Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 78 107
  • 745
# 390
Мисля, че направленията за изследвания важат един месец. Thinking Съжалявам, ако греша. Peace Но все пак е странно ако няма възможност да се направят в друг ден и то особено при бременни... newsm78

Да, един месец важат и да - трябва да се правят сутрин  newsm78


Виж целия пост
# 391
По-добре си изследвай КЗ преди обременяването. В смисъл ако сама си се съмняваш си пусни захарта, ако вече нещо те притесни резултата или лекарката прецени направи ОГТТ.
Виж целия пост
# 392
Благодаря. Знам , че трябва сутрин.проблема е , че тя дава направлението и сестрата при нея веднага ми взема кръв Simple Smile иначе където ходя на частно не е така.та май ще ходя пак там
Виж целия пост
# 393
проблема е , че тя дава направлението и сестрата при нея веднага ми взема кръв Simple Smile

 Shocked Е как така?! Въпреки, че и мен веднъж ме пратиха следобяд на ПКК за хемоглобина, ама всеки път да ти взимат следобяд ми се вижда несериозно ...
Виж целия пост
# 394
Как кръвна захар следобед ще се изследва ooooh! Поне 8 часа от последното хранене трябва(вкл. разни сокове и подобни).
Виж целия пост
# 395
Ами и на мен така....не случайно няма да раждам при нея Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Изследвания се правят сутрин на гладно, иначе резултатите не са реални.
При мен се усъмниха за гестационен диабет от това, че бебето растеше по-едро и имах повече околоплодни води. Никакви симптоми не съм имала. Чувствах се добре.
Изследвай кръвна захар сутринта на гладно, като предишната вечер да си яла преди 20ч. Ако резултата е над 5.1 тогава направи обременяване с глюкоза и задължително при ендокринолог. Прави се пак сутрин на гладно като се взима три пъти венозно кръв. След първото взимане на кръв пиеш една чаша глюкоза (продава се на прах в аптеката и се разтваря във вода). И да, трябва да стоиш в лабораторията, да не се движиш. Докато чакаш можеш да пиеш само вода.
Дано съмненията ти се окажат неоснователни. Успех.  Praynig
Виж целия пост
# 397
Благодаря
Виж целия пост
# 398
Здравейте, за първи път пиша тук, много се притеснявам. При мен нещата все се объркват-преди две години няколко месеца неуспешни опити ми откриха висок пролактин и микроаденом след резонанса, лекувах се с Достинекс, забременях но на 8г.с.спонтанен аборт, междувременно имам хроничен цистит и гъбички, които лекувах. И сега подновихме опитите, пак ми се появи цистит, пиех седмица Неоренал форте, правех тест след седмица полов акт и беше отрицателен. От оплакване за цистит бях насочена към гинеколог и уролог. Точно преди дни имах кафеникано зацапване и го помислих за началото на менст.цикъл, защото точно тогава трябваше да ми дойде. Урологът ми предписа Аугментин 1.0. Пиех 2дни, зацапването спря и никакъв цикъл, направих тест и беше положителен. Веднага уведомих гинеколога и каза да го спра. Притеснявам се антибиотика влияе ли на бебето?
Виж целия пост
# 399
Здравейте, за първи път пиша тук, много се притеснявам. При мен нещата все се объркват-преди две години няколко месеца неуспешни опити ми откриха висок пролактин и микроаденом след резонанса, лекувах се с Достинекс, забременях но на 8г.с.спонтанен аборт, междувременно имам хроничен цистит и гъбички, които лекувах. И сега подновихме опитите, пак ми се появи цистит, пиех седмица Неоренал форте, правех тест след седмица полов акт и беше отрицателен. От оплакване за цистит бях насочена към гинеколог и уролог. Точно преди дни имах кафеникано зацапване и го помислих за началото на менст.цикъл, защото точно тогава трябваше да ми дойде. Урологът ми предписа Аугментин 1.0. Пиех 2дни, зацапването спря и никакъв цикъл, направих тест и беше положителен. Веднага уведомих гинеколога и каза да го спра. Притеснявам се антибиотика влияе ли на бебето?

По принцип не е хубаво в ранни седмици да се пие антибиотик, не че после е хубаво де. Но щом си го спряла и АГ не е казал нищо страшно не мисля, че трябва да се притесняваш. Мисли положително и успех
Виж целия пост
# 400
Здравейте мами и бъдещи мами!Бихте ли ми препоръчали добър педиатър в София,ако може в Дружба:)
Виж целия пост
# 401
Здравейте, за първи път пиша тук, много се притеснявам. При мен нещата все се объркват-преди две години няколко месеца неуспешни опити ми откриха висок пролактин и микроаденом след резонанса, лекувах се с Достинекс, забременях но на 8г.с.спонтанен аборт, междувременно имам хроничен цистит и гъбички, които лекувах. И сега подновихме опитите, пак ми се появи цистит, пиех седмица Неоренал форте, правех тест след седмица полов акт и беше отрицателен. От оплакване за цистит бях насочена към гинеколог и уролог. Точно преди дни имах кафеникано зацапване и го помислих за началото на менст.цикъл, защото точно тогава трябваше да ми дойде. Урологът ми предписа Аугментин 1.0. Пиех 2дни, зацапването спря и никакъв цикъл, направих тест и беше положителен. Веднага уведомих гинеколога и каза да го спра. Притеснявам се антибиотика влияе ли на бебето?

По принцип не е хубаво в ранни седмици да се пие антибиотик, не че после е хубаво де. Но щом си го спряла и АГ не е казал нищо страшно не мисля, че трябва да се притесняваш. Мисли положително и успех
Благодаря, сега след като спрях антибиотика ми се появи често уриниране, напоследък с леко парене, с една дума-цистита се завърна. Прегледа ми е чак на 20 юли, объркана съм и незнам какво да правя?
Виж целия пост
# 402
Пий повече вода и течности. Може да пиеш и билкови таблетки. Бих те посъветвала да си пуснеш пак стерилна урина. Принципно антибиотик може да се пие по всяко време на бременността, има позволени такива.
Виж целия пост
# 403
Аз бих се обадила на гинеколога, че имам оплаквания и не мога да чакам до 20-и Юли. Не вярвам, ако кажеш, че оплакванията ти пречат на нормалното ежедневие, при положение, че си имала назначено лечение с антибиотик, да те карат да чакаш 10 дни за преглед.
Виж целия пост
# 404
Здравейте мами и бъдещи мами!Бихте ли ми препоръчали добър педиатър в София,ако може в Дружба:)


Много добри отзиви чувам за тези на Луксор-а казиното, д-р Димова - филиала на 28-ма и д-р Дикова - на Вселената /за последната само една недоволна мама познавам/. Аз нямам лични наблюдения, но ще видим. И д-р Карапенева /мисля, че сега е в 28-ма в ж. к. Дружба-1/ - тя е добра, според мен. За ж. к. Дружба-2 става въпрос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия