Многодетни мами - тема № 66

  • 120 970
  • 774
# 240
Обичам да гладя, но не го правя от 7-8 години. Ужасно времеизяждащо ми е, пък си може и без него (все пак пъзела ми няма да се нареди сам, трябва време за всичко Simple Smile ).
 Обичам да сгъвам дрехи и да простирам, да избирам коя щипка за коя дреха е по-подходяща и да ги подреждам по цвят и големина. И постоянно поглеждам в коша дали не е време за пералня Simple Smile Без друго без пране не може, поне му се наслаждавам.
Виж целия пост
# 241
Значи не съм само аз дето не обича да глади. Мъжът ми си спомня от време на време как като сме се събрали съм гладела. От години не съм. Той си глади ризите за работа.
С размяната на дрехите между децата нямам проблем, поради голяма разлика между момичетата. От скоро обаче имам проблем с мъжките чорапи. Уж купувам на сина разни по-светли и цветни, а на мъжа черни и пак сварвам големият обут с тези на малкия и обратното. Освен това у дома живее чорапеното чудовище, което предпочита момчешки чорапи. Не знам как го прави синковеца, но има сигурно 10-на чифта, от които е останал по един чорап. Другите така и не успяваме да ги открием.
Виж целия пост
# 242
Аз пък съм маниак на гладенето.Всичко се глади и децата са свикнали, че не се излиза сутрин без да съм развъртяла ютията Laughing
Големите момичета си разменят неволно част от дрехите,потниците особено.Но в това не виждам проблем.
За яслата-май колкото по-рано се тръгне , толкова по-лесно става(е,всичко е индивидуално)Най-малката тръгна преди 3 месеца и е голямо реване сутрин, блока ни разбира, че излизаме.С другите адаптацията беше по-лесна.Сега след 1 месец почивка, кошмарът стана още по-голям.Всичко пробвах, детето иска да си е с мен и това е.Разглезила ли съм я не знам....
Виж целия пост
# 243
Ааа, малкият зъл чорапояд се спотайва и у нас. И той е любител на мъжки чорапи, като ги обича всякакви - малки, големи, цветни, едноцветни, нови и стари.  Grinning Даже може да са повече от един чорапоядите, със сигурност се въди един в пералнята, но подозирам, че са се завъдили и при мъжа ми и в стаята на момчетата.  Joy

А тези дето обичат да гладят да дойдат и у нас да поизгладят. Аз нито гладенето обичам, нито простирането, нито сгъването и подреждането, не обичам да чистя и разтребвам, както и да бърша прах и да мия прозорци. Май само готвенето ми харесва, ама без миенето на съдове и без постоянното мислене какво да сготвя. Нямам нищо против и пускането на пералнята, ама да има после кой да свърши и останалото. Май е време да оторизирам наследниците да вършат всичко, дето аз не харесвам, а аз да го раздавам командир.  Mr. Green
Виж целия пост
# 244
Мдааа,
нашата пералня също яде чорапи. Предпочита левите  Mr. Green
Виж целия пост
# 245
Не съм, най-добри пожелания на рожденика! newsm59 Много добре си измислила това с украсата, тортата изглежда много весела. Wink

Аз отдавна не гладя "на едро". Имах и такъв период в живота си, но отмина. Mr. Green Сега гладя само преди излизане, за себе си и за малката. Мъжът ми държи да си глади ризите сам, голямата дъщеря също се оправя сама, а синът ми ходи с тениски и суитшърти, които нямат нужда от допълнителни грижи. Simple Smile

 
Виж целия пост
# 246
Всичко пробвах, детето иска да си е с мен и това е.Разглезила ли съм я не знам....
Да бе, разглезила Simple Smile Щом е в ясла, е под 3 годинки. Не вярвам да съществува вариант на бебето да му е много готино да се отделя от майка си и да ходи на ясла. Вярвам, че някои деца го преодоляват с по-малко стрес, а други с повече или никак не го преодоляват. Но тодлърче да плаче за майка си ми се вижда най-логична реакция.
 Моя син с мен се скъсваше да плаче, а с баща си мълчаливо влизаше. Не че му е голям кеф, същата драма си му е. То е очеизбождащо, че са му потънали гемиите. Само сигнализацията нещо не работеше.

 Преди месец се събуждам и се развъртам из вкъщи с гуреливи очи, по едно време синковеца се прибира от някъде (на 8г). Ходил бил да играе на площадката. Освен това не иска да се разхожда с нас в парка, а да е в друга посока сам. Решихме да му вземем един китайски часовник/телефон и от седмица телевизора е изключен Simple Smile Обикаля квартала и си идва само когато няма нито едно дете. Дори пропуска да яде, че :"Ами той Ники ще се прибере, за това ще ям довечера".
Виж целия пост
# 247
Вярно, че най-добре е при мама, но от 20 деца само моята така жално реве сутрин.И драмата започва още с отварянето на очите.А ходи 3 месеца,пак ревеше, но след 1 месец почивка, положението съвсем се влоши.Сигурно и другите деца тъгуват, но не изразяват така бурно емоциите си, но това начало на деня е много потискащо.
А за този часовник-телефон и мен ме врънка 6 год .щерка да го взема и май до училище ще склоня,макар че разлика с обикновен тел.не виждам(не че и тел има Laughing).Вечно се иска нещо и след три дни вече е омръзнало и се започва със следващото.А аз много не обичам безсмислени покупки.

А който иска ще му гладя на драго сърце, аз така се успокоявам Simple Smile;само трябва да дойдете в Търново.
Виж целия пост
# 248
Ааа, малкият зъл чорапояд се спотайва и у нас. И той е любител на мъжки чорапи, като ги обича всякакви - малки, големи, цветни, едноцветни, нови и стари.  Grinning Даже може да са повече от един чорапоядите, със сигурност се въди един в пералнята, но подозирам, че са се завъдили и при мъжа ми и в стаята на момчетата.  Joy

А тези дето обичат да гладят да дойдат и у нас да поизгладят. Аз нито гладенето обичам, нито простирането, нито сгъването и подреждането, не обичам да чистя и разтребвам, както и да бърша прах и да мия прозорци. Май само готвенето ми харесва, ама без миенето на съдове и без постоянното мислене какво да сготвя. Нямам нищо против и пускането на пералнята, ама да има после кой да свърши и останалото. Май е време да оторизирам наследниците да вършат всичко, дето аз не харесвам, а аз да го раздавам командир.  Mr. Green
Ау, намерих си близначка  Blush
Ама аз намерих цаката на чорапояда... всички самостоятелни единици се слагат в чекмеджето за чорапи на малкия батко... и ти да видиш- пролетта като подменях къси чорапи с по-къси къси чорапи и се оказа, че в шкафа има 7 несъбрани чифта (като всяка седмица изскача поне един "загубен-изяден" чорап и чифта се събира). Странно, на мъжа ми чорапи никога не се губят  newsm78
За гладенето - цяла седмица събирам чисто пране на купчинка за гладене (ама само това дето наистина се налага да се изглади), някоя вечер събирам психически сили и ги започвам и за около 2 часа 40бр тениски/блузки/ризки и панталони понякога се подреждат на 5 бр сгънати подредени купчинки, на сутринта влизат по шкафовете... и започва събиране на сили за следващата седмица  Crazy
Не можеш да ме накараш да стана сутрин преди всички, че да им изгладя за всеки дреха за излизане - училище/градина/работа... в рамките на 30мин излизаме всички 5човека в 5 посоки с 2 коли (единия се връща довкъщи за развозването, но се оправяме добре. За всеки срок решаваме "транспортна задача" ама наистина по оптимален начин  Blush)
Виж целия пост
# 249
лора др, предимството му е, че не го губи. За това го взехме, иначе и обикновен телефон го устройва. Той обаче губи всичко, което изнесе от вкъщи. Две футболни топки изчезнаха (едната доста скъпа). Оръжията си най-редовно ги забравя някъде. Връхна дреха, дори водата не помни къде е сложил, като ожаднее (но намерил едно заведение, в което "раздават безплатно вода. Само отиваш и си искаш")
Виж целия пост
# 250
За гладенето - цяла седмица събирам чисто пране на купчинка за гладене (ама само това дето наистина се налага да се изглади), някоя вечер събирам психически сили и ги започвам и за около 2 часа 40бр тениски/блузки/ризки и панталони понякога се подреждат на 5 бр сгънати подредени купчинки, на сутринта влизат по шкафовете... и започва събиране на сили за следващата седмица 
И аз гладя така. Повечето неща минават през сушилнята и после само сгъвам и прибирам, но тениските на мъжа и големите деца, както и някои мои дрехи минават през ютията. Събирам цяла седмица и после за около час без много престараване ги претупвам. Чаршафи не съм гладила никога през живота си и не смятам и занапред!  Stop
Виж целия пост
# 251
skrech, съМсем сам ли го пускате? Съжалявам за може би глупавия въпрос, но наистина не разбрах. И то питам, защото аз още не смея да пусна Калина сама (а тя е на 9 г. и 6 м.). Вероятно заради квартала съм така скептична. Но вече времето за самостоятелност назрява, защото аз още съм залепена за малкия, а момичетата никога не са петимни да стоят покрай нас и...

Този часовник и у нас е обект на всеобщо въжделение - само Никола не го иска, защото не му е увряла главата, че е нещо хубаво Laughing. Но Калина си има смартфон (вече със счупено стъкло, тя не губи, но чупи), а Людмила пък на 6 и половина, айде пък да няма нужда от такъв часовник. Ама сега пък се замислих, че евентуално това е начинът за връзка с тях, хем да не го забравят вкъщи, хем да не го губят. Това ако ги пускаме сами навън, в което още не съм убедена, че мога спокойно да направя. Thinking Разсъждавам си просто, на глас. Ако бяхме в така наречените затворени квартали, въобще нямаше да се колебая, обаче сега...

По повод на гладенето аз съм от онези, които обожават да гладят и да подреждат. Под поста на skrech за цветовете на щипките и внимателното простиране веднага се подписвам - напълно съм вманиачена. НО има едно голямо „но“. Последно съм гладила „на едро“, когато голямата беше на 1-2 месеца. После престанах почти изцяло. Първоначално ме беше страх да гладя покрай детето/децата, а напоследък много се уморявам и от подреждане даже, камо ли от чистене и пр. (дано да е просто натрупана физическа и психическа умора, а не нещо друго). Вероятно с възрастта няма да става по-леко, но аз също се надявам малко и на помощниците, поне що се отнася до тяхната си територия.

Чорапеното чудовище май вилнее във всички домове, затова аз се заглеждам все повече по разни идеи за оползотворяване на самотни чорапи. И, както можете да се досетите, си ги букмаркирам за един ден, когато ми остане повече време (и повече „нерви“, тоест търпение). Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 252
Мяуче, ние така оползотворихме доста самотни или скъсани чорапи.  Grinning https://www.youtube.com/watch?v=H5xSTz-KbWU.
Имам си една малка кофичка и вътре събирам самотните чорапи.  Wink Понякога се появява другарчето, друг път не се появява.

Гладенето го обичам, по -скоро обичах много. Преди децата гладех всичко, но сега съм свела гладенето само до  необходимите неща. Също събирам дрехите и отделям по 1-2 часа, за да изгладя.
Виж целия пост
# 253
Аз също гладя веднъж в седмицата или по-рядко. Трупам на купчина намачканите дрехи и като видя, че някоя купчина с дрехи в гардероби и шкафове е на привършване, изравям от купчината с дрехи за гладене конкретния вид дрехи и ги гладя. У нас е такава жега, че изобщо не се престаравам с гладенето. Добре че имаме много дрехи. Sunglasses (И на нас често ни подаряват, а аз не отказвам да взимам. Не носим всичко, децата си имат техните предпочитания, но което не сме ползвали, намирам на кого да подаря, както и това, което оцелее след нас.)
Скоро моите момичета може също да почнат да си разменят дрехите, така че и аз съм в чуденка как ще ги различавам. Поне бельото ми се иска да не объркваме. За сега най-малката е още на памперс, но се надявам скоро да почнем работа по махането му, с което неизбежно ще се сблъскам с въпроса.
Моите са малки да ги пускам още сами, не знам изобщо как ще се престраша и да го правя, до такава степен съм свикнала да са все около мен. Пък и родителите на мм живеят наблизо, а с тях сме в много сложни взаимоотношения. С баща му са скарани от повече от година, минава покрай нас с децата и се прави, че не ни вижда, само ако аз не се усетя, че е наблизо, прикотква най-големия с пари. Абе, супер странни хора са, то не че и аз не съм странна птица  bowuu
Виж целия пост
# 254
Ахаха, и тук читатели на Пратчет  Mr. Green Нашия домашен Чорапояд го укротявам в един шкаф, където мятам бездругарчените чорапи и периодично събирам загубени половинки от чифтове. Рекордьор е мъж ми с последно 7 единични различни чорапа. Дори не знаех, че прости мъжки черни чорапи може да са ТОЛКОВА различни  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия