Забременели след инвитро - тема 25

  • 51 141
  • 736
# 345
Начев иска в първи триместър стойности до 1, а във втори и трети до 2-2.5  Peace
Виж целия пост
# 346
Начев иска в първи триместър стойности до 1, а във втори и трети до 2-2.5  Peace
Явно за това не спира, въпреки, че не съм минавала през д-р Начев, при д-р Стефанов в Стара Загора съм и ми предстои преглед и при д-р Сигридов ще видим и той какво ще каже.
Много благодаря момичета bouquet
Виж целия пост
# 347
Моите само ги гледа, не ми е взимал никакви изследвания досега.
Аз изследвам aPPT за съсирването. Вчера резултатът ми беше 27,5 sec (реф. 27,6-37,2). Не знам какво означава, предвид, че съм на Фракси, но май не е подходящо да ми се включва и Аспирин протект  newsm78
Нискомолекулните хепарини (фраксипарин, клексан...) не повлияват нито аРТТ, нито пр. време. аРТТ се повлиява от "простия" хепарин, а пр. време се повлиява от кумариновите антикоагуланти (синтром, варфарин)
Виж целия пост
# 348
Аз пък тази сутрин пусках последните полагащи ми се по ЗК изследвания. Резултатите не са никак очаквани от мен, тъй като точно преди 10 дена отново давах кръв, тъй като минавах през Сигридов.
Та за 10 дена хемоглобинът ми е паднал от 117 на 113 Shocked
Глюкозата ми е паднала и тя, а очаквах по-скоро да се е качила, заради сладоледите и десертите, които си хапвам вечер. Сега е 3,54, а винаги се движи малко над4  newsm78
Друго интересно е, че имам следи (0,5) кетони в урината Thinking
Единственото, което забелязвам да е по-различно напоследък е, че от няколко дена съм с подути глезени, които като преспя се оправят. Е, от вчера до днес този на десния ми крак си седи подут Laughing В четвъртък съм на ЖК.
Виж целия пост
# 349
Момичета, не се шашкайте, хемоглобин над 100-110 изобщо не е чак толкова нисък, ще си пийвате малко желязо и ще се оправи. Естествено след изследване на желязото, че много доктори го пропускат.

Моят беше 73 и пак успях да го вдигна на 117 в деня на раждането  Grinning
Виж целия пост
# 350
Мишолинка, и глезените, и кетоните може да са резълтат от малко пиене на вода.
Виж целия пост
# 351
Моя хемоглобин е също доста нисък, ама последния път даже не ми го изследваха отново.  Crossing Arms Пия си желязо по 2 хапчета на ден и това е...

Към вече мамите на близнаци и тези, които са по-напред от мен: биха ли ви профилактично дексометазон за разгръщане на белите дробчета на бебчетата? И ако да, в коя седмица? След две седмици съм пак на преглед и ще попитам, но ми стана любопитно.   Thinking
Виж целия пост
# 352
На мен не. Това не се ли прави при индикации за ранно раждане?
Виж целия пост
# 353
И аз така знам.
Виж целия пост
# 354
Амини, как вдигна хемоглобина?

Фраксипаринът дозата се променяла с килограмите или индивидуално, изследват анти ха фактор на 4я час.

Ъгълчето на устните, ако се напука не показваше ли липса на някакъв витамин от В групата?

Виж целия пост
# 355
Мишолинка, и глезените, и кетоните може да са резълтат от малко пиене на вода.
Да, аз погледнах на бързо, че кетоните може да се дължат на намалено приемане на вода и храна, но аз не съм намалила нито едно от двете Mr. Green
Относно хемоглобина и желязото - моето желязо на 11.06. беше 26, тоест на горна граница. Разбира се, приемам Сорбифер. При последното ни виждане със Сигридов той каза, че очаква до раждането да дигна хемоглобина до 125, а аз все пак започнах бременността със 120 Whistling. Та заради това днес бяха изненадана от падането с 4 единици за 10 дена.
Виж целия пост
# 356
Не се притеснявай,4 единици за десет дни не е показателно.
Виж целия пост
# 357
И на мен ЖК не ми казва какво да пускам. Аз си настоявам. Но в интерес на истината, Б12, желязо и белтък ги пусках преди прегледа на Сигридов, защото знаех, че той ще държи да ги види.

Замислям се третата ФМ освен при Михова да направя и една при Сигридов. Нали тя е най-важна. Във връзка с това имам въпроси. Освен Б12, желязо и белтък, какво да пусна още преди прегледа? Да му нося изследванията на хартия за да ги види, нали? И как да си запиша час при Сигридов?  (Може координати и тел. на лични) Сигурно има отговор  на моите въпроси назад в темите, аз уж прегледах, ама за сигурност да питам.  bouquet


Имам и още един въпрос.  Mr. Green Абе нахалчо съм си аз  hahaha
Знам, че трябва да се избягват сурови меса, но аз много обичам Прошуто и Хамон, и напоследък много ми се прияждат. Вие как мислите, доколко спазвате такива забрани? Аз пилешко, джънк и разни Е-та не ям, сравнително качествено се храня,  но последните 2 месеца напълно ми се промени вкуса към любимата ми храна - риба. Не я усещам толкова вкусна и малко се насилвам да я ям. След ден заминаваме за Гърция за 2 седмици и се надявам там да преодолея това си усещане. Мисля да ям и скариди, калмари и октопод - пресни. И за това какво мислите? Аба така както си задавам въпросите ще излезе, че съм една голяма дебелана  Joy За момента 2 седмица от 5 месец съм 56.5 кг. Качила съм от трансфера 3.5 кг. Много ли е според вас?



Виж целия пост
# 358
Amini, Cristi, да, така е, обаче явно на доста места се слага профилактично, без конкретни индикации. Затова се зачудих...
Виж целия пост
# 359
Моя хемоглобин е също доста нисък, ама последния път даже не ми го изследваха отново.  Crossing Arms Пия си желязо по 2 хапчета на ден и това е...

Към вече мамите на близнаци и тези, които са по-напред от мен: биха ли ви профилактично дексометазон за разгръщане на белите дробчета на бебчетата? И ако да, в коя седмица? След две седмици съм пак на преглед и ще попитам, но ми стана любопитно.   Thinking

Мока, на мен ми сложиха, ноназ лежах в болница с контракции,1 см разкритие в 33 г.с.  И шийката ми се скъси до 28 мм от 35 мм за два дни. Но ако нямаш подобни проблеми, не слагат. Дескаметазона е кортикостероид и не е толкова безобиден, така че гледай да го избегнеш. При мен нещата все пак се закрепиха и се моля за оше две- три седмици да издържа. Говори с доки най- добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия