ДЕЦА С ТЕЛК 4

  • 96 935
  • 738
# 270
Ааа...амии аз също знаех за 3 тогава..но ако не се лъжа пише 5. Може и да бъркам,ще погледна...съвсем съм издухала тия дни...
Извинете ме,наистина е за 3 години...и сме го издали миналата.смятайте как ми се точи времето Simple Smile
Виж целия пост
# 271
Здравейте, моля за мнение. Детето е с ТЕЛК и подадох документи на 28.08. Очаквах този месец да получа плащане, но тъй като се позабавиха се обадих и ми казаха, че сега е пристигнало разрешението за отпускане и да си чакам парите накуп през октомври...
Миналия път, през 2012 г., когато се явихме за първи път и получихме ЕР, подадох на 02.07 (решението за отпускане го взех в деня, когато го подписаха - 20.07) и на следващия месец получих парите. Дали това, че съм подала в края на месеца, оказва влияние върху датата на плащане newsm78
Виж целия пост
# 272
Не толкова датата ан документите, по-скоро датата на решението оказва влияние. Имам приятелка - счетоводител там, оправят нещата до към 15то число и тогава пускат парите - на 15, 16, 17. След това - за следващия месец.
Виж целия пост
# 273
Не толкова датата ан документите, по-скоро датата на решението оказва влияние. Имам приятелка - счетоводител там, оправят нещата до към 15то число и тогава пускат парите - на 15, 16, 17. След това - за следващия месец.

Благодаря, значи наистина остават за другия месец.
Виж целия пост
# 274
Здравейте, подала съм декларация за ТЕЛК на дъщеря ми на 5 май тази година. Казаха ни да чакаме писмо. Такова обаче не пристигна и се обадихме да питаме. Казаха ни, че било натоварено, докторката ще излизала в отпуск, ала, бала, да чакаме септември. Септември вече върви към края си, пак се обадихме. Казаха ни, че много деца имало и по-рано от октомври няма да стане. И то в най-добрия случай. После и цялата процедура, на мен ми се струва че няма да стане нищо. За 1-ва градска става въпрос. Дъщеря ми става на 2 год. другата седмица. С вродена аномалия е, но от много операции, прегледи и опити да я съживим, изобщо не ми беше до ТЕЛК, но май няма и да имаме. За съжаление не помислих колко много ще ми трябват тези средства в лечението й и сега взимаме заеми. Въпросът ми е:

Нормално ли е толкова голямо забавяне или пак само при нас се случва?

И нашта сага с първа градска беше огромна. И при пас имаше операции, проблеми с хранепето и куп други неща, поради което едва когато детето стана на три годинки успях да стигна до телка. Подадох документи началото на май 2015. Беше ни определена дата началото на ноември. Решението взех края на ноември. За огромна изненада в него пишеше че заболяванията ни са придобити на датата на която съм подала документите за телк. Бях бясна. Обжалвах в началото на месец април ни беше датат за нелк. И в края на април се сдобих с решение. Така че всичко ми отне една години. Нерви и напрежение. Иначе са много мили и любезни, но впимавайте какво ви пишат в решението
Виж целия пост
# 275
Здравейте, накой сменял ли си е скоро картата за пътуване с БДЖ?  Нашата я смених в началото на лятото. Чаках един месец, за да проверят, дали Телкът на детето е истински. Когато отидох, да купувам билети, се оказа, че липсва печатът "с придружител" ,а само са отбелязали с химикал, че има такъв. Въпреки това в София ми дадоха билет. Сега отидох на гарата в Бургас, за да го заверя за обратно до София и категорично ми отказаха, да ми дадат билет за мен. Дадоха ми място само за детето. Не знам, какво да направя. 15 минути спорих с госпожата на касата, тя обаче си знаеше нейното. Аз съм си била отбелязала сама с химикал на картата, че детето е с придружител.
Виж целия пост
# 276
Здравейте  bouquet

Сега започвам да ви чета-трябва да минем за първи път ТЕЛК.В понеделник,педиатърката ще ми даде направление.Това,което прочетох до сега,оставам с впечатлението,че ако в понеделник отида и подам документите за ТЕЛК,в най-добрия случай,ще ни мотаят поне няколко месеца за решение.Какъв ужас и безумие...Няма ли начин,да се съкрати това време Sad Синът ми е на 4 месеца и ни предстои първа операция в началото на ноември.

Благодаря на авторката на темата,за безценната информация на първата страничка  Heart Eyes
Виж целия пост
# 277
Здравейте,искам да попитам все още ли помоща за дете с телк е 240лв.месечно.Прочетох назад и видях,че са 240лв.
Виж целия пост
# 278
 - Radost - , не за всички градове комисиите се бавят и не за всички заболявания  Peace. Комисиите са различни, за различните болести, така че вие може да имате "късмет" и да минете бързо. Така че не се настройвай предварително. Подай си документите и каквото е нужно и си изчакайте  Peace
Виж целия пост
# 279
- Radost - , не за всички градове комисиите се бавят и не за всички заболявания  Peace. Комисиите са различни, за различните болести, така че вие може да имате "късмет" и да минете бързо. Така че не се настройвай предварително. Подай си документите и каквото е нужно и си изчакайте  Peace
pepi_r,благодаря ти  bouquet
Надявам се да имаме този късмет.Ще пиша какво се случва и продължавам да ви чета и възмущавам от абсурдите в милата ни родина!През колко трудности и нерви сте минали и продължавате.Тепърва и аз ще мина по този път.Желая на децата здраве!  bouquet
Виж целия пост
# 280
Не мисли ТЕЛК. Подай документите на детето и когато стане, тогава. Концентрирай се върху настоящата операция и грижите по бебчето. Както Пепи е писала не на всякъде се чака много. Най-много сме чакали първият и последен път по  3месеца. И един не поискан съвет не се ядосвай с институциите, просто не си заслужава ..... това го казвам от  опит, ма в един период на много проблеми с детето и неразбиране от страна на близки, липса на каквато и да е адекватна помощ от страна на институциите си скапах нервите.
Успех Hug
Виж целия пост
# 281
Радост, подай за телк,  а през тпва време събирай колкото може повече документи. Така се увеличава шанса за по-висок процент.
Виж целия пост
# 282
Ние се явихме на телк когато детето беше на три години, макар проблемите ни да бях вродени. Просто нямах сили и нерви наравно с институциите, лекарите , близките и ..........да се  занимавам и с бюрократи и чиновници от телковите комисии.
Бях вложила цялата си същност в решаване на здравословните проблеми на детето. И когато се постабилизирахме тръгнах към телка. Е не беше лесно, но ми изплатиха парите за три тодини на зад
Виж целия пост
# 283
Хора, имам колебания.
Получих документ от Министерството, че по принцип НЕ дължа такса за ДГ от датата на Телка.
Обаче това означава да занеса този документ в ДГ и да си поискам парите за 1 уч. година.
Което, от една страна е справедливо, защото точно заради болестта детето не ходеше на ДГ, а аз в най-голямата мизерия плащах по 30 лв на месец.
От друга страна, ми е неудобно.

Какво да правя?
Виж целия пост
# 284
Здравейте,  аз все пак реших да пусна за преосвидетелстване заради новите диагнози по- рано отколкото ни изтича Телка. Кажете ми, моля с плащането как са нещата,  има ли спиране докато излезне новото решение,  все пак това са основни доходи и ако увиснем без тях....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия