Майски мами 2016- Тема 1

  • 34 981
  • 749
# 150
И аз не бих бързала със свещичките. 36часа не са чак толкова много време, че да се прибягва до тях. Особено щом сте на кърма. Гледай и консистенцията. Ако е течно, не е запек.
Виж целия пост
# 151
Мами, искам да попитам някой има ли такъв проблем и как процедира... Дъщеря ми е изцяло на кърма, но в последно време имаме проблом с акането. Не ака 24ч, изака голямо количество, после не ака към 36ч - сложих свещички, изкара огромно количество пак и след това пак станаха 24ч без резултат... Някой с подобен проблем?

Тази сутрин бяха станали над 48 часа без акане, когато изкара такова количество, че се наложи да сваля памперса в банята, беше се предал тотално  Mr. Green
Не бих си позволила да се намесвам във физиологичните й процеси преди наистина да е наложително, което аз го разбирам поне към четвъртия ден.  Peace
(да не говорим, че свешичка на мен не давам да се сложи, какво остава на детето)
Виж целия пост
# 152
Според педиатърката и вс което чета над 24ч си е притеснително...не знам вие как чакате с дни, камоли седмица. Почнах яко ядене на сини сливи и овесени ядки, та чакам резултат. Иначе консистенцията е течна,напълно нормална, но детето се мъчи Sad
Виж целия пост
# 153
Според педиатърката и вс което чета над 24ч си е притеснително...не знам вие как чакате с дни, камоли седмица. Почнах яко ядене на сини сливи и овесени ядки, та чакам резултат. Иначе консистенцията е течна,напълно нормална, но детето се мъчи Sad

Пробвай със свиване на крачетата към коремчето или упражнение като каране на колело с крачетата. Ние нямаме проблем с изхождането, но правим тези упражнения при почти всяка смяна на памперса и ефекта идва бързо Simple Smile Също така може да масажираш коремчето по часовниковата стрелка за стимулиране на перисталтиката.
Виж целия пост
# 154
Масажчето и присвиването на крачетата наистина помагат Peace Синът ми се беше запекал, като мина на АМ, и само това му помагаше
Виж целия пост
# 155
Според педиатърката и вс което чета над 24ч си е притеснително...не знам вие как чакате с дни, камоли седмица. Почнах яко ядене на сини сливи и овесени ядки, та чакам резултат. Иначе консистенцията е течна,напълно нормална, но детето се мъчи Sad

Къде го четеш това? За кърмено бебе е съвсем нормално няколко дни, виж статиите на Хедра и разни други светила в кърменето. Запек е когато е твърдо, при течна консистенция според мен няма нищо притеснително. Като чета из групата във фб, доста бебета правят паузи по 2 дни и повече, ако отсега започнеш на всяка такава пауза да слагаш свещичка, детето ще привикне и няма да се изхожда само.
И моето плаче, присвива се, има си колики, но всичко това се случваше и преди да започне да прави паузи.
Но - твое си е детето и ти решаваш, ти си го познаваш най-добре и ти си носиш отговорността  Peace 
Виж целия пост
# 156
Ние с ММ сами си лепим пъпчетата, педиатърката само ни показа как.

Амини, защо ги лепите тези лепенки?
Виж целия пост
# 157
Карина, превантивно, за да не остане изпъкнало пъпчето. На едното ми дете беше отрязано по-високо.
Виж целия пост
# 158
Мами, искам да попитам някой има ли такъв проблем и как процедира... Дъщеря ми е изцяло на кърма, но в последно време имаме проблом с акането. Не ака 24ч, изака голямо количество, после не ака към 36ч - сложих свещички, изкара огромно количество пак и след това пак станаха 24ч без резултат... Някой с подобен проблем?

Да, ние сме така от доста време, но сме на АМ. Педиатърката ни изписа Мелилакс при необходимост, вкъщи съм се заредила и при нужда и слагам по няколко капки, веднага има ефект. Сменихме много АМ, сега сме на Фризовом, той уж помага, но си имаме дни с подут, корем, страшни напъни и плач, тогава и правя тази клизмичка и веднага се успокоява и заспива. Педиатърката ни каза, че още малко и като започнем захранването всичко ще отшуми. На мен ми е интересно, дали има някой при който бебчето много се напъва при акане и плаче?
Виж целия пост
# 159
Ами при нас до скоро всяко акане се предшестваше от поне половинчасов рев. Не е била със запек - по няколко пъти на ден се изхожда. Просто не беше май свикнала с усещането. Сега вече е по-спокойна.
Баткото пиеше Фризовом заради рефлукса, но го запичаше много. Единствено масажите, а после и пюрето от сливи на Гербер му помагаха.
Виж целия пост
# 160
И аз знам , че при кърмените бебета е нормално да не се изхождат по няколко дена  Peace
Момичета, някоя от вас дава ли пробиотици. Мисля да взема Lactacare baby и да му давам. Няколко пъти давах Линекс, но е прахче и ми е супер неудобно всеки път да се цедя и да разтварям в шише.
Виж целия пост
# 161
И аз знам , че при кърмените бебета е нормално да не се изхождат по няколко дена  Peace
Момичета, някоя от вас дава ли пробиотици. Мисля да взема Lactacare baby и да му давам. Няколко пъти давах Линекс, но е прахче и ми е супер неудобно всеки път да се цедя и да разтварям в шише.


Ние използваме БиоГайа, още от родилното й даваха и продължихме вкъщи. По препоръка на неонатолог, ще продължим до края на тази опаковка и го спираме. На капки е...стоят по-мазнички, давам й го с лъжичка и ми е много удобно.
Виж целия пост
# 162
И аз знам , че при кърмените бебета е нормално да не се изхождат по няколко дена  Peace
Момичета, някоя от вас дава ли пробиотици. Мисля да взема Lactacare baby и да му давам. Няколко пъти давах Линекс, но е прахче и ми е супер неудобно всеки път да се цедя и да разтварям в шише.


Аз давам на своя глава Lactacare baby + една капка вигантол, вместо две, горе долу така си изчислих дозата на вит.Д, понеже в пробиотика се съдържа. Но няма как да разбера действа ли и дали е по-добро от биогаята.
Виж целия пост
# 163
Аз пробиотик в момента не давам. Но от опита си с баткото, предпочитам Линекс бебе пред Биогая. Давала съм и от двата пробиотика по време на прием сна АБ. С Биогаята никога не се разминаваше с разтройството, а Линекса го предпазваше от това. Малко е играчка с разтварянето, но е по-добро за мен. Линекс съм го изпробвала и аз при стомашен вирус - помогна ми.
Lactacare baby ми бяха дали една опаковка от родилното, но с оставащ срок 1 месец Mr. Green
Така или иначе не съм давала още пробиотици на малката. Засега си ги набавя само от кърмата Wink
Виж целия пост
# 164
Аз давам Биогая по лекарско предписание, но ние изкарахме дълъг антибиотичен курс в болницата и мисля, че отчасти това е причината да ги изпише от самото начало. И Явор често плаче и се напъва преди изакване. Няма запек, ака по около 4-5 пъти дневно. Аз присвивам крачетата и масажирам коремчето, определено го облекчава.
Вчера имахме работа в Ринг мол и останах очарована от стаята за кърмене, пползвах я два пъти. Има удобен фотьойл, широко е, стойка за преповиване, че даже и килим Grinning Ако някой има дълъг престой там или в Икеа, имайте предвид това удобство Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия