Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 330
Някой знае ли от 1 кг малини колко сок горе- долу излиза? Благодаря!
Виж целия пост
# 331
Здравейте,

искам да направя торта с желирано кисело мляко. Ще ми трябва ли задължително ацетатна лента между ринга и самата торта? С нещо може би да намажа самия ринг?
Виж целия пост
# 332
Здравейте,

искам да направя торта с желирано кисело мляко. Ще ми трябва ли задължително ацетатна лента между ринга и самата торта? С нещо може би да намажа самия ринг?

Този сладкиш съм го правил в тавичка с падащи стени и незалепващо покритие. Нищо специално не съм прадприемал, само при махането на стената /ринга/ леко минах с тънък нож по краищата. Ето резултата.
Виж целия пост
# 333
Някой знае ли от 1 кг малини колко сок горе- долу излиза? Благодаря!

В зависимост от зрелостта на малините /слагаш в тензух и изстискваш/ - около 300 мл - 350 мл .
Виж целия пост
# 334
Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug

Много рядко се случва да не се съглася с другите, писали по темата. И в двете рецепти, които погледнах, месото го готвят над час. Така може и евентуално със соса да става по-крехко, но няма да стане така, както го сервират в ресторантите (лично мнение, не искам никого да обидя).

По мое мнение (и наше семейно предпочитание), филето се запечатва и се готви после не повече от 20 минути. Целта е като цвят да се постигне това (снимка от нета), т.е.леко розово:


Достигне ли този цвят (да побелее), според мен вече е изсъхнало и каквито и сосове да добавиш, то ще си е все сухо, независимо каква е била маринатата:


За съжаление го казвам като човек, който тъкмо онзи ден развали едно свинско филе, изсушавайки го, опитвайки се да угодя на хора, неядящи "розово" месо - е, пекох го повече, изсъхна.  Confused Сама на себе си се ядосах.
Виж целия пост
# 335
i_peych bouquet
Виж целия пост
# 336
Скрит текст:
Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug

Много рядко се случва да не се съглася с другите, писали по темата. И в двете рецепти, които погледнах, месото го готвят над час. Така може и евентуално със соса да става по-крехко, но няма да стане така, както го сервират в ресторантите (лично мнение, не искам никого да обидя).

По мое мнение (и наше семейно предпочитание), филето се запечатва и се готви после не повече от 20 минути. Целта е като цвят да се постигне това (снимка от нета), т.е.леко розово:


Достигне ли този цвят (да побелее), според мен вече е изсъхнало и каквито и сосове да добавиш, то ще си е все сухо, независимо каква е била маринатата:


За съжаление го казвам като човек, който тъкмо онзи ден развали едно свинско филе, изсушавайки го, опитвайки се да угодя на хора, неядящи "розово" месо - е, пекох го повече, изсъхна.  Confused Сама на себе си се ядосах.

Нужно е човек да угажда само на небцето си  bouquet

Месцето наистина става божествено.

Виж целия пост
# 337

Ако искаш да правиш сироп от малини - ето изпитана рецепта.
Виж целия пост
# 338
......................

Много рядко се случва да не се съглася с другите, писали по темата. И в двете рецепти, които погледнах, месото го готвят над час. Така може и евентуално със соса да става по-крехко, но няма да стане така, както го сервират в ресторантите (лично мнение, не искам никого да обидя).

По мое мнение (и наше семейно предпочитание), филето се запечатва и се готви после не повече от 20 минути. Целта е като цвят да се постигне това (снимка от нета), т.е.леко розово:
................................
Достигне ли този цвят (да побелее), според мен вече е изсъхнало и каквито и сосове да добавиш, то ще си е все сухо, независимо каква е била ..........................

За съжаление го казвам като човек, който тъкмо онзи ден развали едно свинско филе, изсушавайки го, опитвайки се да угодя на хора, неядящи "розово" месо - е, пекох го повече, изсъхна.  Confused Сама на себе си се ядосах.
Напълно съм съгласна с теб. Задължително първо се запечатва, аз го правя в зехтин и масло , а после го мятам във фурната за около 30 мин. А и никаква марината не му правя, освен предварително да го намажа  обилно с горчица, сол и черен пипер.
Пейч, колежката не е поискала  рецепта с гъби и сос, а само че иска да и е по-сочно, което за мен означава ,че ще е без сос, само с вино , масло и водичка, колкото да си се пече нормално.
Виж целия пост
# 339
...

Пейч, колежката не е поискала  рецепта с гъби и сос, а само че иска да и е по-сочно, което за мен означава ,че ще е без сос, само с вино , масло и водичка, колкото да си се пече нормално.

Верно Marchеva14, да видим какво е поискала колежката

Споделете успешни рецепти за свинско контрафиле. Не е ли много сухо месо? Досега веднъж-дваж съм приготвяла и двата пъти става сухо и като подметка, въобще не съм очарована от него, но по стечение на обстоятелствата разполагам именно с такова месо в момента. Предварително благодаря  Hug

Рецептата според мен може да бъде с или без гъби. По избор, но нека тя да си каже претенциите.

Мислех да и предложа това , но е голяма играчка или това, това, но предпочетох да не я поставям пред дилема.

За да бъде крехко приготвеното месо от контрафиле трябва наистина да бъде мариновано по продължително време или след термичната обработка да бъде леко "алангле".
Виж целия пост
# 340
Момичета, благодаря ви за идеите  Hug
i_peych и с гъбите ми харесва, но и третото предложение много ми допада, ако може рецептата Simple Smile
Така или иначе месото не го наготвих, защото вчера моите момчета забравили да го извадят от фризера, та проблема пред мен си стои нерешен, планирам уикенда да го направя.
Исках рецепта, за месо, което да бъде сочно, без значение със сос или без сос, просто да се яде лесно. Аз единия път го приготвях със сметана и гъби в йена, имаше сос и пак пресядаше и трудно се ядеше. Вероятно грешката ми е била в това, че не бях го мариновала.
И аз съм на мнение, че когато месото се преготви става дървено, ако се прекали с температурата също. Това го научих покрай кулинарните предавания, започнах да спазвам и резултатите са доста добри  Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Аз единия път го приготвях със сметана и гъби в йена, имаше сос и пак пресядаше и трудно се ядеше. Вероятно грешката ми е била в това, че не бях го мариновала.
И аз съм на мнение, че когато месото се преготви става дървено, ако се прекали с температурата също.

Toчно.  Peace Само че, по мое мнение, маринатата няма да го оправи. И аз правя като Марчева и не мариновам с часове предварително, а намазвам само преди запечатване с желаните подправки.
Виж целия пост
# 342
Скрит текст:
Момичета, благодаря ви за идеите  Hug
i_peych и с гъбите ми харесва, но и третото предложение много ми допада, ако може рецептата Simple Smile
Така или иначе месото не го наготвих, защото вчера моите момчета забравили да го извадят от фризера, та проблема пред мен си стои нерешен, планирам уикенда да го направя.
Исках рецепта, за месо, което да бъде сочно, без значение със сос или без сос, просто да се яде лесно. Аз единия път го приготвях със сметана и гъби в йена, имаше сос и пак пресядаше и трудно се ядеше. Вероятно грешката ми е била в това, че не бях го мариновала.
И аз съм на мнение, че когато месото се преготви става дървено, ако се прекали с температурата също. Това го научих покрай кулинарните предавания, започнах да спазвам и резултатите са доста добри  Simple Smile

Здравей! Свинско месо 1.2 кг - използвах рибица. Най хубаво е с вратни. Микс на ф. "Котани" за пължоли, 5-6с.л. зехтин, 300 мл червено вино. Нарязваш месото с дебелина 1.3 -1.5 см, начукваш го леко в найлонови кесии. Слагаш в дълбок съд. Омесваш подправката /микса/ виното и зехтина. Заливаш и покриваш. Оставяш така около 1.5 - 2 часа. После нареждаш месото в широк съд /тава/ ,отгоре маринатата и печеш в загрята на 200градуса фурна под фолио, около 2ч.. Добър апетит! И си запази червеното вино за похапване с пържолките. Стават доста пикантни с този микс.

Микс от подправки



Виж целия пост
# 343
i_peych Благодаря за споделената рецепта bouquet
И на Марчева и chrissy благодаря за съветите за запечатването bouquet Аз за да не цапам не го запечатвах Blush, а явно за това месо е от голямо значение.
Виж целия пост
# 344
Аз утре смятам да правя по същата технология цяло парче месо, ама от бута, или плешката newsm78
Правила съм, получава се добре. Сега питанката е следната - да сложа в тавата пресни картофи, половинки, демек "надупените", ще стане, нали? Заедно ли да ги сложа или картофите малко по-късно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия