Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 210
Ми незнам то и на работа съм на климатик и ми бие в кръста постоянно
Виж целия пост
# 211
Ау момичета моята велика управителка се съмнявала в болничния и щяла да иска проверка дали има вероятност да ми откаже да ми изплати заплата сега на края на месеца


Elbel, скъпа, казвам ти го от моя личен опит. Проверката на болничен много рядко приключва с обявяването му за невалиден, ако са спазени всички законови изисквания - напр. за срока, за който ЛЛ има право да издава и др.под. Още повече, че ти си бременна и ЛЛ може да каже, че е имал/а СЪМНЕНИЯ за бронхит, но не е можел/а да ти назначи рентген и т.н. Не мисля, че ще имаш проблеми.
Обаче с работодателя очаквай проблеми, щом имаш вече такава реакция. Ще ти кажа какво съм виждала да правят не един и два пъти бременни. След този болничен, идва следващ и започват да се редуват едни диагнози - от вирус, през бъбречна криза до депресия Simple Smile
Аз понеже не съм почитател на тази практика, бих постъпила така - като ми изтече болничния, отивам един ден на работа и си пускам с входящ номер, с отбелязани ДАТА И ЧАС (възможно най-ранен, примерно 9:15), уведомление, че съм бременна. Не е задължително да представяш доказателство, но е силно препоръчително да имаш някаква бележка от лекар, даже и от ЛЛ става.
След този момент не могат да те пипнат. И ако нещо много те дразнят или тормозят през една-две седмици по няколко дни "остра вирусна инфекция". Най-често се практикува от 5-я месец АГ да те пише "рискова бременност с контракции" и да ти даде болничен за времето до болничния "45 дни преди раждане".
Виж целия пост
# 212
Аз бях така с първата бременност,след 3 месец в болнични,след 3 дни в болницата за диагноза,и после всеки месец на "комисия",изкарах си цялата бременност в къщи.
Виж целия пост
# 213
Добро утро.Работния ден започна.Искам да ви питам кога се прави биохимичен скрининг и фетална морфология в коя седмица или месец? Лек денн от менн Wink
Виж целия пост
# 214
Добро утро мами Елбел не го мисли много ,много и не се затормозявай ... гледай да си почти постоянно в болничен,за да не те тормози тази жена,защото май си е доста заядлива,като я гледам
Maria.kirilova  До колкото си спомням с първото ми детенце се правят тези изследвания в 12 г.с.
деня ми започва ....
Мами не знам вие как сте,но аз съм с много наедрял корем,бълбукащ и болезнен...боли ме стомаха ,а не ниско долу
Лек ден на всички Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 215
Как сте мили бъдещи мами  bouquet

Аз днес съм силно притеснена......
От вчера почти нищо не усещам ,нито корема ми е подут,нито ме придърпва,гърдите не ме болят,не съм толкова сънлива,а всички тези симптоми си ги имаше от ден 1 на бременността........

Може би е нормално да поотшумяват в някакъв момент........ newsm78

Чак в понеделник съм на преглед с надежда да чуем сърчице и направо всичко ми се свива от притеснение  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 216
Здравейте, всички!
И на мен взеха да ми поотшумяват симптомите с болките в гърдите, прилошаването и придърпването ниско в корема. Но пък нещо много взех да огладнявам по никое време и се притеснявам, че ще започна да качвам бързо килца ако ям всеки път като съм гладна  Shocked
Искам да питам - трябва ли ми някакъв специален талон от лл, за да ме регистрира гинеколога, който съм избрала? Защото лл ми даде талон за установяване на бременност на 15.06, който аз използвах и гинеколога ме вика на 04.07 за записване. Но личната ми казва, че преди 15.07 не можела да ми издаде нищо за записването!  newsm78
Моля, някоя записана вече мама да сподели  Hug
Виж целия пост
# 217
valentina_db Не може да ти даде,защото това направление ,което ти е дала доки ти важи до 15,07 ...Аз мисля,че на 4 ,07 може да си отидеш без проблем на доктор ...Пък ако трябва след 15,07 ще ти даде нов талон...Поне така мисля,нека и другите мами се включат  bouquet Hug
Виж целия пост
# 218
МamaNaMiro благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 219
Кои мамчета имаха проблеми със зъбите? Нещо от вчера и мен ме наболяват, като днес се засилва Sad И ме болят някакси така от вътре  newsm78 И вие ли така ги усещахте?
Виж целия пост
# 220
Доколкото си спомням,на мен за първата бременност,ми дадоха направление за следене на бременността.А първата ФМ и БХС се правят м/у 10 и 12 седмица.
Виж целия пост
# 221
Хайде сега мами ... да ви питам.
Знам,че ФМ всички ще правим...а БХС ... не е ли за мами над 30 годишна възраст или знам,че ако ФМ не е много ясна тогава се прави и БХС.Аз с първото си дете не съм правила БХС,защото доки каза,че е по желание ,но след ФМ бебето беше  като по учебник и изобщо не се замислих за БХС...
Искам да разбера и вашето мнение  Hug
Виж целия пост
# 222
Хайде сега мами ... да ви питам.
Знам,че ФМ всички ще правим...а БХС ... не е ли за мами над 30 годишна възраст или знам,че ако ФМ не е много ясна тогава се прави и БХС.Аз с първото си дете не съм правила БХС,защото доки каза,че е по желание ,но след ФМ бебето беше  като по учебник и изобщо не се замислих за БХС...
Искам да разбера и вашето мнение  Hug

Първата ми бременност беше преди 16 г. Тогава нямаше такава "мода" ФМ си беше просто един видеозон, при който моя лекар обстойно разгледа бебчо в 12 г.с. и каза, че всичко е наред. Не съм правила БХС и други щуротии. После в 20 г.с. отново гледаха бебето подробно и казаха, че всичко е наред. На финала се роди едно хубаво и доносено момиченце 3550 и 54 см. Тогава обаче бях на 19 г.
Сега плана ми е следния ще си ходя на частно до 12 г.с. ще си направя ФМ и ако лекаря каже и БХС, и едва тогава ще се запиша на ЖК, защото доколкото разбрах и ФМ и БХС си го плащаш така че......
Според мен БХС е малко нещо като нищо ...... само страх да насажда в бъдещите мами и техните близки. Там се изчисляват възможности, но тези възможности са много относителни. За пример само ще кажа, че за наследствените и генетичните заболявания роля играят гените и на двамата родители. Ако майката има грешка в един код и бащата има грешка в този код и те двамата имат 4 деца то според кръстосването на гените едното им дете ще е напълно здраво, двете им деца могат да са носители на гена с грешен код (или както там що го наречем) и едното може да страда от това заболяване, но всичко е Божа работа, защото дори при четири деца родени от тези родители и четирите им деца може да са напълно здрави. Според мен ако сте на възраст под 35 г. и ФМ не покаже нищо притеснително изобщо не се вкарвайте във филма с БХС.

Виж целия пост
# 223
Според мен ако сте на възраст под 35 г. и ФМ не покаже нищо притеснително изобщо не се вкарвайте във филма с БХС.



Точно така постъпих и аз с първата бременност. Не се вкарах в излишен филм с някакви вероятностни резултати. Да видим сега.
Виж целия пост
# 224
И аз нямам спомен да съм правила такива освен ФМ и обичайните които са през бременността.
Момичета мажите ли се с нещо за еластичност на кожата.Аз като с първата си бременност се мажа само с бебешко олио,тогава не съм имала никакви проблеми и не ми останаха белези от бременността надявам се и сега да е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия