ЕВРОВИЗИЯ 20 - Финал

  • 135 348
  • 2 101
# 1 740
В журито бяха Заберски, М. Белчев, дъщерята Кацарова, това са имената, които помня. Имаше едно, което никога не съм чувала.
Аха, и онзи с перкусиите.
Благодаря ти Нелка.
Питам защото не проумявам защо именно на Армения журито даде тези точки. Имаше къде-къде по силни песни. Може би, който разбира по-задълбочено от музика, ще има отговор.
http://www.eurovision.tv/page/results?event=2113&voter=BG
Като посочите иконките над колоните се изписва името на члена на журито.

Нашето жури:

Михаил Белчев - дал е първо място за Русия, трето място за Армения, последно място за Украйна
Йоанна Драгнева - дала е първо място за Армения, последно за Австрия
Теодора Кацарова - дала е първо място за Белгия, трето място за Армения, последно място за Австрия
Стоян Янкулов (Стунджи) - дал е първо място за Малта, второ за Армения, последно за Швеция
Ангел Заберски - наредил е на първо място Австралия, на трето Армения, на последно - Унгария
Скрит текст:
Стоян Янкулов - Стунджи (онзи с перкусиите  Wink), заедно с Елица достигнаха до 5-то място в конкурса през 2007-ма година с песента Вода.
Името, което е непознато, предполагам е на Йоанна Драгнева от Deep Zone Project. Тяхната песен DJ take me away представи България в Евровизия през 2008 година.

Така Армения с едно първо, едно второ и три трети места излиза в крайна сметка на първо място в класацията на нашето жури.

Ето и целите им индивидуални класирания на членовете на нашето жури.

Михаил Белчев
Скрит текст:
Russia
Serbia
Armenia
Belgium
Australia
Georgia
Spain
Latvia
Malta
Sweden
Poland
Lithuania
Austria
United Kingdom
France
Czech Republic
The Netherlands
Azerbaijan
Croatia
Israel
Cyprus
Italy
Hungary
Germany
Ukraine
Йоанна Драгнева
Скрит текст:
Armenia
Malta
Australia
Belgium
Ukraine
Lithuania
Serbia
Israel
Hungary
Russia
The Netherlands
Azerbaijan
Latvia
Germany
United Kingdom
Spain
Sweden
Croatia
Cyprus
Georgia
France
Czech Republic
Poland
Italy
Austria
Теодора Кацарова
Скрит текст:
Belgium
Australia
Armenia
Serbia
Russia
Georgia
Ukraine
Israel
Lithuania
Spain
Latvia
Poland
Malta
United Kingdom
Hungary
Czech Republic
Croatia
The Netherlands
Sweden
France
Azerbaijan
Italy
Germany
Cyprus
Austria
Стоян Янкулов
Скрит текст:
Malta
Armenia
Belgium
Australia
The Netherlands
Spain
Poland
Georgia
Latvia
Russia
Serbia
United Kingdom
Israel
Austria
Czech Republic
Croatia
Lithuania
Italy
Cyprus
France
Germany
Azerbaijan
Ukraine
Hungary
Sweden
Ангел Заберски
Скрит текст:
Australia
Belgium
Armenia
Russia
Malta
Croatia
Serbia
The Netherlands
United Kingdom
Poland
Spain
Czech Republic
Azerbaijan
Austria
Israel
Georgia
Italy
Lithuania
Cyprus
France
Germany
Sweden
Latvia
Ukraine
Hungary


Виж целия пост
# 1 741
Защо Португалия, Турция и още няколко европейски држави (бяха в червено на картата) не участваха в Евровизия 2016?
Виж целия пост
# 1 742
Хелен.нона, започнах да пиша, но видях, че момичетата са ти отговорили  Hug

АМи добре тогава, да си кажа пък моята асоциация по отношение на холандеца Simple Smile



 
Виж целия пост
# 1 743
Сергей за това как се е качвал по стълбичките на екрана: С крила. Защото подкрепата на цяла Русия ми даваше крила.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 1 744
spam2 Защо сме без Морфи?  newsm78

В журито бяха Заберски, М. Белчев, дъщерята Кацарова, това са имената, които помня. Имаше едно, което никога не съм чувала.
Аха, и онзи с перкусиите.


Онзи с перкусиите е Стунджи и спечели 5-то място за България, заедно с Елица.
Виж целия пост
# 1 745
Момичета, благодаря ви за отговорите за журито и публикуваните им гласувания.

Прочетох статията от линка на Kalinka от 1733 пост. Е, и това ако е вярно, то това трябва да се популизира като скандал в соц мрежите на световно ниво:

"Джамала призна, че песента й е политическа провокация


Руските журналисти Владимир Кузнецов и Алексей Столяров, известни като "зевзеците" Вован и Лексус, успяха да накарат украинската певица Джамала да признае, че песента й нарушава правилата на Евровизия и е замислена като провокация към Русия.
В телефонен разговор, в който Вован се представя за съветника на украинския президент Вадим Черниш, Джамала споделя, че песента й има скрит смисъл, скрит политически подтекст и всъщност тя е за присъединяването на Крим към Русия през 2014, а не толкова за кримските татари от 1944.Според правилата на Евровизия, песните от конкурса не могат да съдържат политически лозунги и да съдържат политически послания. Мнимият съветник "Черниш" пита Джамала, "Нямаше ли да е по-добре да кръстиш песента си 2014, щом става въпрос за Крим?" (04.55' ), на което тя отговаря чистосърдечно.

- "О, тогава песента със сигурност нямаше да попадне на конкурса. Щеше да бъде оценена като политическа акция. Преди два дни се срещнах с ЕBU (Европейският съюз за радио и телевизия) и те много се страхуваха, страшно се страхуваха...Имало е такива опити от Грузия, но те ги изключили, имало е такива опити и от Армения и те също са били изключени. Ако аз съвсем малко бях прекалила и бях казала че ето те всичко ни взеха, ла-ла-ла...ако бяха почувствали дори най-малка агресия, те нямаше да ме пуснат. Това не е арена за политически лозунги".. Разбира се, има го. Безусловно. Ние с вас го знаем под секрет..Но ако го кажа  на глас, те ще свалят тази песен. Трябва да бъдем много мъдри и акуратни"..
- "Черни" продължава: "Да, съгласен...Ами тогава може би след изпълнението няма ли да има някакви политически лозунги като "Слава на Украйна", "Слава на героите"...А?

-  След изпълнението...Какви лозунги? Може нещо..Но в песента е казано повече, отколкото си мислите.

- Най-важното е, че ние знаем за какво е тази песен.

- Да, абсолютно точно. Но и хората знаят, хората разбират.  
След това двамата се представят и за министрите на културата на Груция и Молдова и обещават да й ходатайстват и да съдействат на Украйна да получи точки от техните страни, като се обадят на шефовете на телевизиите, които излъчват Евровизия. И тя благодари за това!..'
Виж целия пост
# 1 746
Направо ми идеше да ги разцелувам като видях, че няма ни една точка за неполитическата песен. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Неприятно е, че имаше 3 възможни страни на които да застанеш в тази Евровизия:
- на страната на Украйна, защитавяйкия я от лоша Русия;
- на страната на Русия, защитавайки я от Украйна и нейната провокация;
- да останеш безразличен към провокациите и да гласуваш дефакто за най-добрата песен на Евровизия;

Изобщо не ми се искаше да се политизира Евровизия, тъй като най-малкото щеше да бъде избрана една хубава песен за победител, а тези след тях в топ 3, същото щяха да са добри (включвайки и тази на Поли).

Нашето жури, излглежда избра третия вариант: да даде 0 точки на Украйна и само 6 на Русия. Спорно е дали "тайничко" част от журито не е взела страна, но избора на ТВ зрителите очевидно е бил Русия срещу Украйна: 12 на 10. Грозна история.
Виж целия пост
# 1 747
Много ми догорча от победата на Украйна и от отвратителната им песен.
Разочарована съм и защото всички останали държави влагат енергията си в създаването на хубави и позитивни песни, които да обединяват държавите в Европа - каквато е била първоначалната идея на конкурса. И накрая се оказват само статисти в нечия игра.

Напълно споделям това мнение до последната думичка.  Peace
Браво на Поли! Представи се чудесно и спечели сърцата на много хора.  Heart Eyes Ние в Ирландия също я подкрепихме.
Виж целия пост
# 1 748
Кипърската песен има от 25.02 насам близо 2 милиона гледания в тубата.
Това говори много. Ако не харесваш нещо, не го пускаш по 5 пъти на ден.
Иначе аз, разбира се, бях твърдо за Поли. Нашето момиче показа стабилна психика и отлична вокална техника, много и се радвах. Мисля, че тя самата не е очаквала по-предно класиране не защото не си вярва, а защото е наясно с игрите, все пак е участвала веднъж.
Виж целия пост
# 1 749
Сега погледнах коментарите във френските форуми. Първо се подиграват на водещата, питат дали не е татарка, тя наистина постоянно я четкаше, на никой друг не отдели толкова време, подсказваще за кого да гласуват  Stop
Не харесват татарската песен и политическите детайли в нея. Подиграваха се за нещо свързано с татарите, които са подкрепяли нацистите през 44-та.
Страхуват се, че  ЕС ще трябва да плати за конкурса в Украйна, защото те са в плачевно финансово състояние.

Виж целия пост
# 1 750
Изборът на националното жури в отделните държави горе-долу се припокри с вота на зрителя. Полша е изключение заради голямата емигрантска общност. Мит е, че в Европа има много гастарбайтери от Русия, въпреки че животът в Русия е лош. Това е "бананова държава" с най-големите природни ресурси в света.
Виж целия пост
# 1 751


Онзи с перкусиите е Стунджи и спечели 5-то място за България, заедно с Елица.

Благодаря.  Peace
Не са успели да ме спечелят, а още по-малко при втория си напън.

Точно обратното може да се каже за Поли и екипа ѝ.  bouquet
Виж целия пост
# 1 752
Момичета, благодаря ви за отговорите за журито и публикуваните им гласувания.

Прочетох статията от линка на Kalinka от 1733 пост. Е, и това ако е вярно, то това трябва да се популизира като скандал в соц мрежите на световно ниво:
Скрит текст:

"Джамала призна, че песента й е политическа провокация


Руските журналисти Владимир Кузнецов и Алексей Столяров, известни като "зевзеците" Вован и Лексус, успяха да накарат украинската певица Джамала да признае, че песента й нарушава правилата на Евровизия и е замислена като провокация към Русия.
В телефонен разговор, в който Вован се представя за съветника на украинския президент Вадим Черниш, Джамала споделя, че песента й има скрит смисъл, скрит политически подтекст и всъщност тя е за присъединяването на Крим към Русия през 2014, а не толкова за кримските татари от 1944.Според правилата на Евровизия, песните от конкурса не могат да съдържат политически лозунги и да съдържат политически послания. Мнимият съветник "Черниш" пита Джамала, "Нямаше ли да е по-добре да кръстиш песента си 2014, щом става въпрос за Крим?" (04.55' ), на което тя отговаря чистосърдечно.

- "О, тогава песента със сигурност нямаше да попадне на конкурса. Щеше да бъде оценена като политическа акция. Преди два дни се срещнах с ЕBU (Европейският съюз за радио и телевизия) и те много се страхуваха, страшно се страхуваха...Имало е такива опити от Грузия, но те ги изключили, имало е такива опити и от Армения и те също са били изключени. Ако аз съвсем малко бях прекалила и бях казала че ето те всичко ни взеха, ла-ла-ла...ако бяха почувствали дори най-малка агресия, те нямаше да ме пуснат. Това не е арена за политически лозунги".. Разбира се, има го. Безусловно. Ние с вас го знаем под секрет..Но ако го кажа  на глас, те ще свалят тази песен. Трябва да бъдем много мъдри и акуратни"..
- "Черни" продължава: "Да, съгласен...Ами тогава може би след изпълнението няма ли да има някакви политически лозунги като "Слава на Украйна", "Слава на героите"...А?

-  След изпълнението...Какви лозунги? Може нещо..Но в песента е казано повече, отколкото си мислите.

- Най-важното е, че ние знаем за какво е тази песен.

- Да, абсолютно точно. Но и хората знаят, хората разбират.  
След това двамата се представят и за министрите на културата на Груция и Молдова и обещават да й ходатайстват и да съдействат на Украйна да получи точки от техните страни, като се обадят на шефовете на телевизиите, които излъчват Евровизия. И тя благодари за това!..'


А това доколко е проверено дали не е манипулация? Защо разговорът се провежда на руски? Този съветник не е ли украинец? Не слушах целия разговор и не разбирах всичко, което казва Джамала, ако е тя, но явно наистина потвърждава за провокация към Русия.
Офф, цялата тази студена война между Украйна и Русия оставя ужасен вкус от конкурса и след време ще е единственото, което ще се помни от тази Евровизия. Не е честно спрямо останалите участници.

А, и за фенките на Лазарев - в същия сайт има негови голи снимки. Айде тичайте!  newsm68
Виж целия пост
# 1 753
Един от членовете на датското жури е обърнал наопаки оценките си.
Вместо да даде на Австралия най-висока оценка, тя е дала най-ниската.
Хилда Хейк се е заблудила, смятайки, че трябва да даде най-много точки на страната, която харесва най-много. На практика се е получило точно обратното.   Confused

http://direkte.vg.no/studio/nyhetsdoegnet#!verbatimId=573886ce5152f74f75cdec43
Виж целия пост
# 1 754
Ангел Заберски и Дани Милев бяха при Георги Любенов в "Денят започва" и от интервюто останах с впечатление, че е имало негласна уговорка в журито за подкрепа на 'никакви' песни, т.е. никаква конкуренция за нас (Украйна-Русия драма не е имало, ... само добро счетоводство  Mr. GreenThinking Подозирали са, че журитата на останалите страни с реален претендент ще са също ...  "с калкулатор"  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия