"Откраднат живот" по Нова тв Тема - 7

  • 82 911
  • 735
# 405
Съвсем го развалиха сериала  Tired
Виж целия пост
# 406
Би било глупаво да се очаква Кръстева да помни номерчето на чуждо дете години наред, при положение че през ръцете й са минали стотици.
Виж целия пост
# 407
Да, точно, коремният хирург Алекс ще излекува вируса на Бибито. Whistling
може да види в онзи сайт дето постоянно го рекламират симптомите и от там да го разкрие... ooooh!
Виж целия пост
# 408
Ох, както не я харесвате Билянка, току виж сценаристите я разкарали. Joy
Много ми дойдоха екзотичните болести в този 33 епизод. Mr. Green
Нали - ларви от Индия, кримска хеморагична треска от кърлеж, страхотия. 😁
Бе, гадно е, баща ми си беше хванал кърлеж, заразен с лаймска болест, на риба ходи често. Аз и куче разхождам по поляни, и на риба ходя, шса гръмна. Но вечер се прави обстоен оглед на всички. И никога не се слага мазнина на кърлежа, така повръща и заразява, иначе може и да не се зарзиш. Отплеснах се, че ми е болна тема. 😏
Виж целия пост
# 409
Би било глупаво да се очаква Кръстева да помни номерчето на чуждо дете години наред, при положение че през ръцете й са минали стотици.

Глупаво от гледна точка на Генадиева, да кажем. Но при положение, че това е явно най-големият й кошмар, провалил живота й, ще ги помни и още как..

А пък с тия кърлежи - айде сега, така го изкараха, че видиш ли, хората в Родопите трябва да са измрели вече. Какви глупаци били въпросните хора, че да ходят на разходка в Родопите? Shocked
Виж целия пост
# 410
Ензим, Hug Не знаех, че не се слага мазнина. Изпитвам ужас от кърлежи. Моя позната се зарази с лаймска болест, но щяха да я изпуснат, докато поставят диагноза. Сериалът заприлича на "Спешно отделение". Екзотични болести и ги разконспирираха за три минути. Страшно здравеопазване сме имали. bowuu
Виж целия пост
# 411
 Grinning Ако не става за друго , филмът поне  ще ни напомни и наплаши от кърлежи  , за да внимаваме с децата  /и с нас самите/ .
До вторник  Биби ще ми е премисъл.. newsm78
Виж целия пост
# 412
Дара,  Hug , аз съм спец по кърлежите  Joy . По-добре да се откъсне главата, не е толкова страшно, вади се. Но повръща, за да може да се измъкне гадината, никакви мазнини, горене и подобни, просто се издърпва леко, не са върти насам-натам, то винт няма на хобота😀. Най-лесно е с пудра против паразити за кучета, струва 5лв, падат моментално.
А има кърлежи навсякъде, аз не живея в Родопите, в София съм.
Ели-фен, сега е кърлежното време, ако вали, има и през  лятото. Ако е суха жега, от Юни да септември-октомври няма, евентуално.
Виж целия пост
# 413
Мой познат се грижи вече три години за болната си приятелка, която има Лаймска болест. Вече е в инвалидна количка, но не се предава и правят заедно акции за популяризиране на положението на тези пациенти ( той е фотограф)! И две ученички имам, които са сестри и са болни. Мисля, че цялото семейство е заразено, но едната от две години не ходи на училище и само лежи. Втората е много силен организъм и има някои кризи, но е сравнително добре. Има проблем при навременното диагностициране и затова е толкова страшно с тези кърлежи.

Виж целия пост
# 414
Ако хората бяха отговорни към себе си, към собственото си здраве, ако носеха кърлежите на изследване, нямаше да има заболели Тежко от лаймска болест. Т.е. - тя се лекува лесно в начална фаза. При кримската хеморагична треска е по-гадно, но се лекува.
Има репеленти, не е толкова трудна превенцията, де.
Виж целия пост
# 415
Ако хората бяха отговорни към себе си, към собственото си здраве, ако носеха кърлежите на изследване, нямаше да има заболели Тежко от лаймска болест. Т.е. - тя се лекува лесно в начална фаза. При кримската хеморагична треска е по-гадно, но се лекува.
Има репеленти, не е толкова трудна превенцията, де.
Shocked Close Вече съм ужасена , защото нямам навик да правя такива прегледи след всяка игра на полянка ...
Виж целия пост
# 416
Ако хората бяха отговорни към себе си, към собственото си здраве, ако носеха кърлежите на изследване, нямаше да има заболели Тежко от лаймска болест. Т.е. - тя се лекува лесно в начална фаза. При кримската хеморагична треска е по-гадно, но се лекува.
Има репеленти, не е толкова трудна превенцията, де.

За съжаление, не е толкова просто. И при двата случаи, които аз знам не е имало явно ухапване от кърлеж. Не са и намерили кърлежи. Това е причината да са опитвали какво ли не, докато се стигне до диагноза.
Виж целия пост
# 417
Ензим, ти направо ме разби - къде се носят за изследване? Малкия го ухапа кърлеж преди месец, в парк в центъра на София, напръскан седмица преди това. В спешния център казаха само да следим за кръгове около ухапването.
Виж целия пост
# 418
Много ме е страх от тези кърлежи. Моят постоянно е по реките, рибар е. Завира се по всевъзможни гори и полянки. Постоянно се караме, че не използва репеленти, но не ме слуша и това е.
Виж целия пост
# 419
Кърлежите се изследват в Националния център по заразни и паразитни болести. И е безобразие да ти кажат да следиш мястото. ooooh! Антибиотик се дава превантивно веднага, още преди да излязат резултатите.
Калинка, не вярвам на това, което казваш. Но няма значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия