Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 71 048
  • 666
# 240
Стои, докато му е удобно (за чисто битовите неща). Като си намери друга вече няма да стои, просто не пуска кокала, докато не намери друг.
Виж целия пост
# 241
А, да, между другото това прилича на истината.

Изглежда, че жена му дава достатъчно неща, че да му кеф да стои
Мда, и като го сбарат и жена му виновна, не той- справка заглавието на темата на автора..
Виж целия пост
# 242
Да каже, да каже - кое е наред точно? Това, че не знае, защо жена му не иска да прави секс. Сто пъти го питах - сама ли се оправя или има любовник. Да е една от стоте асексуални - е как не го забеляза до сега бе човек? Девствена ли беше, като се женихте? Ама не ми казва, не отговаря, щото въпросите неудобно.
От темата разбрах едно - отговорността е на жената. Е да де, ама не е така, отговорността е на ДВАМАТА, сори .
Виж целия пост
# 243
Само не разбрах тя знае ли, че той ходи в публичен дом?
Той още не е тръгнал, както разбирам, но мислиш ли, че трябва да го демонстрира, ако реши?
При интелигентни и тактични хора, дали е необходимо разрешение и парадиране? newsm78
Виж целия пост
# 244
Ок де, не ви разбирам - от секса не се умирало. Вярно е, но от липса на секс се подлудява.

Брейййй, сега пък се полудявало  Joy
Абе хора, вие добре ли сте, то не беше рак, не беше лудница .... Да не мислите, че всеки един мъж по света прави секс? Нито съм чула за умрял от безсексие, нито съм чула за въдворен в лудница по тази причина.
Айде, да е важен секса - важен е, ама да не може да се живее без него изобщо, сакън, посмали Манго.
Егоистично или не, ако нещо здравословно се случи с мен на 45, ще очаквам съпругът ми да ме обича достатъчно, че да може да преживее без секс. Аз от своя страна, бих направила същото в обратната ситуация.
Виж целия пост
# 245
Той още не е тръгнал, както разбирам, но мислиш ли, че трябва да го демонстрира, ако реши?
При интелигентни и тактични хора, дали е необходимо разрешение и парадиране? newsm78
Не, разбира се, какво по-хубаво от това да лъжеш човека до теб в очите! Това му се казва - всичко им е на 6.
Виж целия пост
# 246
Той още не е тръгнал, както разбирам, но мислиш ли, че трябва да го демонстрира, ако реши?
При интелигентни и тактични хора, дали е необходимо разрешение и парадиране? newsm78
Не, разбира се, какво по-хубаво от това да лъжеш човека до теб в очите! Това му се казва - всичко им е на 6.
+1
Виж целия пост
# 247
Брей и какви ги тия здравословни проблеми дето ще нарушат близостта в една двойка? Или вие секса го разбирате буквално " ръгай чушки в боба"! 😏
Виж целия пост
# 248
Нито съм чула за умрял от безсексие, нито съм чула за въдворен в лудница по тази причина.
А колко жени има изнасилени от безсексие? Или това не се брои?
Виж целия пост
# 249
да си даваме, за да не си го вземат сами? и на разни случайни също, за да не стане по-лошо, нали?
Виж целия пост
# 250
Той още не е тръгнал, както разбирам, но мислиш ли, че трябва да го демонстрира, ако реши?
При интелигентни и тактични хора, дали е необходимо разрешение и парадиране? newsm78
Не, разбира се, какво по-хубаво от това да лъжеш човека до теб в очите! Това му се казва - всичко им е на 6.

 Това е възможно само с яко затваряне на очите от страна на жена му, което въобще не е ясно тя дали ще желае. Много по-вероятно е прекрасните отношения в семейството, които засега се изразяват главно в спокойно прекарване на вечерите единия пред сериалите, а другия пред книжката да се превърнат в ненавист и разправии веднага, щом мъжът тръгне по проститутки, или си намери любовница и от семейството започнат да изтичат време, кинти, отношение и други подобни, на които си е свикнала.
 Така на чудното семейство веднага ще се тури край и ще се превърне в такова, с недоволна съпруга и мъж кръшкач.

 Сексът не е важен, когато и двамата не му отдават значение, изморени са, фрустрирани,  мързи ги и не им липсва. От безсексие нито се умира, нито се полудява. Когато единият от двамата обаче е постоянно неудовлетворен няма как живота на двойката да върви прекрасно.

  Така че авторът най добре да направи усилие и да изясни със жена си защо физическия аспект от връзката им е толкова занемарен, вместо да почва да върти обявите на разни компаньонки.

 А на жена му трябва да и е ясно, че все пак живее с активен и нормален мъж, а не с брат си и макар да е по-лесно да висне с плетката пред телевизора, все пак либовта трябва да се поддържа.
Виж целия пост
# 251
Егоистично или не, ако нещо здравословно се случи с мен на 45, ще очаквам съпругът ми да ме обича достатъчно, че да може да преживее без секс.
Добре де, а ти не го ли обичаш достатъчно, че от време на време да отвориш крака, да се намажеш с глайтгелен и да кажеш "айде мъжо, олаби напрежението".
Какво толкова ви става на жените, ако не ви се прави секс в някой момент, но все пак правите - изтърква ли се нещо или какво?
Аз имам следния еквивалент: редовно идва жена ми да иска да ѝ направя масаж. Самата дейност не ми е особено приятна - стискам и разтривам, докато ми се уморят пръстите. Но ми е приятно това, че ѝ доставям някакво удоволствие, помагам ѝ да разпусне и т.н. Не може ли жената по същия начин да каже - айде мъжо, давай. Какво толкова ще ѝ стане - като не обича секса, не е нужно той да се поти над нея с часове, и за 10-15 минути може да си свърши работата човека.

От друга страна, много чудна ми е тази жена, която категорично е заявила "не ми се прави повече секс и край". Моята жена когато ми е отказвала секс, винаги е изтъквала някаква причина, например: уморена съм много, че имах тежък ден в работата; не съм спала, бебето ме събужда 5 пъти през нощта; имам бяло течение; или нещо си там. Като ѝ мине причината, след някое си време сама идва да си търси. Но така да не иска без да каже някаква причина - не е било. Може би защото не е на 42 години. Ще поживеем - ще видим. Ако стане така - бих си го търсил навън, ако всичко друго е ОК както казваш ти. Все пак деца имаме да гледаме, не бива заради един секс да разваляме семейството.
Виж целия пост
# 252
Не, разбира се, какво по-хубаво от това да лъжеш човека до теб в очите! Това му се казва - всичко им е на 6.
За какво да го лъжеш в очите, след като той и идея няма да те пита? newsm78
Ти, мислиш ли, че една нормална и интелигентна жена, в тази ситуация, ще го изправи на разпит как си решава проблема със секса?
Виж целия пост
# 253
Той още не е тръгнал, както разбирам, но мислиш ли, че трябва да го демонстрира, ако реши?
При интелигентни и тактични хора, дали е необходимо разрешение и парадиране? newsm78
Не, разбира се, какво по-хубаво от това да лъжеш човека до теб в очите! Това му се казва - всичко им е на 6.

 Това е възможно само с яко затваряне на очите от страна на жена му, което въобще не е ясно тя дали ще желае. Много по-вероятно е прекрасните отношения в семейството, които засега се изразяват главно в спокойно прекарване на вечерите единия пред сериалите, а другия пред книжката да се превърнат в ненавист и разправии веднага, щом мъжът тръгне по проститутки, или си намери любовница и от семейството започнат да изтичат време, кинти, отношение и други подобни, на които си е свикнала.
 Така на чудното семейство веднага ще се тури край и ще се превърне в такова, с недоволна съпруга и мъж кръшкач.

 Сексът не е важен, когато и двамата не му отдават значение, изморени са, фрустрирани,  мързи ги и не им липсва. От безсексие нито се умира, нито се полудява. Когато единият от двамата обаче е постоянно неудовлетворен няма как живота на двойката да върви прекрасно.

  Така че авторът най добре да направи усилие и да изясни със жена си защо физическия аспект от връзката им е толкова занемарен, вместо да почва да върти обявите на разни компаньонки.

 А на жена му трябва да и е ясно, че все пак живее с активен и нормален мъж, а не с брат си и макар да е по-лесно да висне с плетката пред телевизора, все пак либовта трябва да се поддържа.
Абсолютно точно!     Peace
Щото дори и да го играят още известно време "ние сме идеалното семейство", рано или късно нещата ще се скапят тотално.Предполагам, досега авторът все е таял някаква надежда да си получава секса у дома и не е бил чак толкова недоволен, нервен, изискващ....Но с течение на времето тази му неудовлетвореност ще започне да дава отражение.Доста са млади още, за да живеят като братче и сестриче мирно и щастливо в следващите 20-30 или колкото там години имат.
Ще започне да гледа на жена си като на досаден товар, с който трябва постоянно да се съобразява (особено ако тя е твърдо против изневери), ще му тежи постоянно да си търси кефа навън (щото не е на 20, да обикаля дискотеките и да си осигурява момичета ....).
В даден момент обстановката ще стане нетърпима, и за двамата.И до развод/раздяла така или иначе ще се стигне.
Ако бяха над 55 годишни, на 60 и нагоре, нещата са маааалко по-различни.
Макар че има и 65 годишни яки мераклии ...... Laughing
Но на 40-45 да "заравят" секса и интимността, не е нормално.

Някой назад спомена филма "Любовна терапия", с Томи Лий Джоунс и Мерил Стрийп.Много показателен и точно по темата.За двойка, която се възприема точно по описания от автора начин, само дето там нещата бяха обърнати, мъжът беше безразличен към секса.
Хубав е филма, автора може да го изгледа, има какво да научи.И жена му, между впрочем.Ако естествено, имат желание да върнат близостта и нежността помежду си.
Виж целия пост
# 254
Нито съм чула за умрял от безсексие, нито съм чула за въдворен в лудница по тази причина.
А колко жени има изнасилени от безсексие? Или това не се брои?
Изнасилването е многооо повече насилие и доминанство над човека, отколкото секс..
Какъв секс виждаш с човек, който реве, удря те и те кълне? Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия