Колко плащате за частен домоуправител?

  • 8 733
  • 54
# 15
Кооперацията ни е 8 апартамента.
Плащаме по 25 лв. на апартамент - в тях влиза всичко.
Виж целия пост
# 16
Кооперацията ни е 8 апартамента.
Плащаме по 25 лв. на апартамент - в тях влиза всичко.
За чистачка, не се ли плаща на човек/живущ, или си делите всичко на броя апартаменти. В смисъл, при вас дали в един апартамент живеят 4 или 1, цената е 25?
Виж целия пост
# 17
Кооперацията ни е 8 апартамента.
Плащаме по 25 лв. на апартамент - в тях влиза всичко.
За чистачка, не се ли плаща на човек/живущ, или си делите всичко на броя апартаменти. В смисъл, при вас дали в един апартамент живеят 4 или 1, цената е 25?

Така сме решили - плаща се на апартамент, а и нямаме по 1 човек в апартамент.
И на мен ми се струва много, но като сме малко апартаменти и искаме и частен домоуправител и чистачка трябва да излезе сметката.
В стария ни апартамент плащахме по 5 лв. на човек , но там бяхме 22 апартамента.
Виж целия пост
# 18
Да,все по често се плаща на апартамент,а не на брой живущи.И аз се чудя кое е по-правилно? newsm78
Виж целия пост
# 19
Да,все по често се плаща на апартамент,а не на брой живущи.И аз се чудя кое е по-правилно? newsm78
Според мен е на човек, дори си го пише в закона за етажната собственост, деца до 6г не плащат,за куче което се извежда, се плаща като за 1 живущ.

Така сме решили - плаща се на апартамент, а и нямаме по 1 човек в апартамент.
И на мен ми се струва много, но като сме малко апартаменти и искаме и частен домоуправител и чистачка трябва да излезе сметката.
Щом сте се разбрали и всички са съгласни, няма проблем.
При мен няма да стане, защото има с по 1 и с по 3ма и куче, ако офертират висока цена, най справедливо идва на човек. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 20
Режийните са на човек, фонд ремонти е на процент идеални части. Така излиза, че всеки апартамент плаща различно, но така е най- честно.
Виж целия пост
# 21
Това на човек малко кофти в случаи на текучество-имам в предвид наематели-едни дошли ,други си заминали,много на съвест опира отчитането.
Виж целия пост
# 22
Принципно за това се прави домова книга и това е работата на домоуправителя. То дето ще плащаме по 5лв за външен и да минава да ми събира таксата- айде мерси.
Виж целия пост
# 23
Принципно за това се прави домова книга и това е работата на домоуправителя. То дето ще плащаме по 5лв за външен и да минава да ми събира таксата- айде мерси.
Като не можем да се оправим с вътрешен, какво правим?
Виж целия пост
# 24
Здравейте,

и ние стоим пред избора на фирма, пакетът за домоуправител и касиер е на повечето места по 5 лв на апартамент.
Някой доволен може ли да сподели опит с конкретна фирма в София?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 25
Ние сме на път да подпишем с фирма, която взима 50 лева домоуправител и 30 лева за чистачка, което ни се пада по 8 лева минимум на апартамент. Вижда ми се много, но май това ще е.
Трябва да прескоча до темата за наемите да питам , наемателите плащат ли за частен домоуправител и чистачка...
Виж целия пост
# 26
So Lucky*, ще ти отговоря тук-плащат за режийнтите ,при нас толкова колкото и собствениците.
Виж целия пост
# 27
Ясно, мерси. Hug То си е текущи режийни, нали, нищо че е по големичка сума...Ще трябва да уведомя наемателката... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 28
Лъки, и в нашия вход няма разлика за собственици и наематели в режийните.
Както ти обясних са сумите.
В другия апартамент наемателя плаща по друга схема. Там са с техен домоуправител, взеха решение на апартамент да са разходите. Аз не бях съгласна, но общото събрание го одобри.
Виж целия пост
# 29
Хепи, притеснява ме че вървим към 8-10 лева на апартамент на месец, а има наемателка която ще и е трудно да плаща(до сега се плащаше по 2 лева на 2-3 месеца само чистачка), няма да е съгласна. Интересува ме наемателите плащат ли за домоуправител. Имаме и други под наем там, така че на следващото събрание ще поставя въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия