Забременели след инвитро - тема 25

  • 51 141
  • 736
# 360
Amini, Cristi, да, така е, обаче явно на доста места се слага профилактично, без конкретни индикации. Затова се зачудих...


Всеки си има право на мнение,но консултирай се първо с лекаря си,ако нямаш индикации за преждевременно раждане не мисля,че имаш нужда от тези инжекции.Все пак е лекарство,защода си товариш организма още?!Лично мое мнение Simple Smile
Мишолинка и на мен ми отичат краката следобед,въпреки че изследванията ми са добри всеки месец/и урината е чиста/Лекаря ми каза,че е от тежестта и горещото време.Така,че просто трябва да изтърпя,повече почивка и хоризонтално положение върху възглавница на краката Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Amini, Cristi, да, така е, обаче явно на доста места се слага профилактично, без конкретни индикации. Затова се зачудих...

И на мен не са ми слагали. Дори не е ставало дума.
Виж целия пост
# 362
Магнолия, мисля, че са напълни излишни 2 фетални морфологии - избери си един от двамата, и иди при него.
Прошуто и пушено филе сьомга си хапвах, признавам си. Доста по-лежерно го давам този път, но е нормално.
Виж целия пост
# 363
Amini, Cristi, да, така е, обаче явно на доста места се слага профилактично, без конкретни индикации. Затова се зачудих...

Не са ми слагали, дори и въпрос не е ставало.
Виж целия пост
# 364
Извинявам се че се намесвам. Кортикостероидите се слагат, когато наистина има индикации за преждевременно раждане. Правят филм на белите дробчета и им помагат да узреят по бързо и недоносеното да може да диша самостоятелно.
Виж целия пост
# 365
И аз като черна станция да вметна, че кортикостероидите хич не са безобидни. Ако няма показания за тях, аз лично не бих се съгласила.

Магнолия, аз също правих 2 фетални сега, не защото не вярвам на Михова (страхотна е), а защото Русев настояваше и Сигридов да ме види по няколко причини.
Скрит текст:
Първо, носи му се слава на лекар, който вижда нещата, преди каруцата да се обърне. Не че и той не прави грешки...прави, разбира се. Но страх лозе пази - за малко повече пари ме видяха двама специалисти и казаха всичко е ОК. Това за мен беше страшно успокоение.

Втората причина е, че с Михова си гледаме само феталните, а останалото е за ЖК. И от нея съм доволна като цяло, но всичко, което съм пускала като изследвания, освен ПКК, си е моя идея. Дори и това не ме дразни, защото ако си имам проблеми (като карпален тунел примерно), и от мен зависи да действам, за да ги разреша. Това, което не ми хареса беше, че ми изписа един Магнезий и нищо друго. При това след епикриза от кардиолог, че аз нужда от бета блокер нямам, а че магнезият ще побутне достатъчно. Хубаво де, ама всичко ми беше на долна граница и тя пак каза, че няма нужда от химия, да съм ядяла качествено. Така витамин Д от 21 (сива зона) падна на 9, което е критично. Сигридов ми направи схема за добавките и смятам, че взех правилното решение.

Като изследвания той гледа Б12, витамин Д, белтък и албумин (но в кръвта), желязо и хемоглобин. Отделно аз пуснах калций, калий, урея, креатинин, пикочна киселина, натрий, хлорид, неорганичен фосфат, феритин, йонизиран калций. Мисля, че това изчерпа нещата. От всички, най-скъпи са Б12 и Д, останалите са смешни суми, но дават информация за общия баланс. Можеш да запишеш час в Света Петка, преглежда до 20-а поликлиника. Ще намериш телефоните в нета. Имай предвид, че е малко хахо, но аз лично се разбрах идеално с него. Може би щото и аз съм хахо Joy
Виж целия пост
# 366
Този витамин Д, в каква форма го изследвате и по кое време на бременността?
Виж целия пост
# 367
Изследвах го за пръв път в 16-а седмица и после в 22-а. Мисля, че се изследва Д тотал, но да си призная, трабвя да проверя в Бодимед, зашото там го тествах. По принцип знам, че желязото и Д трябва да са на гладно, но последния път не го спазих, а и никой не ми направи забележка Rolling Eyes С две думи, може и да помня грешно, че трябва да е на гладно Joy
Виж целия пост
# 368
Аз за желязото знам (почти) всичко.
Само за витамин Д-то не знам, освен като ходя при ендокринолога да го питам.
Но имунолозите са ми изписали идеос и не знам колко правилно ще излезе това изследване.
Виж целия пост
# 369
D3 (25 OH). Няма отношение към глада. Няма и значение кога точно по време на бременност. Сега през лятото се повишава, заради повечето слънце. Зимата спада.
Виж целия пост
# 370
Аз за желязото знам (почти) всичко.
Само за витамин Д-то не знам, освен като ходя при ендокринолога да го питам.
Но имунолозите са ми изписали идеос и не знам колко правилно ще излезе това изследване.
Спри го за 2-3 дни, преди да пуснеш витамин Д, защото Идеос-а има калциферол 500 мг. Или беше 400, не помня newsm78 Взимала съм го навремето заради имунолозите, ама ми беше много гаден за дъвчене Sick Така или иначе, с него не би трябвало да имаш ядове с Д.

Виж целия пост
# 371
Имате ли представа след колко време трябва да пусна контрола за желязо, магнезий, белтък и албумин, за да видя дали има някаква промяна от всички гадости, които пия. Ще си самоназнача и изследване на В12 и витамин Д, че досега не съм ги изследвала.
Аз май съм пропеснала новина, гледам Герда е доста активна при нас  Whistling
Виж целия пост
# 372
Абе и на мен ми миреши на бременна Герда, ама тя си трае.

Пчелицо, да знаеш, че магнезият влияе на желязото. Тоест, ако взимаш повече магнезий, желязото най-вероятно ще си стои ниско. Ти някакъв протеин взимаш ли?
Виж целия пост
# 373
Млечен протеин, магнезий, желязо, омега 3, калий и бета-блокер. Магнезият е далече от желязото като прием поне 2 часа.
Виж целия пост
# 374
Ами значи поне 2 седмици откакто си почнала протеина и желязото. Аз ги пускам на месец, ама защото имам още време. Ти си почти за раждане вече, дето се вика Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия