# 190
За мен двойката вече не е двойка, когато се намесва трети човек, в случая проститутка, затова не смятам, че това е семейство. Те ако си го наричат така, добре.
Виж целия пост
# 191
Много груби ми се сториха думите му, че си има жена вкъщи, а трябва да плаща за жена навън. Дъвка се този коментар много, но наистина много грозни думи са, особено за човек, с когото твърдиш, че имаш семейство. Тези безплатни блага в дома, явно са криворазбрани, затова поради липса на повече инфо и гледната точка на жената, допускам, че така са си отишли любовта и привличането. А за един мъж е по-лесно да каже, че жена му е от малкия процент асексуални, че сакън да не му пострада мъжкото его.

Да, за секс, миене на чинии, готвене и т.н. пари не се дават, но не са и безплатни - струват време и усилия. Иска се време за всички домашни задължения и се иска време, а и някой лев, за да може една жена да си купи красиво бельо, да иде на кола маска, да си боядиса косата, изобщо неща, които да я накарат да се чувства красива и секси. Оценяването на всички тези усилия от страна на мъжа, под една или друга форма, кара жената да се чувства обичана и желана и да се раздава в отношенията. Но ако единият дава, а другият само взема, защото това било задължение на първия, нищо чудно безплатните блага да секнат.

П.С. Много хора закачихме автора да го питаме дали излизат заедно с жена му само двамата и в какво се изразяват техните безупречни отношения извън леглото, но отговор не видях. Затова и не мога да оправдая изневяра, камо ли да я сметна за необходима.
Виж целия пост
# 192
За мен двойката вече не е двойка, когато се намесва трети човек, в случая проститутка, затова не смятам, че това е семейство. Те ако си го наричат така, добре.
Т.е., ще бъдат семейство само докато и двамата са годни за секс, а ако единият вече не може, другият трябва да се лиши също, в знак на съпричастност и вярност, в противен случай е немислимо да съжителстват? newsm78?
С други думи, семейството е само секс, а другото е пълнеж- семки и бонбонки?
Виж целия пост
# 193
Никой никого не анатемосва.
Но отношения от типа:
"всичко ни е супер, само в секса нещата не стават...."
"всичко ни е наред, само за парите не се разбираме..."
"всичко ни е наред, само за възпитанието на детето не можем и не можем да се разберем..."
и т.н.,
просто не съществуват.
Просто няма как да се разбирате за всичко перфектно, да разговаряте за всеки проблем и да намирате решение, но видиш ли, темата "Какво правим със секса?" е табу.
Защото ако наистина нещата между тях бяха така хармонични и перфектни, както автора се опитва да ни убеди, щеше да има откровеност между двамата по темата-защо тя не го желае повече, защо след спирането на хапчетата и изчезването на страничните ефекти (идеално оправдание, между другото    Laughing  ) желанието й за секс не се е върнало, какво може той да направи по въпроса, да посетят психолог, сексолог.....
Хора, които имат хармонични и задоволяващи ги отношения, правят всичко възможно да запазят тези отношения.Не търгват да "гледат навън" при най-малката трудност.
Защото именно при проблем си личи кой на какво и на кого държи и обича.
Да си заедно с някого, когато е лесно, е лесно.    Laughing
Виж целия пост
# 194
Т.е., ще бъдат семейство само докато и двамата са годни за секс, а ако единият вече не може, другият трябва да се лиши също, в знак на съпричастност и вярност, в противен случай е немислимо да съжителстват? newsm78?
С други думи, семейството е само секс, а другото е пълнеж- семки и бонбонки?
Не, семейство ще са докато гледат в една посока по основните въпроси, независимо дали е секс или др. Когато един от тях вече си се отдели и намеси други хора м/у тях не са семейство.
За мен де, за тях семейството може да включва и целия публичен дом.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия