За тези, които четат любовни романи №23

  • 77 990
  • 738
# 90
Ако е официално издаден превод, за който потребителите плащат - просто си е престъпление.
Да де, ама точно по тоя повод бях получила писмо от възмутената преводачка - че съм се осмелила да критикувам. Щото, едва ли не - заради такива като мен - недоволни, те щели да  останат без работа.
Виж целия пост
# 91
Ахааааа, не че тя е некадърна и недоучила, ами ти си й виновна! Евала!
Виж целия пост
# 92
Ааа, не! Напротив - госпожата със завидно самочувствие ми обясни къде какво прави и колко е добра.
Добре, за точността на превода не споря - нали език не знам. Иска се не само да се знае езика, но и добре да се борави с думите, да се знаят типичните фразеологизми и изрази, характерни за дадения език и да се намери най-адекватния им превод на български. За да се запази идеята, смисъла, който носи този фразеологизъм или играта на думи.
Обаче освен преводач има посочени редактор и коректор. Те къде са в цялата схема? Думи и изрази, които ме хвърляха -хайде, не в потрес, ама в недоумение относно мястото и употребата им. Да не говорим за правописните грешки, пунктуация и пр.

Има фен преводи, които са доста по-добре изпипани от много "професионални".  А "фен" преводи, за които упоменават "машинен превод", т.е. пуснати през гугъл преводача, изобщо и не поглеждам.
Виж целия пост
# 93
Яна, кажи й името на тази да я видим, не я крий, не заслужава милост хах
Виж целия пост
# 94
Нали наскоро коментирахме "Перфектна химия" - от 24 май - пускат в продажба втората книга:


П.П. Фри, няма нужда. Както се казва - кучетата си лаят, керванът си върви. Като гледам - дамата не е безработна, превежда си, както и останалите преводачки.
Виж целия пост
# 95
     Повече ми хареса от "Перфектна химия". Надявам се за третият брат да е още по- добра.
Виж целия пост
# 96
Дадох си почивка от доминантните милионери и големите драми като подхванах "7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс! Peace
''Вземете две бивши гаджета, пуснете ги в ефир и гледайте какво става.“
Мат и Оливия са конкурентни радиоводещи- тя на женско предаване, той на мъжко! Предстои да свалят едното предаване от ефир и за да изберат по-лесно кое ги заключват двамата в един апартамент, откъдето да си водят предаванията, да се заяждат и да ги снимат...нещо като Биг Брадър за 7 дни! Никой не знае, че са били гаджета преди 8 години...още съм в началото, но е доста забавна и остроумна история...а и не на последно място се радвам, че героя не е някой мултимилионер, а обикновен водещ! Laughing
Виж целия пост
# 97
Дадох си почивка от доминантните милионери и големите драми като подхванах "7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс! Peace
''Вземете две бивши гаджета, пуснете ги в ефир и гледайте какво става.“
Мат и Оливия са конкурентни радиоводещи- тя на женско предаване, той на мъжко! Предстои да свалят едното предаване от ефир и за да изберат по-лесно кое ги заключват двамата в един апартамент, откъдето да си водят предаванията, да се заяждат и да ги снимат...нещо като Биг Брадър за 7 дни! Никой не знае, че са били гаджета преди 8 години...още съм в началото, но е доста забавна и остроумна история...а и не на последно място се радвам, че героя не е някой мултимилионер, а обикновен водещ! Laughing
И на мен много ми хареса тази книга  Joy имаше смях...
Виж целия пост
# 98
Дадох си почивка от доминантните милионери и големите драми като подхванах "7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс! Peace
''Вземете две бивши гаджета, пуснете ги в ефир и гледайте какво става.“
Мат и Оливия са конкурентни радиоводещи- тя на женско предаване, той на мъжко! Предстои да свалят едното предаване от ефир и за да изберат по-лесно кое ги заключват двамата в един апартамент, откъдето да си водят предаванията, да се заяждат и да ги снимат...нещо като Биг Брадър за 7 дни! Никой не знае, че са били гаджета преди 8 години...още съм в началото, но е доста забавна и остроумна история...а и не на последно място се радвам, че героя не е някой мултимилионер, а обикновен водещ! Laughing
И на мен много ми хареса тази книга  Joy имаше смях...
да книгата е хубава...тъкмо да се разтовариш от доминанти и плейбой от всякакъв калибър... Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 99
Аз я четох преди половин година някъде.... такъв смях му ударих на места... не исках да свършва. Идеална е да ти повдигне настроението в това скапано време.
Виж целия пост
# 100
"7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс, като изпадна в читателска дупка, си я препрочитам най-редовно. Това ми е един от любимите чиклити. Чела съм я поне 5 пъти и всеки път се хиля като луда. Даже скоро май ще си я препрочета пак, благодаря за напомнянето.
Виж целия пост
# 101
Здравейте има ли някой трилогията на Нора Робъртс (Хотелът). Ако има някои моля ви да ми я пратите. Mitkoalisiq@1abv.bg Благодаря.
Виж целия пост
# 102
И на мен ми омръзна от милионери  ooooh! След Само една нощ започнах Момичето с кафевите очи,но хич не ми върви... Чете ми се нещо с много пиперливи диалози,може да се прехвърля на "7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс, нещо друго да препоръчате? От историческите много се забавлявам с https://chitanka.info/book/2917-diva-kryv ако някой не я е чел  Peace
Виж целия пост
# 103
И на мен ми омръзна от милионери  ooooh! След Само една нощ започнах Момичето с кафевите очи,но хич не ми върви... Чете ми се нещо с много пиперливи диалози,може да се прехвърля на "7 дни и 7 нощи" на Уенди Уакс, нещо друго да препоръчате? От историческите много се забавлявам с https://chitanka.info/book/2917-diva-kryv ако някой не я е чел  Peace
Към края става интересна  Wink
Виж целия пост
# 104
Здравейте има ли някой трилогията на Нора Робъртс (Хотелът). Ако има някои моля ви да ми я пратите. Mitkoalisiq@1abv.bg Благодаря.

https://chitanka.info/serie/inn-boonsboro-trilogy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия