Майски мами 2016- Тема 1

  • 34 981
  • 749
# 135
Днес бяхме на първа консултация роди се 3100 сега е 4900 имунизация казаха другия месец. Залепиха ни пъпчето .
Виж целия пост
# 136
И при нас ластиците взеха да се отбелязват на крачетата. Затова минахме на 3ка.
Белият памперс и аз го ползвах, но по спомен по-горният номер беше с мрежичка, която направо залепваше на дупето. Още ли е така? Иначе са хубави Peace
Виж целия пост
# 137
rosit@ , как ще е по-трудно. Даже е по-лесно. Със синът ми щом отворех памперса и трябваше да залягам, за да не ме напикае. Трябваше да сменям пелените много бързо, че къде насочи към мен, къде към себе си, къде към кошарата ooooh! Сега и да се изпишка, поне знам, че ще си е на повивалника Mr. Green
Така е и със сина ми не беше лесно това залягане ама с малката залягам,за да видя дали се е напишала,докато взема другия пампрес.

Относно памперсите аз съм доволна от белите на Памперс,но някак си зелените ми се виждат по-тънички,макар и малко изкуствени.И ние все още сме на 2-ка,но май скоро ще трябва да се преориентирам към 3-ка,защото понякога срещам отпечатън ластик по крачето,а уж е още финна...едва 4100гр на 2месеца.

Вчера й биха първата двойка ваксини,издържа геройски,но надвечер ми вдигна лека температура на два пъти.С баткото не е имало такъв филм и леко се панирах,но за сега положението е овладяно.Някой,който има опит с вдигане на Т от ваксини,може ли да сподели това колко дни продължава? newsm78

За море обмисляме да ходим август месец и сега търся оферти.За нас не е проблем морето,като е ясно,че ще ходим в ранните и по-късните часове,и разбира се под чадъра само.Моя братовчед е занесен на 28дни на плаж и си е живо и здраво дете.

Ако има още някой,който ми е писал за ФБ групата,а не е добавен нека ми пише.Просто понякога нещо се бъгва с тези покани по имейл.
Виж целия пост
# 138
Добро утро!
За памперсите да кажа - ние използваме белия памперс в момента, единичка.

Относно лидълските за коя марка говорите? С каката използвам Toujours и съм много доволна, но нямат малък номер от  тройка започват, ако не бъркам. Има и една друга марка, която продават, нещо с Л май беше, тя е гадна и стои много изкуствен памперса. Като порасне бебчето мисля пак да мина на Toujours, за цената си са качесвени. Пуфис спрях да купувам, от както забелязах, че са по-малки в сравнение с Памперс и от лидълските. По-рано се налага да се мине на по-голям номер и съответно качва цената. Подразни ме това, че и по-средата на отбелязаните кг ми се виждаха сравнително стегнати, а аз предпочитам да е по-свободен памперса. Лоберо също ми се струват мънички и стегнати като пуфис. Ще започна да запазвам от всяка марка по 1 да ги сравнявам.
Виж целия пост
# 139
Добро утро!
За памперсите да кажа - ние използваме белия памперс в момента, единичка.

Относно лидълските за коя марка говорите? С каката използвам Toujours и съм много доволна, но нямат малък номер от  тройка започват, ако не бъркам. Има и една друга марка, която продават, нещо с Л май беше, тя е гадна и стои много изкуствен памперса. Като порасне бебчето мисля пак да мина на Toujours, за цената си са качесвени. Пуфис спрях да купувам, от както забелязах, че са по-малки в сравнение с Памперс и от лидълските. По-рано се налага да се мине на по-голям номер и съответно качва цената. Подразни ме това, че и по-средата на отбелязаните кг ми се виждаха сравнително стегнати, а аз предпочитам да е по-свободен памперса. Лоберо също ми се струват мънички и стегнати като пуфис. Ще започна да запазвам от всяка марка по 1 да ги сравнявам.

Toujours  Peace да, от тройка са, но като стигнахме минимума на килограмите за тройка само доизразходих старите и взех по-големи.
Момичета, има ли някой кърмещ на 90-дневната? Знаете ли дали ще повлияе негативно? Трябва ми режим, всеки ден налазвам бисквити/шоколад/всичко-сладко-което-ми-видят-очите и нямам спирка. А имам поне 10 кила за сваляне.  Banghead
Виж целия пост
# 140
Не мисля, че диета ще помогне ако и без това си налазвате сладко. Според мен повече воля, плодове и разнообразно хранене е най-добре. Естествено и движение. И все пак ако искате режим, то може да се посъветвате с консултант по кърмене или диетолог.
Виж целия пост
# 141
И аз го имам този проблем, ама не само със сладкото. Лошото е, че като идем до магазина, баткото пълни количката с всякакви такива и сме винаги заредени вкъщи Crazy Ама то и самоконтролът ми куца Embarassed
Виж целия пост
# 142
Доколкото знам нито една диета не е препоръчителна по време на кърмене, понеже всички токсини, които започват да се отделят от тялото попадат в кърмата. Единственият начин е просто да се ограничиш само до здравословни храни, което звучи чудно на думи, но е трудно за изпълнение. И аз имам същия проблем  Embarassed
Виж целия пост
# 143
Добро утро!
За памперсите да кажа - ние използваме белия памперс в момента, единичка.

Относно лидълските за коя марка говорите? С каката използвам Toujours и съм много доволна, но нямат малък номер от  тройка започват, ако не бъркам. Има и една друга марка, която продават, нещо с Л май беше, тя е гадна и стои много изкуствен памперса. Като порасне бебчето мисля пак да мина на Toujours, за цената си са качесвени. Пуфис спрях да купувам, от както забелязах, че са по-малки в сравнение с Памперс и от лидълските. По-рано се налага да се мине на по-голям номер и съответно качва цената. Подразни ме това, че и по-средата на отбелязаните кг ми се виждаха сравнително стегнати, а аз предпочитам да е по-свободен памперса. Лоберо също ми се струват мънички и стегнати като пуфис. Ще започна да запазвам от всяка марка по 1 да ги сравнявам.


 На мен ми подариха тези памперси Toujours и ми харесаха, в Лидл ли ги има??
Аз пробвах всички видове по хубави памперси, бяха ми казали за Huggies, но са омалени в сравнение всички останали. За момента от белия Памперс и Либерото май съм много доволна. Ние сме бяхме също изприщили около ластиците и педи ни съветва да сменим и памперса.
Виж целия пост
# 144
И ние бяхме на белите Памперс 1ца, но девойката бързо ги израсна, още не беше стигнала 5-те кг горна граница за използването им. Сега купувам от Бочко 3ка, още преди да родя се бях намислила да купувам от тях, че обичам да подкрепям българските продукти. Засега няма обриви, изглеждат удобни, не й се отбелязват по крачетата, така че продължавам с тях.
Минах и на ортопед, но излязоха някакви проблеми - различен ъгъл на двете тазобедрени стави. Единия с бедрото бил 57 градуса, другият - 61 и затова предписа някаква възглавничка на Фрейка да носи постоянно (!) чак до 4ти месец. Другата седмица имаме час при друг ортопед за второ мнение, че... това да носи нещо такова запарващо точно в жегите, направо ми е мъчно да го подлагам детето, още повече, ако се окаже, че при другия преглед нищо не се види. Някоя от вас с подобен случай?
Виж целия пост
# 145
Лелее, откога не бях влизала и вече сме в "родени"! Роси, супер е новата темичка, машинка си ти! :*
 Като за първи пост-отчет от ДК за 2м:
4900гр, 56,5см
Отложиха ни ваксината за другата седмица след резултатите от МБ на ако. Миналия месец ми се сви сърцето,докато го бодоха за кръв от веничката, толкова много плака, че не знам този път с ваксините как ще се справим.
Мами, другото ми включване ще е от новия дом. Сега отивам да събирам багаж по кашони и куфари.
Виж целия пост
# 146
ООО, аз чак сега виждам че сме в родени вече. Рядко влизам тук заради фейсбука. Иначе да се похваля, днес ставаме на един месец, пораснахме с 5 см и наддадохме 1300 гр от изписването. Радвам се че всичко върви добре и сме изцяло на кърма.
Памперсите ползваме белите на памперс.
Педиатърката ни каза жа дойдем друшата седмица да ни залепи пъпчето, та се чудя да не би има предпоставка за херния. Че на мен ми изглежда добре прибран, и се чудя дали просто педи иска да се презастрахова?!
Виж целия пост
# 147
Ние с ММ сами си лепим пъпчетата, педиатърката само ни показа как.
Виж целия пост
# 148
Мами, искам да попитам някой има ли такъв проблем и как процедира... Дъщеря ми е изцяло на кърма, но в последно време имаме проблом с акането. Не ака 24ч, изака голямо количество, после не ака към 36ч - сложих свещички, изкара огромно количество пак и след това пак станаха 24ч без резултат... Някой с подобен проблем?
Виж целия пост
# 149
Мами, искам да попитам някой има ли такъв проблем и как процедира... Дъщеря ми е изцяло на кърма, но в последно време имаме проблом с акането. Не ака 24ч, изака голямо количество, после не ака към 36ч - сложих свещички, изкара огромно количество пак и след това пак станаха 24ч без резултат... Някой с подобен проблем?

Казват, че до седмица е нормално бебето да не ака, ако е само и единствено на кърма. От педиатърка знам, че свещичките и клизмите могат да накарат червата да станат лениви. Бих ви посъветвала да изчакате сама да се изходи без помощ или преди това да се посъветвате с вашия лекар. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия