Трудно проговаряне - ТЕМА 20

  • 131 229
  • 802
# 210
Защо ви е клиника по психиатрия,от казаното не виждам притиснително. Хубаво е,че си измисля думи, дори и неразбираеми за вас. Лошо е да си мълчи. Сочи ли с пръст,играе ли около деца.
Виж целия пост
# 211
С пръст не сочи, води ни до местата където иска нещо или си взима якето, обувките, храната и я носи...копира по-големите, играе около, но не с деца. Бяга и изпитва ужас от по-буйните или тези които викат. Спря от скоро да играе с играчки и разлиства книги, като луд. Това го успокоява. Отказва да се храни сам, да ходи на гърне...ходихме при един психолог и каза, че трябва вече да задава въпроси със защо и бил изостанал с година и половина и трябва да отидем в Св Никола. От тогава съм седнала да изчитам темите и се побърках направо. Учи неща, но трудно и ги повтаря една, две седмици, после спира. Знае да казва лази, лази, гъди, гъди, мама, ам ам, сега повтаря ям, така, не, да, но не като смислени думи. Отчаях се.
Виж целия пост
# 212
Отчаяна съм от психолозите,които ви твърдят,че на две и половина трябва да задава въпроси със защо. Децата са толкова различни,дори и правилно говорещите рядко задават на тази възраст въпроси със защо.Успокоите се, може да направите консултация с логопед за приказките. Ако държите на час в св. Никола запишете и не бързайте. Колкото по голямо е детето,толкова по ясна е картината какво му е. Та,това е дете на две и половина. Спрете телевизията, дайте да разслиства каквито книги си иска,говорете му много. Моето също на тази възраст ме водеше до каквото иска,беше едно сочене,ъкане,тръшкане,никакви думи и неразбрано бръщолевене. С времето нещата са подреждат.
Виж целия пост
# 213
И аз много се втрештих от тази психоложка, а тук имаше хубави отзиви за нея - Пенка Койчева. И беше странно да не предложи начин за помощ, а други нейни колеги. Трябвало и да играе с други деца според нея...да опитва разнообразни храни и да играе с различни играчки по предназначение. На него са му интересни не играчките сега,а катеренето, пускане на камъни във водата, книгите и това е. Притеснявам се, че не ни имитира, не дава да му показваме разни картинки, няма това търпение и вече започнах да си представям как трябва да е в училище за умствено изостанали и тн...може би и за това така се разбързах.
Виж целия пост
# 214
Няма училища за умствено иьостанали,закриха ги, ще ходим на училище с всички други деца. Психоложката дали тя самата е задавала въпроса защо на две години. Все пак може да помислите за занимания с логопед,щом няма много думи. Моето дете на две не говореше нищо,катереше се,скачаше, не стоеше да му покажа картинка,не седеше на гърнето. И пускаше много камъни във вода,стотинки в чаша. Две годишните не си играят кооперативно,те ровят едно до друго в пясъка. След доста занимания с логопед и родителски,сега разказва приказки и отдавна не си пикае в крачула.
Виж целия пост
# 215
Значи може и малко прекалено да се шашкам. Ще го запиша на логопед, гледам сега Пумпелина, но достас къпо май излиза и може да изчакаме Св Никола. И нашият със стотинки и камъчете, търчане и катерене се занимава и това е май. Как ми се ще да започне и той с разказите, като вашето дете...
Виж целия пост
# 216
Дори и да отидете в Св. Никола,само ще дадат диагноза.Самата терапия е ходенето дълго на логопед и обикновено родителите си плащаме не малки суми. Ако имате възможност заведете го в Пумпелина. Ходенето на логопед е доста дълго и скъпо занимание,но си струва.
Виж целия пост
# 217
От Св Никола не назначават ли такъв за терапия, аз мислих, че ще ходим там по няколко пъти седмично..?
Виж целия пост
# 218
Не назначават терапия. Те дават епикриза с диагноза. Не знам дори има насочвания за всеки конкретен случай (дете) как да се работи, от какво има нужда.
Виж целия пост
# 219
 sussien на моето дете първото разказче беше преди 3 седмици, на 5г. 7 месеца. Пожелавам ви вашето да е много по-рано.
Друга ми беше мисълта, и деца в норма, добре говорещи, на 2,5 нямат разказчета. Така че успокой се. Детето ви все пак говори нещо, посетете логопед.
Виж целия пост
# 220
Ходихме при един логопед и каза да махнем памперса и че е със СОП (обадих и се след терапевта и тогава спомена СОП-а), но терапия не предложи, ходихме на невролог, каза, че всичко е ок, личната също каза, че на детето нищо му няма, но определено е различен. Добър логопед, като тези в Пумпелина, ако се посещават по 2 пъти седмично си е много, като разход. Няма ли държавни логопеди за деца, които изостават...
Виж целия пост
# 221
А и тези няколко думи не са чак говор, говорът му е измислен...от рода на Самма, Санно, Дудии, Дадоо и тн, поне звуци вкарва без Л и Р май...а и разбира само прости команди, най-вече като му се спи..
Виж целия пост
# 222
Laurentin вие от кога посещавате логопед?
Виж целия пост
# 223
Ходихме при един логопед и каза да махнем памперса и че е със СОП (обадих и се след терапевта и тогава спомена СОП-а), но терапия не предложи, ходихме на невролог, каза, че всичко е ок, личната също каза, че на детето нищо му няма, но определено е различен. Добър логопед, като тези в Пумпелина, ако се посещават по 2 пъти седмично си е много, като разход. Няма ли държавни логопеди за деца, които изостават...

Моето дете няма неврологични проблеми нито физически , при все е със СОП и винаги ще бъде, затова факта че всичко е наред неврологичино и че личната казва че всичко енаред още нищо не значи. и на мен ми казаха една дузина професорки че ще проговори до 3,5-4 г. и че всичко му е наред но не би, добре че не легнахме на това ухо.

Освен това проблема в говора винаги идва за ръка и с други проблеми коетообаче става с натрупване заради изоставането в простото усвояване на света което най-лесно става именно вербално .... за съжаление обаче тези проблеми  стават много ясно видими след 4-тата година.  Затова трябва да се работи наваксващо, догонващо , за всеки случай. и към 5-тата година да се сверява часовника. стремеж е изравняване с децата на 7 години.

П.С. ние посещаваме логопед от навършване на  3 години, по онова време не работеха с по-малки деца.
Виж целия пост
# 224
Защо винаги ще бъде, след като навакса и поддържате темпо не се ли оправя всичко? Да и аз не мога да чакам, защото това ще се отрази на самочувствието му, на нас, като тръгне на градина, на комуникацията с другите...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия