С какво ви дразнят свекървите- 66

  • 88 941
  • 793
# 15
А, не бе. Ще го дондуркам, докато съм жива.

Ти, пък. Той ще те дондурка, че и цели 40 минути ще му крадеш на ден от жИната и дИцата. Ужас, направо! 40 минути на ден - 20 на отиване и 20 на връщане! Нищо, че работите на едно и също място.  Mr. Green
Освен като порасне моят син да взема да му натяквам как заради него съм тръгвала 30 минути по-рано от вкъщи да го оставя в ДГ и училище, вместо да си поспя до мъжа ми. Направо срам! Добре, че дъщерята вече сама си ходи и се прибир от училище, та поне тя не ми висне на врата.
Виж целия пост
# 16
А, не бе. Ще го дондуркам, докато съм жива.
Не бе Simple Smile , просто казвам какъв двоен стандарт се демонстрира и правене на чужда сметка.
 
Дундуркането е до възпитание и щом на възрастен човек с  жена и деца още ще си позволяваш да го 'учиш' то темата явно няма за замре.  Mr. Green
Виж целия пост
# 17
То и с работата на едно и също място не става ясно кой какво. Ако мама е портиерка или чистачка, а синът - млад меринджей, изучен с куп лишения от страна на същата тази мама, нали...
За свекървата не знам, но ако бях на мястото на тъщата, т.е. на майката на Деси, много щеше да ме е срам, че съм възпитала такава дъщеря.
Виж целия пост
# 18
Не е ли двоен стандарт, ако децата имат нужда, да се настаняват в дома на мама, защото няма къде да идат, а когато мама иска да я закарат до работа, да си гледа работата? Laughing
Виж целия пост
# 19
Не е ли двоен стандарт, ако децата имат нужда, да се настаняват в дома на мама, защото няма къде да идат, а когато мама иска да я закарат до работа, да си гледа работата? Laughing
И мама, и децата са за бой. Мама явно не си е възпитала детето, а децата по-далече от носа и интереса си не виждат.
Виж целия пост
# 20
Не е ли двоен стандарт, ако децата имат нужда, да се настаняват в дома на мама, защото няма къде да идат, а когато мама иска да я закарат до работа, да си гледа работата? Laughing
Двоен е Simple Smile

То и с работата на едно и също място не става ясно кой какво. Ако мама е портиерка или чистачка, а синът - млад меринджей, изучен с куп лишения от страна на същата тази мама, нали...
За свекървата не знам, но ако бях на мястото на тъщата, т.е. на майката на Деси, много щеше да ме е срам, че съм възпитала такава дъщеря.
Значи да обобщим - само ако се е изучил сам без парите на мама, живее в не-дарено жилище и си е платил сам сватбата и си гледа децата и жената тогава ли има право да каже, че нямат право да му се правят сметки на доходите и на кое как ще прави?

Не съм запозната с живота на Деси, но прочетох само, че са затруднени финансово и мъжът й не е нейна страна. При това положение няма какво да кажа за нейното възпитание, без да я познавам лично.  Peace
Виж целия пост
# 21
 Joy
Виж целия пост
# 22
Аз се возя от време на време на връщане от градина с
една приятелка и детето и. Понякога се случва да ме вози два пъти седмично, понякога и цял месец не се случва. Ако тръгна да и давам пари, убедена съм че няма да ги вземе. Затова търся друг начин да се реванширам . Понякога купувам сладолед и на нейното дете, понякога плащам сметката като сме на кафе. Всичко друго си е един вид авантаджийство. А да се спекулира кой кой изучил не е умсетно според мен. Дай като са го изучили да им е длъжен цял живот и да му се натяква.
Аз ако съм на мястото на майката, ще търся начин да се реванширам.
Виж целия пост
# 23
В случая на Деси, абсолютно нормално е синът да кара майка си от и до работа и да не ѝ иска пари. Също толкова нормално е майката да е благодарна и да предложи да се реваншира. Идиотско е синът да иска пари от майка си за бензина. Идиотско е и майката да счита, че е получила задължителен абонамент за колата на сина си.
Виж целия пост
# 24
Майката няма за какво да се реваншира.  Naughty Тя го е изгледала и възпитала.Ако не,той щеше да е пропаднал човек,без работа и образование.Потребителката каза,че доходите им на месец са 2000лв,значи той да взема примерно 1000лв има хубава работа.Но нека спрем да размишляваме по тази тема,че всеки е с различни сметки и варианти,а никой не знае всъщност как стоят работите. Laughing
Виж целия пост
# 25
Е, аз нали това се опитах да вкарам – че има някакъв реванш, ама вие не, та не.
Като ще си фантазираме тук, представете си, че мама е подарила на сина кола с уговорката да я вози, когато има нужда? Може дори да си дава парите жената като поп, но той да ги крие и да не ги отчита пред жена си? Варианти много, излишно е да се плюе по жена, с чиято гледна точка не сме запознати, и то само въз основа на думите на компрометиран източник на информация, пардон, напечена от слънцето ли беше?  Laughing
Но даже и майката да наглее, позицията на снахата е не по-малко грозна. Или, както обикновено се получава в тази тема, търкулнало се гърнето и си намерило похупака... Има някой там горе, който събира снахите с точните за тях свекърви.  Simple Smile
Виж целия пост
# 26
Майката няма за какво да се реваншира.  Naughty Тя го е изгледала и възпитала.Ако не,той щеше да е пропаднал човек,без работа и образование.Потребителката каза,че доходите им на месец са 2000лв,значи той да взема примерно 1000лв има хубава работа.Но нека спрем да размишляваме по тази тема,че всеки е с различни сметки и варианти,а никой не знае всъщност как стоят работите. Laughing
Може би думата "реванш" не е точна, но по-добра не ми идва наум. Ако, примерно моят син ме караше всеки ден от и до работа, би ми било много мило, че е помислил за мен и моменталически и аз бих помислила за нещо, с което да го зарадвам. Това имах предвид. Тези неща правят живота много по-лесен и приятен.
Виж целия пост
# 27
Уиш,снахата мисли с какво да зарадваш, остави го сина Grinning
Не знам за вас, но аз бих се ядосала да разбера, че брат ми търси пари за бензин от майка ми. Толкова много са ни помагали, сега, като има възможност, нищо няма да му стане да ги закара до някъде,без да им включи брояча.
Виж целия пост
# 28
Майката може с вечери,терлички,бурканчета със сладко да се отблагодарява,но на Деси да не и идва това на акъла.  Laughing Както казах - варианти много,само фантазия да имаш. Laughing
Виж целия пост
# 29
Оф, вече 100 години го играя шофьорче на децата. До училище и обратно. Всеки божи ден. Таман се изучи голямото и малкото стана в първи клас. Ама ще взема да им включа аз брояча! Аааааа!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия