Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 480
Здравейте, момичета и момчета кулинари! Имам нужда от помощ. Как да сготвя леща в кукъра? Остана ми леко сурова, и направо ме е срам. Досега съм правила бобовите само в тенджера под налягане, но откакто си смених котлоните с индукционни, се оказа, че този съд не ми го "хваща" котлонът и затова трябваше да я сготвя тази леща в кукъра. Да, ама не! Не знам как! Моля ви, помогнете ми!!!
Виж целия пост
# 481
И аз с въпрос: Купих печено пиле от Билла. Е, изядоха се бутчетата и другото чака идея какво да сготвя с него.
Дали ще станат хубави хапки с галета,яйце,галета? Или newsm78
Знам за пиле с картофи,домати или ориз, но не ми се иска това.
Виж целия пост
# 482
Много хубава супичка става с остатъка от печеното пиле.
Ако сте почитатели  може и фрикасе
А може и на салата.

А аз се каня да готвя гювеч от пресни зеленчуци с бамя на фурна.
 Не искам да  ми се разкашка бамята защото само тя ще е от буркан.
Може ли идея, как да ми остане цяла?
Виж целия пост
# 483
Много хубава супичка става с остатъка от печеното пиле.
Ако сте почитатели  може и фрикасе
А може и на салата.

А аз се каня да готвя гювеч от пресни зеленчуци с бамя на фурна.
 Не искам да  ми се разкашка бамята защото само тя ще е от буркан.
Може ли идея, как да ми остане цяла?

слагаш я накрая  Peace готвиш я 10 мин. в гювеча и е готов.

И аз с въпрос: Купих печено пиле от Билла. Е, изядоха се бутчетата и другото чака идея какво да сготвя с него.
Дали ще станат хубави хапки с галета,яйце,галета? Или newsm78
Знам за пиле с картофи,домати или ориз, но не ми се иска това.

палачинки с пилешко месо http://pep-4o.blogspot.bg/2010/04/blog-post_27.html
А това е много вкусно Пиле по белгийски http://pep-4o.blogspot.bg/2014/10/blog-post_10.html
и в питки можеш да напълниш, като го смесиш със сметана и гъби и само запечеш в питките
Виж целия пост
# 484
Здравейте, момичета и момчета кулинари! Имам нужда от помощ. Как да сготвя леща в кукъра? Остана ми леко сурова, и направо ме е срам. Досега съм правила бобовите само в тенджера под налягане, но откакто си смених котлоните с индукционни, се оказа, че този съд не ми го "хваща" котлонът и затова трябваше да я сготвя тази леща в кукъра. Да, ама не! Не знам как! Моля ви, помогнете ми!!!

трябвало ти е повече време, зависи си и от лещата. Нагласяй по-дълго време за готвене, а към  края проверявай - ако е готова, изключвай го.
Виж целия пост
# 485
И аз с въпрос: Купих печено пиле от Билла. Е, изядоха се бутчетата и другото чака идея какво да сготвя с него.
Дали ще станат хубави хапки с галета,яйце,галета? Или newsm78
Знам за пиле с картофи,домати или ориз, но не ми се иска това.

По тази рецепта. Използвал съм всякакво пилешко месо, не само филета.
Виж целия пост
# 486
Здравейте, момичета и момчета кулинари! Имам нужда от помощ. Как да сготвя леща в кукъра? Остана ми леко сурова, и направо ме е срам. Досега съм правила бобовите само в тенджера под налягане, но откакто си смених котлоните с индукционни, се оказа, че този съд не ми го "хваща" котлонът и затова трябваше да я сготвя тази леща в кукъра. Да, ама не! Не знам как! Моля ви, помогнете ми!!!

трябвало ти е повече време, зависи си и от лещата. Нагласяй по-дълго време за готвене, а към  края проверявай - ако е готова, изключвай го.

Благодаря! Ще се поправя Simple Smile
Виж целия пост
# 487
За пилешките остатъци.1- Накъсваш месото. 2- Пържиш картофи на кръгчета. Не до готовност и директно ги слагаш в подходящ съд за печене, за да се омасли и тавичката. Картофи- колкото да се покрие дъното. От горе редиш месото. По желание може да добавиш и гъби. Рендосваш кашкавал и заливаш със сос бешамел. Отгоре редиш пак пържени картофи и пак доливаш бешамел- на равно с картофите да бъде. Отгоре пак кашкавал и запичаш. Докато е гореща има доста сос, но постепенно всичко се "изпива". Ужасно вкусна е топла и студена, особено с лимон.
 
Виж целия пост
# 488
Привет!
Днес ми се иска да направя ето тази супичка
http://www.bonapeti.bg/recepti/Spanachena-supa-sas-sirena/

Въпросите ми са няколко - крема сиренето нали мога да го заменя с хубава разбита извара? Последния път когато взех българско крема сирене беше абсолютно същото като консистенция и вкус... Втори въпрос - дали мога да ползвам зеленчуков бульон от кубче? Нямам такова нещо като заготовка, а не ми се прави И това. Мога ли да го заменя с друго?

Благодаря предварително  Heart Eyes
Виж целия пост
# 489
можеш да смениш крема сиренето. Можеш да сложиш каквото си искаш сирене, дори да не е гладка сместа. Вместо кубче зеленчуков бульон си нарежи на едро няколко зеленчука - парче праз, чушка, целина, морков... каквото имаш и сложи да се вари в супата. Накрая ги извади.
Това ми е любимата  спаначена супа със сирене http://pep-4o.blogspot.bg/2010/01/blog-post_21.html, но обичам да усещам сиренето.
Виж целия пост
# 490
Хаха, тъкмо щях да кажа да внимаваш какво сирене взимаш, за да не остане на бучки, а пък пеп-4о казва как обича да има вкус на сирене и да се усещат парченцата.  Laughing Иначе изварата ще изглежда според мен като най-ситните бели парченца от снимката на пеп-4о, т.е. няма да можеш да я комбинираш със супата, освен ако не е много маслена извара или пък не пасираш всичко. Аз съм от тези, дето хич не обичат бялото саламурено сирене, та затова внимавам  Grinning.

Според мен вземи си готов зеленчуков бульон, нищо няма да ви стане  Wink Ако ли не - само вода. Към тези супи аз добавям винаги течна сметана (чух, че в България имало и подсладена, т.нар. "сладкарска" сметана - не от нея, разбира се Wink ), маслеността й е 30%, допринася за дълбочина на вкуса.
Виж целия пост
# 491
Аз също обичам сиренето да се усеща. Бульон от кубче не използвам сигурно повече от 5 години, за мен вече са "ненужна химия", по- добре само вода. Сметаната е добър вариант, придава плътност и много добър вкус. Дори, ако обичате може и заквасена.
Виж целия пост
# 492
Благодаря Пеп-чо  Hug Ще пробвам и твоята супичка, а тази на Лора и Стоян ми хареса защото спанака не минава термична обработка, а само се добавя в горещата супа. Не съм почитателка на сготвени треволяци, сурово мога да ям всичко, дори коприва, но като се скашка ми е... блякс  Mr. Green Да видим дали няма да си сменя мнението  Peace

chrissy, аз проблем със сиренето нямам абсолютно никакъв  Laughing Въпроса за изварата беше по-скоро дали ефектът вкусово ще е същият, иначе изварата е хубава, маслена и много гладка. Дори претенциозната ми щерка я яде намазана на филия с масло. А с кубчетата бульон не съм готвила... от много години  Laughing Едно време преди да стане известно що е то глутамат и колко е вреден си готвех най-регулярно с Маги и Галина Бланка  Mr. Green Но за едно ядене ще се прежаля  Joy Сметаната е чудесна идея, определено ще добавя  Peace
Виж целия пост
# 493
Извинявайте, знам, че е писано, но никога не съм следила темата - къде да кача снимки, че прикачи.ком нещо го махнаха?
Виж целия пост
# 494
Заповядай:
http://alfa.kachi-snimka.info/
http://tinypic.com/
http://picbg.net/login.php
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия