ДЕЦА С ТЕЛК 4

  • 96 937
  • 738
# 285
Докато излезе ново Решение си действа старото - то не е изтекло все пак, а и информация, че сте подали молба за ново преосвидетелстване не постъпва при социалните  Wink
Виж целия пост
# 286
Момичета да попитам, автомобилът трябва ли да е собственост на детето за да се освободи от данък.
Не мого да намеря къде назад в немата се коментираше този въпрос
Виж целия пост
# 287
Момичета да попитам, автомобилът трябва ли да е собственост на детето за да се освободи от данък.
Не мого да намеря къде назад в немата се коментираше този въпрос

Да. Но е много сложно юридически да е собственост на дете.
Виж целия пост
# 288
Момичета да попитам, автомобилът трябва ли да е собственост на детето за да се освободи от данък.
Не мого да намеря къде назад в немата се коментираше този въпрос

Да. Но е много сложно юридически да е собственост на дете.
То ако още при купуването е записано на името на детето не е сложно, но после ще стане сложно, ако тръгне да се продава или бракува автомобила, защото ще трябва да минат родителите през съда и да доказват, че продажбата е в полза на детето  ooooh!. Не мисля, че заради единия данък си заслужават тези бъдещи нерви  Thinking
Виж целия пост
# 289
Ох явно поредна недомислица. Детето е с 100% с чужда помощ. Винетка и талон за паркиране на същият този автомобил може , а явно данък не може. Как да го прехвърлям на детето, то е на 4годинки. После пък там ще има камара бюрокращина . Май ще си го плащаме тоя данък и това е.

И то всъщност не може защото детето е инвалид. Ако беше над 18 години няма проблем.
Просто в наредбите беше човек с еди какъв си процент инвалидност или семействата на дете.........
А в закона за местни данъци и такси липсва текста семейства на дете , от където явно идва проблема.
Виж целия пост
# 290
Докато излезе ново Решение си действа старото - то не е изтекло все пак, а и информация, че сте подали молба за ново преосвидетелстване не постъпва при социалните  Wink

Мерси  Hug
Виж целия пост
# 291
Извинете за глупавия въпрос, но като ви чета все казвате "подай документи". Аз съм подала само молба/декларация, или там как се казваше, на "Иларион Макариополски", София. Едно листче. Това ли е трябвало да подам? Не ми поискаха нищо друго, носих си направление, епикризи, всияко, но не ми ги взеха?? От началото на май месец чакам и ни вест, ни кост.
Виж целия пост
# 292
За първи ТЕЛК мисля,че заедно с молбата трябваше и епикриза и направление от ЛЛ. Нека по скоро ходили момичета пищат подробно, че нашият първи ТЕЛК е бил преди много години.
Виж целия пост
# 293
Аз подадох днес,за първи път.
Бях награбила де що имам,като ксерокопирани листи+акта за раждане на детето.
Взеха ми само направлението от педиатърката,епикризата и изследванията.
Дадоха ми да подпълня един документ и като приеха всичко това,ми дадоха едно листче с входящ номер и да чакам писмо,кога ще ни извикат...

Според мен,ходи пак и попитай,или се обади по телефона и се опитай да обясниш...не зная...
Извинете за глупавия въпрос, но като ви чета все казвате "подай документи". Аз съм подала само молба/декларация, или там как се казваше, на "Иларион Макариополски", София. Едно листче. Това ли е трябвало да подам? Не ми поискаха нищо друго, носих си направление, епикризи, всияко, но не ми ги взеха?? От началото на май месец чакам и ни вест, ни кост.
Виж целия пост
# 294
Извинете за глупавия въпрос, но като ви чета все казвате "подай документи". Аз съм подала само молба/декларация, или там как се казваше, на "Иларион Макариополски", София. Едно листче. Това ли е трябвало да подам? Не ми поискаха нищо друго, носих си направление, епикризи, всияко, но не ми ги взеха?? От началото на май месец чакам и ни вест, ни кост.

До 40 дни би трябвало да имаш резултат при всички положения.
Звънни и питай какво става или направо отивай на място.
Виж целия пост
# 295
Хубава работа!! Възможно ли е пак с моя късмет да не са ми поискали и приели правилните документи и да чакам напразно? Sad((
Виж целия пост
# 296
Звъняхме, казаха, че има много чакащи и няма да стане скоро. Но дали са ми приели изобщо документите? И аз се изненадах, че нищо не ми поискаха Sad Минаха 5 месеца вече.
Виж целия пост
# 297
И на мен ми дадоха номерче, но се зачудих откъде ще знаят за заболяването и състоянието на детето?!?! На гишето попитах при подаването и ми казаха "това си го носите на ТЕЛК-а". Sad( Сега се шашнах, явно нещо не е наред
Виж целия пост
# 298
От "Макриополски" определят само дата за комисия. Трябва им да знаят, че е дете, да го разпределят за детска комисия. Заболяването и състоянието не ги касае. Абе, общо взето са само за бюрокрация.
Виж целия пост
# 299
Тоест, с подаването САМО на декларация там, аз свършила ли съм нещо или е трябвало още нещо? Знам само, че сме разпределени в 1-ва градска и нищо повече. Направление, епикризи, всичко си е в мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия