Голямата тема за малките масла - 15

  • 123 749
  • 763
# 240
 Simple SmileДа, дай примери, също може да ми обясниш какво е това съкращение БП, а знаейки че европейските правила са по-строги от американските за вредни съставки смятам че е добре в случаите, които е така.
Виж целия пост
# 241
Бензол пероксид-съставка, която трепе повечето бактерии причиняващи акне.
Цитат
Гелът бензоил пероксид/ Benzoyl peroxide gel 2,5% 30мл  е кератолитичен агент с антибактериално действие. Ефективността му се дължи на проявата на три действия: антибактериално, кератолитично (пилиг) и подсушаващо кожата. Използва се за локално лечение на акне вулгарис/ acne vulgaris.
За други примери трябва да се разровя, мисля че ги имах запаметени или на компа или някъде тук имаше тема на потребителки сравняващи етикети от бг и чужбина.
Но със сигурност има разлики, жалко че не пазя опаковките на козметиката донесена от свеки от чужбина.
Ще разуча де като съм  свободна и ще пиша.
Виж целия пост
# 242
За въпросната съставка ей какво казва чичко гугъл- опасно вредно Е, обаче не е забранено за внос
http://hranene.framar.bg/%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0/e928
http://agronovinite.com/koi-sa-nai-opasnite-e-ta/
http://biodoctor.org/1732-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-% … 0%B8-%D0%BA%D0%BE
А този го е сложил в графа най- опасно

Та в случая разликата е в полза на европейския потребител
И откъде тази сигурност, че в конкретния продукт има разлика
Въпрос на пазар дотолкова доколкото има правила за спазване и потребление.
Както и да е това е все пак тема, която предполага, че списващите държат продуктите, които ползват да са без вредни химични вещества, иначе не биха се насочили към маслата.
Виж целия пост
# 243
Здравейте момичета.
Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е Био Оил за лице? Четох, че помагало против стареенето на кожата, но ми се иска да чуя мнения от някой, който го е ползвал именно за това, тъй като то май може да се ползва за доста неща
Виж целия пост
# 244
Здравейте момичета.
Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е Био Оил за лице? Четох, че помагало против стареенето на кожата, но ми се иска да чуя мнения от някой, който го е ползвал именно за това, тъй като то май може да се ползва за доста неща
Био ойл нито е био, нито е чисто натурално масло. Преди сме го коментирали и възмущавали на състава и наглата лъжлива реклама, с която го представят, заблуждавайки повечето хора, че е нещо безвредно  Peace
Колкото до въпроса всяко масло помага прорив стареенето на кожата. Ако е чисто качествено и натурално помага повече, защото се доближава до естественото омазняване на кожата. Течния парафин, който се съдържа в био ойл няма как да проникне в кожата той само си замазва  Tired Натуралните масла проникват в кожата, някои по-малко други по-дълбоко в зависимост от типа масло. Всички знаем, че мазната кожа има видимо по-малко бръчки от сухата. С маслата се опитваме да имитираме естественото омазняване на кожа, коса, нокти.
Виж целия пост
# 245
Здравейте момичета.
Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е Био Оил за лице? Четох, че помагало против стареенето на кожата, но ми се иска да чуя мнения от някой, който го е ползвал именно за това, тъй като то май може да се ползва за доста неща
Био ойл нито е био, нито е чисто натурално масло. Преди сме го коментирали и възмущавали на състава и наглата лъжлива реклама, с която го представят, заблуждавайки повечето хора, че е нещо безвредно  Peace
Колкото до въпроса всяко масло помага прорив стареенето на кожата. Ако е чисто качествено и натурално помага повече, защото се доближава до естественото омазняване на кожата. Течния парафин, който се съдържа в био ойл няма как да проникне в кожата той само си замазва  Tired Натуралните масла проникват в кожата, някои по-малко други по-дълбоко в зависимост от типа масло. Всички знаем, че мазната кожа има видимо по-малко бръчки от сухата. С маслата се опитваме да имитираме естественото омазняване на кожа, коса, нокти.

Много благодаря за бързият отговор. Ще съм ти безкрайно благодарна, ако ми дадеш някакъв съвет за хубави масла, които биха имали анти ейдж ефект - или поне да ми кажеш къде да търся, че хич не съм наясно с тези неща  Embarassed
Виж целия пост
# 246
Масло от гроздови семки, от шипка и от жожоба аз харесвам много. Попиват бързо и определено кожата се чувства супер (поне моята)
Виж целия пост
# 247
Момичета, моля споделете за някой ефикасен натурален антиперспирант. Вякъде бях засичала текст за нещо с кокосово масло, но не го намирам сега. Иначе се мажа с тампонче с вода за уста под мишниците...
Виж целия пост
# 248
Масло от гроздови семки, от шипка и от жожоба аз харесвам много. Попиват бързо и определено кожата се чувства супер (поне моята)

Смесват ли се или се ползват поотделно?
Това на Икаров хубаво ли е?

Скрит текст:
Виж целия пост
# 249
Аз поотделно ги слагам и ги редувам. Шипката не се слага през деня, защото привлича слънцето и кожата може да стане на петна. Най -често слагам жожоба вечер чакам да попие и си лягам.
На Икаров съм чувала, че не са им добри маслата. Всичко био, което имам го купувам от zoya.bg
По - скъпи са, но са доста икономични.
Виж целия пост
# 250
Бензоил Пероксид е съставка в крем, коюто аз си поръчвам от Белгия.
5% е.
Явно в Европа не е забранена съставка.
Нютрожена явно има други съображения.
Гел 10% съм използвала на друга фирма - не е толкова ефективен.
Не знам дали фоктът, че е гел не е причината, по крем дори 5% при мен е по-ефективен.
Извинете за отклонението.
Виж целия пост
# 251
Не е забранена , в линковете, които пуснах го пише, но се смята за опасна съставка.
Виж целия пост
# 252
Здравейте момичета, от около два месеца ползвам масла (със суха до нормална кожа съм). За лице сутрин редувам жожоба, арганово и невен, вечер шипка (него и за околоочен, само вечер), за тяло ползвам кокос с 2-3 капки лавандула, на мокра кожа. Изключително съм доволна от сегашното състояние на кожата си, подмладена, свежа, с равен тен, кожа гладка и без пори, почиствам с розова вода смесена с жожоба. Мажейки се с всички тези вълшебни масълца, по тяло и лице, без да съм целяла, ноктите ми станаха здрави като детски, което си е плюс.
 Най- вече се включвам за да съм полезна на хора със Себореен дерматит, с какво ли не съм се опитвала да се мажа, без успех, съвсем случайно една козметичка ме запали по маслата, именно, тя ми препоръча с какво да си мажа червените петна (около носа, м/у веждите и слепоочията до косата). Сутрин и вечер след намазване с базовите масла, посочени по- горе, слагам допълнителен слой на проблемните места, и веднага след това мацвам съвсем малко чаено дърво, добре размазано върху добре омазнените допълнително участъци (никога чаено масло без базово, води до обратен ефект). Е това исках да споделя с вас, защото е болест трудно личима и доста упорита. При мен мазане около десетина дни с чаеното (след това спрях), ме изчисти напълно и вече месец и нещо нямам и помен, за първи път от години.. Надявам се да съм полезна на някой страдащ от тази напаст  bouquet
Виж целия пост
# 253
Масло от гроздови семки, от шипка и от жожоба аз харесвам много. Попиват бързо и определено кожата се чувства супер (поне моята)

Смесват ли се или се ползват поотделно?
Това на Икаров хубаво ли е?

Скрит текст:
На първа страница в темата има линкове
На Икаров - не . Вземи си сертифицирани чисти масла- ето, например, от тук https://biofetish.com/
Аз ползвам шипково, малинови семки, японска камелия, арганово и кокосово, също и какаово. Имам и бабасу. Някои ги смесвам и ползвам за лице, други за тяло, трети за коса..... Шипковото и японската камелия са анти-ейдж, но не са само те.
Виж целия пост
# 254
Момичета, моля споделете за някой ефикасен натурален антиперспирант. Вякъде бях засичала текст за нещо с кокосово масло, но не го намирам сега. Иначе се мажа с тампонче с вода за уста под мишниците...
Виж рецептите в блога на Дивиана:
http://cosmeticsandoils.blogspot.bg/2013/06/domashni-antiperspir … anti-chast-2.html

А и като напишеш в Гуугъл "домашен антиперспирант" излизат доста неща.

Потребителка в този форум беше писала, че си е направила само с кокосово масло, сода бикарбонат и царевично нишесте, без да добавя есенциални масла. И че е доволна.
Аз си направих същия вариант, но нещо не ми се получи - трудно ми е размазването. Содата не се разтваря /естествено/, стои си като ситен пясък и като размазвам все едно си правя пилинг под мишниците. Ако сложа антиперспиранта непосредствено след бръснене, адски смъди и щипе. Освен това лятото ми се струва, че няма дълготрайния ефект на рол-она, а в работно време нямам условия да се къпя. И зарязах домашния си антиперспирант за зимата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия