Трудно проговаряне - ТЕМА 20

  • 131 235
  • 802
# 225
Шмати, детето ти на каква възраст е в момента и колко беше голямо, когато тръгна на логопед?
Виж целия пост
# 226
Детето ми е на почти четири години. Тръгна на три на логопед,проговори на три години. Говори много и всичко,но неразбрано. Разменя звуци,срички. Толкова му е трудно да говори,че понякога от напън да се изкаже веничките на врата му изпъкват. Всичко учи като папагалче. Повтаря думи и словосъчетания с мен,после ги ползва в правилен контекс,но с грешни окончания. Все едно мен да ме научи някой на немски. Ще ходи на логопед,докато тръгне по гаджета.
Виж целия пост
# 227
Защо винаги ще бъде, след като навакса и поддържате темпо не се ли оправя всичко? Да и аз не мога да чакам, защото това ще се отрази на самочувствието му, на нас, като тръгне на градина, на комуникацията с другите...

Има известно противоречие в написаното. Няма как след наваксване да се оправи всичко ако детето има проблеми.


Сега ще обясня защо.Щом има видимо осезаемо и определимо изоставане спрямо връстниците на по моя преценка от 2,5 до 3,5 години, то то се дължи обикновено на две причини - или безхаберно родители ( каквито няма в тази тема) или на някакъв (често неопределим) проблем.
Този проблем в редица случаи може да бъде напълно или честно решен, да кажем с диета, детокс, добавки лекарствени средства, хелиране и други. Но има случаи когато няма начин детето да стане като другите и то си влачи своите проблеми. С много работа не се различава от съучениците си ,но не е като тях. Има си похвати за наваксване, работи се много повече, прилагат се индивидуални обучителни схеми и така то се движи паралелно с връстниците но пак повтарям не е като тях. Примерно ако детето е без крак, то има протеза и изглежда в панталон като всяко друго но не е. Съжалявам за грубия пример но дано е понятен.
Виж целия пост
# 228
Благодаря. Причината за вашия проблем намериха ли я?
Виж целия пост
# 229
Понякога дори и лекарите се затрудняват да установят от какво е проблема, ако не е типичен.
Аз лично се отказах да го водя за това по лекари, хем не сме в Сф. сега.
А и да ми кажат каква полза-предпочитам тези пари да ги дам за логопед, барокамера и прочие.
За съжаление няма държавни логопеди-има някакви ресурсни в градините, но веднъж седмично, а това не е достатъчно.
Sussien, просто за труднопроговарящите деца всичко е скъпо, ако искаш някакви резултати.
Като почнеш от логопедите, добавките и какво ли още не.
Ето моят сега се наложи и на частна градина да ходи ( проблем с децата нямаше, но случихме на много кофти госпожи, които буквално го дърпаха назад).
Иначе ходи логопед от 3,4 годишен и едва сега се мъчи да връзва изречения, , разказче от 2 изречния, учи и помни стихчета.
Виж целия пост
# 230
sussien октомври ще станат 4 години. Малко преди да навърши 2 год. започнахме занимания. В началото 1 път седмично, после 2, и един в детската, с мен у дома, близка детска учителка се занимава с нея. И на мен ми казваха, няма проблем, ще проговори. Е, да , ама не. Вече говори, но е още далеч, далеч от връстниците.  Днес ходих да плащам детската заедно с детето, и дори там персонала не разбра какво казва. А наесен ще бъде четвърта група.
Виж целия пост
# 231
Аз успях да запиша преглед в Св Никола, платен за сряда. Стискайте ми палци, че съм като зомби вече....всичко започна с тръгването ми на работа и така съжалявам сега....страх ме е от диагнози! А какво представлява барокамерата и как помага?
Виж целия пост
# 232
СПЕШНО !!! Къде в ПЛОВДИВ може да се намери Фенобарбитал за инжекция , моля Ви помогнете ми ,спешно Е  ....
Виж целия пост
# 233
Какъв късмет извади,че така бързо записа час. Аз съм пробвала платено,по каса,всичко и все нещо ставаше. За сега съм отложила. Не винаги диагнозата е най лошата,за която си въобразяваме.
Виж целия пост
# 234
СПЕШНО !!! Къде в ПЛОВДИВ може да се намери Фенобарбитал за инжекция , моля Ви помогнете ми ,спешно Е  ....

Тук едва ли ще могат да ти отговорят, питаай по-добре в нашта темичка за епилепсия.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=927749.30
Виж целия пост
# 235
Бях уплашена и настоятелна, това май винаги работи...шмати ти в София ли водиш детето ти на логопед?
Виж целия пост
# 236
Според мен диагнозата върши работа ако искате детето да взема ТЕЛК. С нищо конкретно не помага, поне според мен. Какво ще се промени след диагнозата? По- спокойни ли ще станете? Детето по- добре ли ще е?
Виж целия пост
# 237
И за мен е така йоко,но виж на какви логопеди попадат,поставят условия за диагноза. Което е повече клюкарско, от колкото смислено.
Виж целия пост
# 238
Изминах го този път и за това съм на това мнение. И на мен ми искаха задължително диагноза за да може ли да работят с детето  ooooh! Сякаш сами не могат да преценят къде са му дефицитите?  Crossing Arms
Виж целия пост
# 239
За да започнем от някъде и да знаем какъв е проблемът. Това е причината да запиша час. Да знам дали с психолог или логопед да работим или и двете. Дали можем сами вкъщи...логопедът и терапевтът при който бяхме не поставятдиагноза, не казват какво да правим (освен да махнем памперса), а сами да се борим с нещо което не знаем какво е...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия