Пейпал - помощ - 12-та тема

  • 80 783
  • 756
# 45
                                        
Paypal ВИНАГИ се обръщат към вас с двете имана с които сте регистрирани. В измамните имейли обръщението е винаги "Dear member" или "Dear customer"! alert
Всички изманически имейли препращайте към spoof@paypal.com за да бъдат блокирани.
Виж целия пост
# 46
Ще съм благодарна за малко помощ относно пейпал.
Казуса ми е следния имам акаунт и регистрирана карта с код от банката ,но при регистрацията не съм написала еднакви адресите билинг и шипинг и сега не мога да пазарувам във всички сайтове. Мога ли да променя адреса в акаунта си?
Виж целия пост
# 47
Ще съм благодарна за малко помощ относно пейпал.
Казуса ми е следния имам акаунт и регистрирана карта с код от банката ,но при регистрацията не съм написала еднакви адресите билинг и шипинг и сега не мога да пазарувам във всички сайтове. Мога ли да променя адреса в акаунта си?

можеш, отиваш в Wallet и оттам можеш да промениш билинг адреса на съответната карта като натиснеш Edit
След това можеш да промениш и адреса на самия Пейпал акаунт.
Виж целия пост
# 48
Ще съм благодарна за малко помощ относно пейпал.
Казуса ми е следния имам акаунт и регистрирана карта с код от банката ,но при регистрацията не съм написала еднакви адресите билинг и шипинг и сега не мога да пазарувам във всички сайтове. Мога ли да променя адреса в акаунта си?

можеш, отиваш в Wallet и оттам можеш да промениш билинг адреса на съответната карта като натиснеш Edit
След това можеш да промениш и адреса на самия Пейпал акаунт.
да,но не ми дава да въведа пощенския код на Лондон иска да бъде само 4 цифри
Виж целия пост
# 49
Някой има ли проблем с настройките на пейпал, по които да го таксува? Сто пъти променям да не ползва курса на пейпал, а на моята банка, давам му сейв, влизам проверявам - всичко точно. Правя плащане и след малко като проверя пейпал акаунта настройката си се е върнала да е по курса на пейпал. Някакви идеи?
Виж целия пост
# 50
Някой има ли проблем с настройките на пейпал, по които да го таксува? Сто пъти променям да не ползва курса на пейпал, а на моята банка, давам му сейв, влизам проверявам - всичко точно. Правя плащане и след малко като проверя пейпал акаунта настройката си се е върнала да е по курса на пейпал. Някакви идеи?

При мен ми извежда грешка и ми позволява да платя единствено по курса на PayPal. Преди го правеше чат-пат, затова си удостоверих картата, уж това да е проблема, а то отказа тотално българското конвертиране.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Въпроси:
Имам да платя на един човек две суми - една в рубли и една в долари. За всеки превод колко пари ми се удържат? Нужно ли е да конвертирам нещо или на два пъти в двете различни валути трябва да пратя парите?
Виж целия пост
# 51
Копирано от Планинарски форум,Ристо Туристо(Да не му отнемаме труда)
Настройки в Paypal за избягване на по-високия обменен курс.
1. Влизате в PayPal в My Account с мейла и паролата си;
2. Влизате в Profile в горния ред връзки, без да избирате никоя от падащото меню!;
3. Влизате във връзката My money /при мен по подразбиране я отваря/ и в дясно се изписват регистрираните в системата карти;
...

Нямам такава връзка. Последвах линк и от интернет, вече не е активна.
Виж целия пост
# 52
Промяна на курса на валутата при плащане през PayPal.
-----------------------                                      
1. Влизате в PayPal
2. Натискате зъбяатото колело - горе в дясно
3. След това от синият ред избирате - Payments
4. Избирате - Preapproved payments
5. Избирете - Set Available Funding Sources
6. Избирате - Conversion Options
7. Избирате - Bill me in the currency listed on the seller's invoice
8. Submit
                        
Добре е преди всяко плащане да се проверява дали настройката е коректна.
Личните ми впечатления - когато купувам от ebay,co,uk настройката си стои запаметена, когато купувам от ebay,com променям преди всяко плащане, защото системата винаги е по подразбиране - Use PayPal's conversion.
                                                        
Виж целия пост
# 53
Благодаря. Изпълних го.
Оказа се, че вече съм го нагласил. И въпреки това в ebay все ми извежда грешка, докато не сменя на paypal конвертирането. Писах на поддръжката, препращат ме да чета неща, които съм чел. Предложиха ми да си удостоверя картата, сторих го. След това вече не си правят усилието и да ми отговарят  Tired
Виж целия пост
# 54
Искам да изпратя пари на частно лице, което има регистрация в Пейпал. Досега все през сайтове съм правила плащания и нямам идея какво се иска да знам на получателя-мейл само дали е достатъчен?
И през кое меню в сайта на Пейпал става плащането, защото гледам че има опции :

1. send money to friends and family
2. pay for goods and services
3. request payments
4. create invoice

Бихте ли ми обяснили кое за какво е?
Виж целия пост
# 55
   Ами, то си е написано – буквално го интерпретирай. Ако ще плащаш за стока / услуга – втората опция. Ако просто искаш да пратиш пари на приятел – първата. Peace

   Да, достатъчно е да знаеш само мейла на въпросното лице.
Виж целия пост
# 56
Благодаря!
Днес са ми изпратили мейл, в който има бутонче/линк Pay now.
Ако аз искам да пратя на някого линк и така да преведе през Пейпал през мейла, какво трябва да направя?
Виж целия пост
# 57
1. send money to friends and family
2. pay for goods and services
3. request payments
4. create invoice
Ако ми плащат като изберат първата или втората опция има ли разлика в комисионната, която взема сайта? Имам предвид ако сделката не минава през Ибей.
Мерси предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 58
След като си платил с  пп и не си получил пратката, какъв период от време може да се отвори диспут т.е.  от датата на поръчването или датата на предвидената доставка? Пишеш на търговеца или направо отваряш диспут? Благодаря предварително! bouquet
The Black Cat , благодаря за бързия отговор! bouquet
Виж целия пост
# 59
   Първо може да му пишеш и да го уведомиш, че не си получила пратката. Искаш си парите и ако откаже, повдигаш диспут. Имаш право на това в рамките на 180 дни от датата на покупката. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия