Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 435
Не е робот, само миксер е. Ето виж тук:http://www.emag.bg/mikser-singer-handy-mix-hsm-3040-handymix3040/pd/D8208YBBM/
Иначе питах за мощността дали е добра.
Видях го, вероятно грешно съм отворила. Защо да не го вземеш, не е лош, парите му са повече от добри и ще ти върши работа. Само не видях дали има дебели бъркалки за тежко тесто, виж това е важно на което аз държах. След като в момента не можеш да си позволиш такъв като моя, взимай този. 400 вата не е толкова слаб и ще ти върши работа при всички положения. Нали ти казах, аз съм страшно доволна и много го ползвам, днес включително.
Привет! Благодаря ти за напътствията, погледнах го внимателно - има два вида бъркалки, за меко и за твърдо тесто, никъде обаче не видях да пише дали е с въртяща се купа. Изпратих запитване и ще видим какво ще ми отговорят.
Виж целия пост
# 436
...........................
Привет! Благодаря ти за напътствията, погледнах го внимателно - има два вида бъркалки, за меко и за твърдо тесто, никъде обаче не видях да пише дали е с въртяща се купа. Изпратих запитване и ще видим какво ще ми отговорят.

Не е необходимо да имаш въртяща купа. При мен няма такава, не ми и трябва. Важни са бъркалките и най-вече колко тесто като килограм и добавки към него може да поеме. Това е.
Виж целия пост
# 437
Моят стационарен миксер стои като паметник в кухнята. Вчера се подсетих за него и го извадих за да направя кекс. На мен не ми е полезен. Няколко пъти свалих миксера за да разбия по-добре. На моя и купата не е въртяща се и като зацикли на едно място се изнервям. Мечтаех си за кухненски робот, а си взех миксер с купа, като се надявах да се доближава до робота. Но са на светлинни години един от друг. Трети път меся с моя миксер. Два пъти кекс и веднъж тесто за питка. Не пипна ли с ръката (да откача миксера) върти като луд, но нищо не прави. Та, аз съм един глас против стационарния миксер. Ако купуваш, прежали пари и си вземи кухненски робот (като на Рудолф ако си го гледала, и на Марчева ми се струва, че е с такава голяма бъркалка и обира навсякъде). Иначе ще си имаш просто миксер с ... купа.
Виж целия пост
# 438
Винаги съм правила пълнените с кайма и ориз чушки в тенджера със сос. Сега искам да ги направя във фурната. Снощи сварих ориза, днес ще запържа каймата и ще ги смеся. Колко вода да налея в тавата при печенето, предполагам, че трябва да е малко? И като се приготвят във фурната трябва ли да им се добавя сос?
Виж целия пост
# 439
Как си сварила ориза снощи? newsm78 Аз си запържвам всичко заедно - кромид или праз лук, каймата и ориза. Понякога слагам доматен сос, друг път - не, зависи дали детето иска "ориза да е бял" или не. Добавям чаша вода, колкото ориза да набъбне леко. Пълня чушките и поставям в тавичка. Заливам с гореща вода, която да ги покрие. Сос може да си добавиш отделно щом го обичате.
Виж целия пост
# 440
Не се вари ориза предварително Naughty
Скрит текст:
Задушава се в малко мазнина лук,морков,чесън,добавя се измит ориз,бърка се докато стане прозрачен/около 3-4мин./,добавя се каймата и хубаво се разбива да стане на малки топченца,подправки на вкус-чубрица,кимион,червен и черен пипер,домати пресни или от консерва,зехтин или олио,чаша вода...престоява за 5-10мин.на изключен котлон и след това се пълнят чушките,запушват се с парче картоф или дръжката на чушката.Подреждат се в тава,долива се 2-3ч.ч.вода и се пекат .Соса се прави отделно след като са готови чушките.Аз не правя сос и не мога да дам рецепта.
Виж целия пост
# 441
Сварих го, че днес няма да имам време за всичко. Ще трябва да сготвя много набързо и така реших да си помогна. Казвате няма да се получи както трябва?
Виж целия пост
# 442
Сварих го, че днес няма да имам време за всичко. Ще трябва да сготвя много набързо и така реших да си помогна. Казвате няма да се получи както трябва?
Не че няма да се получи, но докато се запекат чушките - ориза ще разварен...

Аз ги правя като Доли, като ги запушвам с парче домат, а през зимата с парче лук, понякога и с брашно. Количеството вода е според ориза - на една чушка ( зависи от големината и) се слага по една суп. л. ориз - така и преценявам водата + малко отгоре.
Сос правя с масло, брашно, яйце, кисело мляко и бульона, в който са се пекли чуките.
Виж целия пост
# 443
Винаги съм правила пълнените с кайма и ориз чушки в тенджера със сос. Сега искам да ги направя във фурната. Снощи сварих ориза, днес ще запържа каймата и ще ги смеся. Колко вода да налея в тавата при печенето, предполагам, че трябва да е малко? И като се приготвят във фурната трябва ли да им се добавя сос?

Ще станат чушките, не се притеснявай. Другия път оризът трябва да бъде полусварен.

Кликни на снимката.

Виж целия пост
# 444
Това е сос за пълнени чушки.
Виж целия пост
# 445
Сварих го, че днес няма да имам време за всичко. Ще трябва да сготвя много набързо и така реших да си помогна. Казвате няма да се получи както трябва?
Никога предварително не обработвам плънката за каквото и да е било, чушки пълнени, сарми, всичко режа сурово и пълна или завивам и много съм доволна. Защо не го практикуване и с това запържване предварително на плънките...не ми харесва. Само време ви отнема.
Виж целия пост
# 446
Благодаря ви на всички за съветите за пълнените чушки  bouquet
Този път ще са така - готвени два дни  Flutter
Виж целия пост
# 447
Здравейте,

Знаете ли колко време може да издържи без да се развали бяло вино в пластмасова бутилка? Съхранявам го в хладилника, стои около две седмици, може ли да го ползвам поне за готвене? Сега се сетих, а няма как да го опитам, дали да купувам ново?  newsm78
Виж целия пост
# 448
Дълго може да седи,нищо му няма,става за готвене и за пийване
Виж целия пост
# 449
Благодаря ви на всички за съветите за пълнените чушки  bouquet
Този път ще са така - готвени два дни  Flutter

Аз винаги ги правя на фурна, най-лесно ми е в гърнето, но за жалост събира 5-6 чушки, а аз искам повече да направя Simple Smile
Та подготвям плънката както са описали момичетата, заливам ги с гореща вода да ги покрие и като станат готови си отливам тази вода в която са се готвили, тя е като силен бульон и правя сос с нея. Става много добре, заливам чушките отново, а може и просто при сервиране да им се слага по лъжица, две.
Сега виждам, че соса ми е точно като публикуваната рецепта от i_peych .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия