Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 330
Aya31 мерси за идеята,на мен най-много от праха за пране и препарата за миене на съдове ми се гади плюс сумати неща още ,но знам че ще мине.На мен ми е втора бременност,имам момиченце на 3 г и половина и сутрин го водя на градина,но на обяд гледам да подремна,че иначе нещо хич не ми стига съня.Като че ли тази ми бременност започва по зле от предишната
Виж целия пост
# 331
Здравей Хепи мама,аз бях на преглед в 8 г.с. и на прегледа ясно се чуваше сърчицето.Момичета незнам за вас,но мен ме мъчи едно гадене почти постоянно,нямам търпение да отмине.Също така и ме е налегнала една умора,само ми се спи Simple Smile
Моето гадене с първата бременност беше доста усилено и продължи чак до началото на 4-ти месец ! Също така ми се спеше постоянно ! Сега гаденето и сънливостта ги няма от 2/3 дни да чукна на дърво, но до преди няколко дни бях 3/4 седмици със тези неразположения !
Виж целия пост
# 332
Aya31 мерси за идеята,на мен най-много от праха за пране и препарата за миене на съдове ми се гади плюс сумати неща още ,но знам че ще мине.На мен ми е втора бременност,имам момиченце на 3 г и половина и сутрин го водя на градина,но на обяд гледам да подремна,че иначе нещо хич не ми стига съня.Като че ли тази ми бременност започва по зле от предишната

трета бременост -съвсем различна от предните две. Преди бях като дива коза. Въобще не разбрах ,че съм бременна , ремонти правех, коли карах , на работа ходих , дори по дискотеки, не се спирах. Сега не можеш да ме изкараш от леглото. Лежи ми се, уморено ми е добре ,че децата големи и се оправят сами и мъжо влиза в положение . Оправям и готвя когато мога и се чуствам добре . Повечето време на дивана или гледам тв, чета книга или спя . Незнам до годините или не но съвсем различна е. Да ви е живо и здраво момиченцето. Ние се надяваме на момиченце , но каквото дойде . Мъжко царство е у нас
Виж целия пост
# 333
gold_star родих в болница Вита, много съм доволна от акушерките там, защото след ражданеето само те сее грижеха за нас, тъй като ми беше първо раждане и незнаех нищо там ме научиха на всичко, излязохме с режим, кърмежи се, и знаех основните неща как да ги правя за бебо.лекарите там нито един не харесах затова сега проучвам другите болници за раждане, ще се радвам ако споделите кой къде се следи и от кой лекари сте доволни Simple Smile

Днес бях и на прееглед малката точица си има сърчице, толкова щастлив момент , отговаря си за седмиците цели 2 см точица е станала хихих , попридърпва ме корема и ме боли кръста но забравих да питам дали да пия нещо за това но май не искам да пия нищо засега и чак на 29.07 съм на следващ преглед което ми се струва ужасно далеч:(
Виж целия пост
# 334
Аз ходих на първи преглед миналата седмица и беше прекалено рано, сега ще си записвам час след 11-ти и се надявам тогава да има тонове. Иначе с неразположението, единствено страааашно много ми се спи, другите симптоми ме прескачат засега smile3524
Виж целия пост
# 335
В групата неразположени съм и аз, поне не ми се спи. Ама имам тренинг да не спя вече от първото дете, 4 - 5 часа без пауза са си лукс. Иначе гади ми се, кръвното ми е 60-90 и постоянно съм гладна, това яж, онова не знам какво нищо не ми помагаше... До днес. Може да е много вредно, ама метнах едно късо кафе с мляко и се чувствам за първи път човек. На АГ ако и кажа ще ме овика как му увреждам на горкото дете нервната система, ама то пък няма на кого да се метне спокойно в нашия род.

Aya31, дивата коза при мен се завърна като си пийнах кафенцето Simple Smile) Не те подстрекавам, просто много ми беше забавно описанието.

tileva.baldjieva87, не знаех, че във Вита им е толкова добра пост родилната грижа, но и това си е фактор.

За доволност... то раждането да не е СПА процедура, че да ти хареса, на мен не ми беше приятно, честно казано ме е страх като знам какво преживях, не че лекарите нещо, просто тъп късмет. Моята си АГ, която за съжаление не изражда, каза че всичко изглежда много добре зашито и няма видими следи и че не броя на щетите, а какво ще направят да се възстановиш, е важно в крайна сметка. Ще го мисля догодина това с раждането, сега ми е рано.
Виж целия пост
# 336
Голд ,
ама това си беше самата истина ...като дива коза .Поне мойто бивша свекървещица така ме наричаше ,защото не се спирах.
За кафето те подкрепя. Аз си пийвам 3в 1 / иначе пия Якобс-но ми се гади от него/ а тва разтворимото е лекичко. От време на време ми се и пуши....но още не смея. Доки ми каза ,че няма проблем да запаля цигара да си дръпна 2-3 пъти най много до средата и да я хвърля .Но да не надвишавам 3-4 цигари , защото спирането на цигарите и изчистването на кръвта и организма рязко е много по вредно . И сега някой може да ме укори за тва мнение на доки , ама съм почти убедена повечето дето ми пишат тук из форумите пишат ааа аз не пуша откак видях двете чертички, аз още като реших да имам бебе...а се крият и  smile3546 smile3546.  Ами ако са с цветна бременост /както аз бях с малкия син/ какво ще кажат ...ей страшна работа . Аз съм на принципа -това ,че сме бременни не означава че сме болни. Всичко ни е позволено в рамките на допустимото Simple Smile
Така ,че нека сме реалисти. Аз си казва реално нещата .Засега ми се гади .
Колкото до ЖК , не давам мнение защото май повечето сте от София . Аз съм от Стара Загора- насочила съм се към Иван Рилски Simple Smile
Виж целия пост
# 337
Aya31 ти си от моята партия Simple Smile И у нас е мъжко царство, но синовете ми са по-малки - на 9 и 5. Предните бременности и аз все едно не разбрах, че съм бременна, нито ми е ставало лошо, нито съм имала някакви оплаквания, но сега.... гади ми се доста, въпреки че не съм повръщала до момента. Но за почивка и дума не може да става - на работа ходя, хвърча напред-назад, че ангажиментите покрай децата край нямат. И като стане 10 ч вечерта и съм като зомби, само докато помириша възглавницата и съм каталясала.
Моите мъже също искат сестричка. Има и опасност да са две, защото имаме близнаци в рода  #Crazy Но това  ще го видим в понеделник на прегледа.
Термина ми е на 10.02, аз имам имен ден на същия ден и съм рожденичка на следващия   Simple Smile Живот и здраве, всичко да е наред, много празници ще ни се съберат около тези дати Simple Smile
Аз иначе май ще съм със серклаж на шийката /ще ми я зашият временно/, защото преди година ми правиха конизация, заради една раничка. Доктора май ще иска да се застрахова ако не е заздравяла напълно. Надявам се да е, че хич не искам такива допълнителни интервенции  Sad
Виж целия пост
# 338
Кое се прави първо ФМ или БХС ( или едновременно)   newsm78

Разчитам на по-запознатите мами за съвет,че доки,при която бях за чуването на сърчице много си пестеше обясненията,а още не съм избрала при кого да се следя......
Но иначе каза,че в предвид годините (30) БХС е задължителен и то към 11 г.с. В момента съм 7 г.с.

Днес съм при друга гинеколожка на преглед,защото зацапването продължава и много се притеснявам,надявам се тя да има по-съвременно оборудване и информация за да ми обясни някои неща по-ясно  Praynig

Тези ,които сте от София,към кои лекари сте се насочили за проследяване на бременността?



Първата ФМ в 11-13 г.с. ден-два след това се прави БХС, а може и същия ден. БХС представлява едно вземане на кръв нищо повече. И не е точно изследване, а сравнителен анализ по софтуерна програма, въвеждат стойности и  излиза долу-горе някакъв резултат, КОЙТО ОБАЧЕ НЕ Е СИГУРЕН НИТО АКО Е ОТРИЦАТЕЛЕН, НИТО АКО Е ПОЛОЖИТЕЛЕН.




Благодаря Hug Посъветваха ме да ги направя в Майчин дом  newsm78
Виж целия пост
# 339
Aya31 ти си от моята партия Simple Smile И у нас е мъжко царство, но синовете ми са по-малки - на 9 и 5. Предните бременности и аз все едно не разбрах, че съм бременна, нито ми е ставало лошо, нито съм имала някакви оплаквания, но сега.... гади ми се доста, въпреки че не съм повръщала до момента. Но за почивка и дума не може да става - на работа ходя, хвърча напред-назад, че ангажиментите покрай децата край нямат. И като стане 10 ч вечерта и съм като зомби, само докато помириша възглавницата и съм каталясала.
Моите мъже също искат сестричка. Има и опасност да са две, защото имаме близнаци в рода  #Crazy Но това  ще го видим в понеделник на прегледа.
Термина ми е на 10.02, аз имам имен ден на същия ден и съм рожденичка на следващия   Simple Smile Живот и здраве, всичко да е наред, много празници ще ни се съберат около тези дати Simple Smile
Аз иначе май ще съм със серклаж на шийката /ще ми я зашият временно/, защото преди година ми правиха конизация, заради една раничка. Доктора май ще иска да се застрахова ако не е заздравяла напълно. Надявам се да е, че хич не искам такива допълнителни интервенции  Sad



Супер само това мога да кажа ...две две..колкото толкова. А мойте батковци са големи нямам проблем с тях . Абе каквото господ е решил това да ни изпрати пак ще го обичам . Но тайничко се надявам на момиченце. Стискам палци за прегледа ти ...чакам да пишеш . Радвам се ,че има и други мамита 3 та бременост. 
Виж целия пост
# 340
Здравей

happy.mama
Сърцето на моето мъниче го чух в 6 седмица. Heart Eyes
Виж целия пост
# 341
Здравейте, по мои изчисления термина ми е на 27.02. Още не сам ходила на доктор, мисля че е рано още и планувам да отида направо да чуя сърце и с едното за де се запиша за ЖК.
Относно симптомите при предишната бременност и на мен ми с гадеше до 4 месец, а сега само два дни. От тогава само вечер ми се доспива много рано към 9:30 и сутрин ставам в 6. Иначе за сега съм добре. Да попитам мамите с по големи деца, сега гледам голямата, която е на 2 трябва да я вдигам за тоалетна от леглото или като падне и плаче иска да я гушкам. Вие как се справяте с по големите?
И аз бих искала да се присъединя към групата във фейсбук , че достъпа до лаптопа ми е ограничен.
лек ден!
Виж целия пост
# 342
Момичета, имам леки болки ( търпими) в корема , нещо като при цикъл само че по слабо , в 7ма седмица съм ( днес влезнах)  ....
Много съм притеснена...  Praynig
Дали е нормално ?
Виж целия пост
# 343

Aya31 valentina_db И аз съм от вашия отбор. Само че моите мъже са на 9 и 4 и половина.  Laughing Радвам се, че има някои, които чакат трето. Аз получих вече упреци по повода,но не ми пука особено. Въпреки всичко и аз се надявам на момиче,че това мъжко царство у нас взе да ми дотяга  Joy

Иначе и аз вече чух сърчице. Всичко е наред. Малко ме притеснява матката,защото с предната бременност беше доста изтъняла,надявам се да устиска до края,пък после каквото такова.  С батковците се съсипах да повръщам до края на 4 месец. Бях стигнала до там,че до тоалетна да не мога да отида.... Сега имам само киселини и ужасно много ми се спи. Уморена съм непрекъснато. Добре, че е е мъж ми и големия ми син, да ме отменят. Ходя си на работа,за сега нямам особено много избор,но съм решила да е до края на август и край на мача. Предстои ни ужасен ремонт и се чудя как да се скатая от сега, въпреки че нямам особено голям избор... ще трябва да се включа ако искам да ми хареса след това .  Grinning
Виж целия пост
# 344
Здравейте и от мен мами. И аз маи малко така съм бременна Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile . Ще имам нужда от вашата подкрепа - в Англия съм. С таткото мислим да се прибираме към България до няколко Месеца тук няма да е. София ще се опитаме да се устроим.
Лекар ще видя чак след 3 седмици, защото се прибираме за планирана почивка в България ( тук отказват да ме прегледат преди 8г.с. А аз маи съм в 5г.с. По мои изчисления.
 Нищо не усещам различно още дори не мога да се отпусна да се зарадвам. В същото време ще ми гръмне  главата от въпроси.
Първо да кажа спрях всичко вредно.На 21ви май ми беше първият ден на последния цикъл Бебчо го направихме на 3/4 този месец. Не спирам да чета тук и там, но разпокъсано малко от тук малко от там....
Затова се надявам опитни дами или които е чел повече да ми каже от къде да започна.
П. С.  и съм объркана мога ли да ям дробчета или не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия