Зъбче вече се белее , септемврийче весело се смее! тема №7

  • 56 760
  • 709
# 525
Не бих взела колан - това е дете, не куче. Точно на каишка за куче ми приличат, отвратително грозни ми са. Иначе може и да са удобни, не оспорвам. Подготвям си кръста за навеждане  Laughing

+1
Виж целия пост
# 526
Не бих взела колан - това е дете, не куче. Точно на каишка за куче ми приличат, отвратително грозни ми са. Иначе може и да са удобни, не оспорвам. Подготвям си кръста за навеждане  Laughing
Peace
И аз нямам намерение да купувам колан. Въпреки, че май от племенника има, но не мисля да го търся даже.
Виж целия пост
# 527
Ами, моето дете не е куче, а дете!!!!!!!!!!!
Пкюс това не знам вашите деца как са, но моето не лази и иска постоянно да е права и не мога постоянно да стоя сгъната на две!
Виж целия пост
# 528
Ами, моето дете не е куче, а дете!!!!!!!!!!!
Пкюс това не знам вашите деца как са, но моето не лази и иска постоянно да е права и не мога постоянно да стоя сгъната на две!
Lucile, сигурна съм, че никой не искал да те засегне. Всеки сам решава как да се грижи за детето си, на теб щом ти е удобно си го  ползвай. Тук се питаме кой, какво, защо и т.н. за да споделим опит. Както писах и по напред с батко му ползвах за кратко такъв колан, но може би модела не беше удобен и затова го махнах. Може би ако попадна на по подходящ модел бих взела, но засега не е толкова активен.  Разбирам те напълно, знам какво е да не лази а да иска да се движи бебо /големия ми син грам не лазеше/ така, че гледай да ви е удобно, пък другото са само приказки в които съм сигурна, че сравняването с куче и дете са само драсканици.
Виж целия пост
# 529
Благодаря, Атето!
Виж целия пост
# 530
Ами, моето дете не е куче, а дете!!!!!!!!!!!
Пкюс това не знам вашите деца как са, но моето не лази и иска постоянно да е права и не мога постоянно да стоя сгъната на две!
Lucile, сигурна съм, че никой не искал да те засегне. Всеки сам решава как да се грижи за детето си, на теб щом ти е удобно си го  ползвай. Тук се питаме кой, какво, защо и т.н. за да споделим опит. Както писах и по напред с батко му ползвах за кратко такъв колан, но може би модела не беше удобен и затова го махнах. Може би ако попадна на по подходящ модел бих взела, но засега не е толкова активен.  Разбирам те напълно, знам какво е да не лази а да иска да се движи бебо /големия ми син грам не лазеше/ така, че гледай да ви е удобно, пък другото са само приказки в които съм сигурна, че сравняването с куче и дrете са само драсканици.

Абсолютно. Не се обиждай. Всички сме с деца тук и в общи линни в едно и също положение. Това, че на мен ми изглеждат като каишка за куче /затова не бих взела/, не пречи да бъдат продавани тези приспособления и търсени, както и удобни за много майки /както и бях споменала/. Субективно мнение, каето изразих и с което нито ангажирам, нито нападам някого. Тук сме за друго, нали  Wink  Hug
Виж целия пост
# 531
Момичета, как са вашите бебета с подвижността? Моето 👶 не се спира на едно място, не мога да му смогна и ако беше зима и разходките липсваха, не знам как щях да се справям! Страшно много пълзи назад и все да слиза от леглото, да отваря и затваря шкафове, да дърпа кабели и още безброй бели. Тази вечер няколко пъти дрънна главичка (видях, че беше леко), но голям рев рева и крещя и пищя......само ако го оставиш шкафовете да рови е доволен и млъква. Трудна задача вече става, а тепърва трудното предстои......
Виж целия пост
# 532
Днес го намерих отворил хладилника и се хили.  Mr. Green
Виж целия пост
# 533
Днес го намерих отворил хладилника и се хили.  Mr. Green
Joy
Аз да питам мамите на момченца. Правите ли нещо пишлетата? Беше коментирано, но отдавна. Че мнения много по въпроса  Thinking
Виж целия пост
# 534
Правя съвсем, съвсем леко, така че все едно нищо не правя..
Виж целия пост
# 535
Аз отварях леко при всяка баня, но не докрай.Сега като гледам няма нужда.
Виж целия пост
# 536
Здравейте, момичета. Лелеее колко болни бебчета. Бързо оздравяване на всички.  Hug

Колан за прохождане имаме от каката. Прилича на този, който Лусил е показала, но е друга марка. Моето мнение е, че си зависи от една страна от детето, от друга от момента. За каката само няколко пъти го сложих и установих, че тя като едно много лазещо бебе, веднага се увисва на него и се люлее по-скоро, отколкото да ходи и аз само да подръпвам от време на време. Затова се отказах да го ползвам. Малчо сега също предимно лази или обикаля прав мебелите, но не е стигнал до етапа да се предвижва между мебели с крачки, без да се държи. За него ще го пробвам също този колан, но не е дошъл още моментът. Както е писала Женчето - като го хвана под мишничките за ходене, след 3 крачки се навежда и иска да си лази. А колко е бърз така - състезава се с кака си, когато тя тича из стаята Simple Smile

Вчера бяхме на консултация, нищо не сме наддали (за което съм доволна, той си е едър), на височина не можаха да го измерят, защото изобщо в легнало положение не се побира в уреда им за мерене, а като опитахме прав, постоянно подскача и си привива крачетата или се навежда. Биха му последната ваксина и вече мога да не ги мисля и спокойно да планираме почивката.

А вчера беше при нас кошмарен ден. Ели толкова ме ядосваше - то не беше мрънкане, рев, тръшкане, пищене. Сутринта като станахме беше толкова кисела, че повече от час не спря да реве и мрънка. Аз толкова се изнервих, че я затворих в другата стая да се нареве и вместо постепенно да спре, стана по-лошо - започна да се дере и накрая да пищи с цяло гърло. Знам, че преди говорехме за бебешкия пубертет, но искам пак да ви питам - нормално ли е това? Толкова лошо е започнала да се държи с мен. Отговаря ми. Като й обяснявам нещо до такава степен започва да ми се дразни, че ми крещи "Няма да говоиш. Не говои.". Това е ужасно отношение към една майка. Не знам какво да правя, да чакам да мине ли, да чета как да се спраяя с това ли?
Една жена в парка ми каза, че мрънкащите деца цял живот си мрънкат, да не съм се надявала да отмине. Моля ви, някой с опит с подобни периоди и по-големи деца да ми каже, че не е вярно и ще отмине.  Praynig

ПС: Реших като съм започнала да се оплаквам, поне да довърша. Освен мрънкането ме направиха и разногледа тези двамата. Първо тя счупи една дуралексова чиния, която се пръсна на малки кристалчета по целия под. След като почистих добре (че малкия навсякъде обикаля), тя си разля айряна така обилно навсякъде (добре че чашата беше пластмасова,че пак щях да се занимавам със стъкла). След второто чистене поръси добре навсякъде трохи и залци от закуската си. Следобеда и двамата решиха да не спят. Обикновено той вади нещата от чекмеджетата и шкафовете и ги разхвърля по пода, но този път тя реши да го замести в това начинание, докато той откри фурната, за нула време успя да я пусне (не е с прибиращи се бутони) и да разбе как да я отвори и да се опита да влезе в нея.  #Crazy
Виж целия пост
# 537
Днес го намерих отворил хладилника и се хили.  Mr. Green
Joy
Аз да питам мамите на момченца. Правите ли нещо пишлетата? Беше коментирано, но отдавна. Че мнения много по въпроса  Thinking
При малкия е забелено нацяло от месеци, но редовно му забелваме във ваничката. Обаче преди седмица реших да не е само във ваничката а след баня да го огледам добре като е подсушен. Оказа се леко срастнал отгоре до ръбчето на главичката. На пръв поглед като се дръпне без да се загледа човек, изглежда цялата главичка забелена, но по ръба имаше слепване. Дръпнах го и се оправи, но се появи малко кръв и хайде пак дефламол, риванол ... Сега май е добре, но явно трябва добре да си се забелва непрекъснато, че да не се получават такива слепвания.
Виж целия пост
# 538
Аз съм от майките които не забелват, за мен това е естествен процес който ще стане с напредване на възрастта.  Големият ми син не съм пипала, на 10 год. е и не виждам никакъв проблем, нито той се оплаква, къпе се вече сам. Казала съм му само при къпане леко да придърпва колкото да се измие хубаво. И с малкия сега не пипам, измивам внимателно по време на баня това което се само вижда, в никакъв случай не дърпам толкова, че и да има сраснало да го отлепя. Това си е мое решение.
Виж целия пост
# 539
Ние  с пишката се оправихме още първия месец.При всяко къпане забелвам и измивам,защото педи каза че можело да срастне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия