Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 71 049
  • 666
# 285
Cure,  стана ми много мъчно като те прочетох и за .нас, и за вас. Както казах, ние имаме много други проблеми. При вас сигурно е различно. Ходили сме и на семейна терапия. Едно от нещата там беше за изграждане на физическа близост отново. Опитай се да я гушкаш и докосваш повече, без намеци за секс, защото ако усети, че я притискат, ще се дръпне повече. Целуни я по очите или по косата нежно, въобще покажи нежност и привързаност. Тя сигурно също се чувства гадно, най-малкото непривлекателна и "не жена". Прави й комплименти,  но искрени, иначе звучи много фалшиво. Не си занемарявай хигиената. Ако си се позапуснал, направи нещо за външния си вид. Даже предложи нещо, което може да правите заедно. Въобще е добре да намерите неща, които ви свързват и ви харесват извън битовизмите. И не бързай, ще е бавно.Но ако още се обичате, има път назад (всъщност напред Simple Smile).  Страстта от младите години отстъпва, но ако има разбирателство, доверие и близост, сексът не умира толкова лесно. Има много двойки, които го потвърждават. Не исках да те обезсърчавам с моята история, а и аз да потвърдя от личен опит, че проблемите със секса обикновено са върха на айсберга.
Виж целия пост
# 286
Насила ще вкарате човека в беля...
Виж целия пост
# 287
Насила ще вкарате човека в беля...

Който го праща на проститутки, със сигурност ще го вкара в беля.
Виж целия пост
# 288
Скрит текст:
Много верни неща е.казала Янечек. Аз съм като жената на автора. Не изпитвам никакво желание да правя секс с мъжа ми, но липсата на секс е следствие,  а не единствен проблем. Но най-важно е, че вече нямам чувства към него и каквото и да направи едва ли ще ме "предразположи". Говорили сме много пъти, но още не съм намерила смелост да кажа "Не изпитвам нищо към теб, затова не ми се прави секс". Обмислям раздяла, имаме дете и не е лесно решението. Либидото си го имам, пробвах веднъж с неангажиращ секс, но аз имам нужда от емоционална близост и само креватна гимнастика не ме влече.Самозадоволявам се, гледам порно понякога. Липсва ми истински секс, но изобщо не искам с мъжа ми, не заради способностите му.Ако изпитам чувства към някой друг, ще бъде съвсем различно. Автор, не знам какво да те посъветвам, но много вероятно да не е просто липса на желание.
Така като го чета това има много вярни неща в него. Даже може и моята жена да го е писала като се замисля. Твърде възможно е вече да няма чувства към мен и затова да не иска да правим секс. Но дума за развод досега не е отворила. Не знам... Как да обясня на дъщеря ми защо се развеждаме. Може би с известния израз "Мама на тати не дава"... Ще взема направо да я питам дали съм и омръзнал вече и затова да не иска.
Ама то на този принцип при всяка двойка рано или късно идва рутината и страстния секс от времето като сте били на 20 г. вече го няма. Това значи ли че всички трябва да се развеждаме само защото страстта отпреди 20 г. е минала и я няма вече?
Това, че страстния секс от 20-те години вече го няма, не означава, че и сексът трябва да изчезне.
Скрит текст:
Аз съм омъжена от 28 години и въпреки липсата на "заешкия" секс от младостта, когато се награбвахме където се засечем    Laughing , все още правим любов 2-3 пъти в седмицата....
НО:вечер не "дремем" всеки с неговите си "дрямки", а разговаряме.При всяка възможност излизаме само двамата извън града, все още флиртуваме един с друг-разбирай сексуални намеци, закачки, отделно мъжът ми често ми носи цветя без повод, участва наравно с мен във всичко у дома.
Пиша това не с цел хвалба, а като пример какво е нужно на една средностатистическа жена, за да се чувства жена, обичана, ценена, желана, красива и единствена.
При някои са нужни по-високи "дози", при други по-ниски, но едва ли има жена, която не би искала да е винаги обичана, желана и ухажвана от любим мъж.
Ако си я приел за даденост (което навярно е така, имайки предвид думите ти за липсата на страст между вас), и я "виждаш" като поредната мебел у дома, не се учудвай, че не изпитва никакво желание към теб.Тя не усеща любовта ти, как да изпитва такава към теб?
Обикновено, за да изчезне страста между млади хора, първо си е отишла любовта.
Когато хората се обичат, временната липса на страст и желание (породени от някакви причини) ги карат да търсят решение на проблема.
Виж целия пост
# 289

Според мен да отговориш на партньора, който не иска, с ходене по проститутки или намиране на любовница, е като да правиш нарочно напук, вместо да си поговорите, ама като хора, без да вдигате стойки, да се обвинявате и да се сърдите.

 Аз съм абсолютно сигурна, че ако излезе пред жена си с предложение да си разрешат проблема, като той си намери нещо странично за секс, такава майна ще му тегли, че от разбирателството в семейството нищо няма да остане Laughing
Виж целия пост
# 290
"Аз правя така поне.Има проблем,тежи ти.Казваш и го. "

Ами да и каже за проститутките де хаха защо се страхува Flutter
Не се страхува, просто не намира смисъл да тъпче паднал човек.
Ти, хем лесбийка го играеш, не приемаш ли, че и жената може да стане " импотентна"?
Или, щом няма пенис, няма такъв филм- да ляга и да отваря крака!? newsm78
Виж целия пост
# 291
Аз съм абсолютно сигурна, че ако излезе пред жена си с предложение да си разрешат проблема, като той си намери нещо странично за секс, такава майна ще му тегли, че от разбирателството в семейството нищо няма да остане Laughing
И според мен. Всичко на 6 друг път.
Зло куче под джанка - и то не яде, ама и на козите не дава Mr. Green
Виж целия пост
# 292
Аз съм абсолютно сигурна, че ако излезе пред жена си с предложение да си разрешат проблема, като той си намери нещо странично за секс, такава майна ще му тегли, че от разбирателството в семейството нищо няма да остане Laughing
И според мен. Всичко на 6 друг път.
Зло куче под джанка - и то не яде, ама и на козите не дава Mr. Green
Не мога да разбера, какъв ви е проблема? newsm78
Виж целия пост
# 293

Според мен да отговориш на партньора, който не иска, с ходене по проститутки или намиране на любовница, е като да правиш нарочно напук, вместо да си поговорите, ама като хора, без да вдигате стойки, да се обвинявате и да се сърдите.

 Аз съм абсолютно сигурна, че ако излезе пред жена си с предложение да си разрешат проблема, като той си намери нещо странично за секс, такава майна ще му тегли, че от разбирателството в семейството нищо няма да остане Laughing

Ти си абсолютно сигурна, обаче аз казах, че познавам 2 жени, които не правят секс, защото нямат потребност. Едната ми е споделяла, че са говорили с мъжа ѝ и тя му е казала, че няма да възрази, ако той реши да има интимни отношения с друга жена, само да не се развеждат, защото той много държеше на децата и като цяло беше образцов баща и съпруг. Съвестно ѝ беше просто. За късмет или не, той не се възползва от разрешението.
Така, че не бъдете категорични. Peace
Виж целия пост
# 294
  А, виж да беше казала, че се е възползвал от разрешението, пък отношенията им са си останали прекрасни, да се съглася. То такива "разрешения", които знам, че няма да доведат до изпълнение и аз мога да давам.Laughing

  Щото в случаите, които аз знам, един път такова търсене на секс извън семейството доведе до раздяла, а другите пъти - до абсолютно скапване на семейната идилия и фиктивна заедност, изпълнена с "командировки", излизания по всяко време в неизвестна посока и телефонни обаждания до  съпругата от сексуални партньорки с претенции.
 
Виж целия пост
# 295
Не мога да разбера, какъв ви е проблема? newsm78
Проблем нямам, но вие омаловажавате техния проблеми и го убеждавате, че всичко му е на 6. А нещата ще се задълбочават и ще станат съвсем неспасяеми.

DeVa®, те много така се силят, ама после забравят какво са казали. Има малки изключения, които знаят и си траят, живеят като съквартиранти и всеки си има личен живот. Пари, сигурност, това е причината. Но това не е семейство, при което всичко е на 6, а договор м/у двама с/у някаква материална или др. изгода.
Виж целия пост
# 296

Проблем нямам, но вие омаловажавате техния проблеми и го убеждавате, че всичко му е на 6. А нещата ще се задълбочават и ще станат съвсем неспасяеми.

DeVa®, те много така се силят, ама после забравят какво са казали. Има малки изключения, които знаят и си траят, живеят като съквартиранти и всеки си има личен живот. Пари, сигурност, това е причината. Но това не е семейство, при което всичко е на 6, а договор м/у двама с/у някаква материална или др. изгода.

Нещата са неспасяеми, по твоите критерии, от 2 години, тъй като от толкова време те  не правят въобще секс...
Т. е., те живеят с всичките си задължения отговорности както от първия ден на брака им, но без секс.
И само затова, не са вече семейство!?
А, тези, живеещи под един покрив, без брак, всеки със своя си бюджет, щото правят секс, са семейство?
Парадоксите нямат край...........
Виж целия пост
# 297
Направих си труда да изчета цялата тема, доста противоречиви изказвания. Много го награбихте автора, а има някои неща, които на мен ми направиха впечатление. Явно жена му не от днес и вчера е на вълна "не ща секс не само с теб, а изобщо". И въпреки това той засега удържа фронта. Това не ми звучи като да не му пука за нея или за семейството, защото иначе вече щеше да е хукнал да си начеше крастата и то не веднъж. Освен това той не я обвинява нищо, само представя фактите от своята гледна точка. Жена му го е поставила пред свършен факт и го е оставила да си решава проблема. От писаното от него не виждам някъде дори и намек, че тя има дори трошичка желание да започнат "да решават проблема". В такъв случай малко безсмислено ми се вижда той да започва наново целия ритуал с ухажването само заради мижавата надежда, че може тя изведнъж да пламне от желание към него. И дори това да стане, на дневен ред идва следващия проблем - той самият в първия си пост споделя, че в резултат на сегашната ситуация вече и той самият не изпитва желание към нея. Малко в сферата на фантастиката ми се струва всичко да потръгне изведнъж по идеалния начин, само ако те двамата положат усилия.

Някъде по-назад прочетох изказвания, че щом е имало желание някъде, пак ще има. Ми не, не е така. Веднага се сещам за мои бивши гаджета, с които са ме свързвали и силни чувства и хубав секс. Но въпреки това, ако някой от тях сега изведнъж му прищрака и реши, че иска същото, ако ще да си скъса задника  - ми няма да ми събуди пак нито чувства, нито желание. И това не го казвам, защото си имам сега семейство, а по принцип. Понякога нещата свършват завинаги. И не е толкова рядко явление.

Лично познавам семейство с идентичен проблем. Жената отказва секс. По какви причини не знам и не съм питала. Отказва по принцип, не само на мъжа си. Той има любовница. От години.  Жена му знае, макар че той не е засягал пряко това никога. Но тя си знае. И си мълчи. Защото това положение я устройва. От години ситуацията е така и съществени проблеми в семейството им няма.

Съвети не давам. Авторът е достатъчно голям за да мисли с главата си и евентуално да предприеме или не нещо. Гледам, акъл достатъчно се изсипа по-напред. Лично моето мнение е, че липсата на секс не е повод за развод.
Виж целия пост
# 298
  Ако искате можем да се хванем на бас жената на автора какво ще реши - пуска ли мъжа си при любовница или не. Шансовете са 50 на 50.
Виж целия пост
# 299
Че то не е задължително да го каже в очите му с думи. Може просто да си мълчи, с негласно съгласие. И шансът не е малък, според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия