Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 72 780
  • 752
# 90
Сама с дето съм летяла над 10 пъти сигурно. Имам нотариално заверена декларация от бащата без превод,само на български език е. На немско летище никога до сега не са ми искали нищо друго освен паспорти. С еднакви фамилии сме и български паспорти и тримата.
За последно летях преди 5 дни от Frankfurt Airport .
Виж целия пост
# 91
Направило ми е впечатление, че в оутлет-магазина на Геокс винаги има майки с деца.
Даже веднъж заговорих една майка с две деца и тя ми каза, че детските геокс са много добри.
Аз от години пазарувам там като има сезонно намаление.

Мама-ени,
оправихте ли запушената тоалетна?
Като видя мокри кърпички и все за твоите неволи се сещам.


Тя не беше запушена тоалетната, а тръбата за отходната вода на къщата. Хазяина извика фирма и го отпушиха. Освен нашите кърпи са извадили и нормални кърпи, които някой е изхвърлил в тоалетната  Shocked.  Фактурата беше за към 635 евро. Добре че имаме haftpflichtversicherung и застрахователят каза, че ще я осребрят. Да е жива и здрава Bandiera rossa, че ни даде този съвет  bouquet bouquet bouquet .

А къде се намира този оутлет магазин на Геокс? И аз съм чувала, че марката е хубава, но не сме я ползвали досега и е хубаво първо да премерим няколко модела, за да се ориентираме. И без това в този безкраен дъжд няма много какво да се прави.
Виж целия пост
# 92


Мама Ени,а какво представлява тази  haftpflichtversicherung и къде сте си я направили,колко струва на месец?  Rolling Eyes

Аз от Геокс съм много доволна,но за детето още не съм купувала! Ще взема да се поразтърся!  Wink
Виж целия пост
# 93
Застраховката покрива щети, нанесени от член на семейството на трети лица. Например - детето ти хвърлило камък и счупило прозорец - застрахователят заплаща ремонта на прозореца. Направена е там, където е застраховката и на колата. Струва  80-85 евро за цялата година, които заедно със застраховката на колата плащаме разсрочено на няколко вноски през годината.

Честит 24-ти май на всички и от мен!
Първолаците в България вече са във ваканция. Да му мислят родителите какво ще ги правят 4 месеца.
Виж целия пост
# 94
Честит 24-ти май на всички!

Мама -ени,
радвам се, че се е уредил проблемът със запушената тръба.

Геокс аутлет има в Ingolstadt Village до Мюнхен,
също и във Wertheim Village до Франкфурт.


Във Вертхаим виждам, че имат в петък удължено работно време до 24.00 часа .
LATE NIGHT SHOPPING
Am 27. Mai 2016 ist das Wertheim Village bis Mitternacht geöffnet - mit aufregenden Angeboten und Attraktionen



В Геокс-аутлета има винаги последни единични номера обувки за по 30 евро, а регулярните намаления са мисля 30% до 50%. Има и доста дрехи- якета, шалова, шапки, тениски на добри цени.

Виж целия пост
# 95
Мама Ени-благодаря за разяснението!  Hug
Мирела-мерси за идеите за шопинг!  bouquet

Исках да ви питам нещо,че ми е интересно...Моя позната роди и двете си деца (преди няколко години) в една частна клиника в София,където е доста скъпо,по принцип живее в Германия с мъжа си и са с държавна застраховка към ДАК,която им е покрила разходите...Това означава ли,че тези застраховки поемат и такива неща в БГ-аз мислех,че е само за преглед или спешен случай?  newsm78
Виж целия пост
# 96
По принцип разрешително ,подписано от бащата се иска на българската митница при извеждане на децата извън страната. Това е ,защото децата като са български граждани не могат да напускат пределите на страната без бащата или пълномощно от бащата. От Германия към България не би трябвало да изискват подобен тип пълномощно.  Peace
Виж целия пост
# 97
По принцип разрешително ,подписано от бащата се иска на българската митница при извеждане на децата извън страната. Това е ,защото децата като са български граждани не могат да напускат пределите на страната без бащата или пълномощно от бащата. От Германия към България не би трябвало да изискват подобен тип пълномощно.  Peace

Моля, правете разлика между деца с български паспорти и деца с немски паспорти. За децата с немско гражданство си питайте в Бюргер бюрото, там би трябвало да знаят. И аз съм летяла с децата сама и на немската граница не съм имала проблем, но аз и съпруга ми, както и децата сме само български граждани. Друго гражданство нямаме. Мисля, че при деца с немско гражданство и родител с такова, може би важат други правила в Германия. За България си имаме подписана взаимна декларация, нотариално заверена на български. Там винаги ми искат.
Виж целия пост
# 98
Казах , че като децата са БЪЛГАРСКИ граждани, за деца с двойно или различно от българско ,  нормално се пита в съответно паспортно или полиция или се обръщате към авиолинията , с която ще летите.
Виж целия пост
# 99

хей, хей, хей... Вертхайм е в Байерн!!! какъв Франкфурт. Mr. Green
аз не го харесвам този аутлет, за по-възрастни е комципиран. иначе имам добри попадения от там, но от години не съм ходила.

Ени, защо само вие плащате, след като явно и друг е замесен в запушването?  Thinking
Виж целия пост
# 100
asyalein,

Тук така го дават. Два са аутлетите на тази верига в Германия - единия го дават до Мюнхен, другия до Франкфурт.
Виж целия пост
# 101
Ени, защо само вие плащате, след като явно и друг е замесен в запушването?  Thinking

Ами не знам - вероятно защото нашите кърпички дозапушиха канала и в крайна сметка станаха причина да се вика фирма за отпушване. А въпросните хавлиени кърпи никой не знае кога и от кой предишен наемател са изхвърлени.
Виж целия пост
# 102
Момичета, благодаря ви за отговорите по моя въпрос! Hug

Мама Ени, хавлиени кърпи в канализацията!!! Shocked Да не е било някое дете?
Виж целия пост
# 103
Идвам от банята и съм скапана  Tired Кажете ефикасен препарат за почистване на вана(пластмасова) така да я мразя тая вана  #Cussing out писна ми да я търкам. Ако може нещо което се напръсква и се изплаква без много търкане  Rolling Eyes Приятели ми се смеят, че от България си донесох препарат за почистване(Роли) само от него съм доволна, а тук не го намерих  Grinning
Виж целия пост
# 104
Идвам от банята и съм скапана  Tired Кажете ефикасен препарат за почистване на вана(пластмасова) така да я мразя тая вана  #Cussing out писна ми да я търкам. Ако може нещо което се напръсква и се изплаква без много търкане  Rolling Eyes Приятели ми се смеят, че от България си донесох препарат за почистване(Роли) само от него съм доволна, а тук не го намерих  Grinning
Аз ползвам това:



слагам малко на гъбата, намокрям на всякъде, оставям до като се сетя, и пак с гъбата забърсвам като поливам с чиста вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия