ДЕЦА С ТЕЛК 4

  • 96 937
  • 738
# 300
Тоест, с подаването САМО на декларация там, аз свършила ли съм нещо или е трябвало още нещо? Знам само, че сме разпределени в 1-ва градска и нищо повече. Направление, епикризи, всичко си е в мен.

А, значи имате дата за Първа градска?
Виж целия пост
# 301
Нямаме дата. Взех да се обърквам.
Подадох декларация на "Макариополски", но не ми взеха нищо друго от документите. Казаха да чакаме писмо и ми дадоха номерче. Писмо не дойде. Обадихме се да питаме, прехвърлиха ни към 1-ва градска, от там казаха че нямаме писмо, защото докторите са в отпуски, и т.н.т. Да се обадим през септември пак. Обадихме се, казаха ни че по-рано от октомври няма да стане и толкова.
Но те реално имат само една декларация от нас. Как ще ни назначат необходими изследвания и т.н.т. Вече съвсем се обърках.
Виж целия пост
# 302
От Макариополски ти дават само дата в Първа градска, повтарям.
През това време ти сама ходиш по доктори, събираш амбулаторни листове, епикризи и изследвания и ги представяш на Комисията в Първа градска.
Виж целия пост
# 303
Фрий,извинявай-какво реши да направиш по въпроса с градината?И аз бих се колебала на твое място и то единствено,за да не се прояви след това лошо отношение към детето ми там...Не знам...От друга страна,когато ти имаш да даваш,никой няма да те остави така,сещаш се...
Виж целия пост
# 304
Но те в писмото, с което известяват за датата, пишат какво трябва да се носи. Тоест без никакви документи те откъде ще знаят какво му има на детето и какво да изискат? На мен са ми вземали, каквото нося, и в писмото са искали едно изследване.Аз бих отишла да попитам.
Виж целия пост
# 305
Фрий,извинявай-какво реши да направиш по въпроса с градината?И аз бих се колебала на твое място и то единствено,за да не се прояви след това лошо отношение към детето ми там...Не знам...От друга страна,когато ти имаш да даваш,никой няма да те остави така,сещаш се...

Говорих с директорката, каза ок, донеси документите. Обаче явно не схвана съвсем за какво става въпрос. Днес ги занесох и като се разкудкудякаха всички, направо съжалих! Можело- не можело. Те вече били предали парите на Общината. Казах им да попитат Общината какво мислят по въроса. Някакъв уникален казус се оказах май.
Виж целия пост
# 306
Нямаме дата. Взех да се обърквам.
Подадох декларация на "Макариополски", но не ми взеха нищо друго от документите. Казаха да чакаме писмо и ми дадоха номерче. Писмо не дойде. Обадихме се да питаме, прехвърлиха ни към 1-ва градска, от там казаха че нямаме писмо, защото докторите са в отпуски, и т.н.т. Да се обадим през септември пак. Обадихме се, казаха ни че по-рано от октомври няма да стане и толкова.
Но те реално имат само една декларация от нас. Как ще ни назначат необходими изследвания и т.н.т. Вече съвсем се обърках.
От Макариополски ти дават само дата в Първа градска, повтарям.
През това време ти сама ходиш по доктори, събираш амбулаторни листове, епикризи и изследвания и ги представяш на Комисията в Първа градска.

Тази година на 31,03 подадохме и ние документи, но мисля, че също нищо друго освен декларацията/молбата за дата за явяване, не е давано от нас там на Макариополски. Чакахме писмо, но не дойде. Обадих се в деловодството да питам какво става в началото на май месец. Някаква кисела леля ми се накара, че по телефона инфо не давали и ми затвори! Баща ѝ на малката ходи пак да пита какво става и стана ясно, че трябва във втора градска да идем и да си питаме за датата. Като ходи до там му дадоха и датата и писмото, с необходимите изследвания, но ако го бях чакала по пощата щях да си почакам... Оказа се, че датата е 17,05,2016, а ние в началото на май отидохме... Добре, че не искаха кой знае какви документи.

Според мен отидете до първа градска, ако е 100% ясно, че ще сте там. От деловодството само прехвърлят топката и болниците правят каквото си искат. И без това, и от законова гледна точка, само гледат да ни прецакат някак... #2gunfire
Виж целия пост
# 307
Включвам се и аз с въпроси за да знам със сигурност какво точно да правя.Дъщеря ми е на 6 месеца и днес бяхме на ТЕЛК.80% без чужда помощ считано от 13.04.2016 (датата и на раждане).Какви и колко помощи,какъв им е размера и абе всичко.... (тя е близнак).Просто да знам какво да искам от социалната след 14 дена,че тя е много зле горката (или се прави...).Предварително Благодаря! !!
Виж целия пост
# 308
Включвам се и аз с въпроси за да знам със сигурност какво точно да правя.Дъщеря ми е на 6 месеца и днес бяхме на ТЕЛК.80% без чужда помощ считано от 13.04.2016 (датата и на раждане).Какви и колко помощи,какъв им е размера и абе всичко.... (тя е близнак).Просто да знам какво да искам от социалната след 14 дена,че тя е много зле горката (или се прави...).Предварително Благодаря! !!

Като отидеш до Социалните те сами ще ти дадат всички бланки, които трябва да попълниш. Носи си  ТЕЛК-овото решение, актовете за раждане на двете деца, лична карта, твоя банкова сметка, ако си с настоящ и постоянен адрес, които са различни - документите и за това; май е това... Носи си всички налични документи, ако се наложи ще до снимаш нови неща. Успех!!
Виж целия пост
# 309
Здравейте,от миналата учебна година,заради проблеми със зрението детето ми има ресурсен учител.Днес разбрах,че това се водили деца със СОП и ако имаме такъв ресурсен учител в училище  детето ми няма да има оценки,а само звездички,за разлика от другите деца.Някой знае ли нещо по въпроса?Невроофталмоложката от Свети Наум настояваше,че детето ми е за подпомагане с ресурсен учител,а сега се оказва,че трябва да се откажа от него...Тя има проблеми със зрението,но умствено няма никакви и се справя отлично с учението,въпреки че не вижда добре.
Виж целия пост
# 310
Ако се справя само детето, не ти трябват разправии с комисии и пр. Реално ресурсната какво ще й помага? Предполагам, че проблемите са, че не вижда добре на дъската или нещо такова, тя как ще съдейства? Иначе може да е без звездички, ако покрива ДОИ, но реално май не знам такъв случай, Всички на ресурсно са със звездички.
Виж целия пост
# 311
Отговорите ви най-вероятно се крият в новия закон за образованието, които е в сила от 1.08.16г. Вижте и наредбата за деца със СОП дали е променена.
 http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=0CAF … 713E5?idMat=96184

Преди нямаше проблем детето да е на ресурсно подпомагане и да е с нормални оценки, ако покрива ДОИ.
Виж целия пост
# 312
Здравейте,изкарахме само втори срок миналата година с ресурсен учител,но тя не беше подготвена за деца с проблеми като моето.Детето ми е с пет процента зрение и болест на Лебер.В България има само трима ресурсни учители,които са за деца с намалено зрение и те са в София и Варна,доколкото знам.Миналата година не е имала звездички,защото покрива всички изисквания и господинът ни е писал реални оценки,така ми каза той.От сега го задължават да не пише оценки.
Виж целия пост
# 313
...Миналата година не е имала звездички,защото покрива всички изисквания и господинът ни е писал реални оценки,така ми каза той.От сега го задължават да не пише оценки.
Ами значи избирате - или ползвате ресурсен и сте на качествени оценки /звездички/, или не го ползвате, детето се оправя само доколкото може и е на количествени.
Миналата година си е за миналата година. От тази година правилата са други  Peace
Виж целия пост
# 314
Аз пак да питам: за преосвидетелстване поради влошено състояние личния трябва да ми напише етапна епикриза или друг документ,  с които отивам на Макариополски или направо там?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия