Любители на котки - Тема 106

  • 62 167
  • 747
# 270
Таня,респект и поклон за добротата ви  Hug

"Ако до всяко добро същество застане поне още едно...."
Виж целия пост
# 271
Разчувства ме, Танче! Да е жива и здрава дъщеря ти Hug
Виж целия пост
# 272
Таня, всичкото добро, което правите да ви се връща стократно!  Hug Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 273
Уникална история се е случила, Танче. Значи котето се е разходило до София и после обратно до градчето където са го намерили. Мацата е толкова миличка. Hug
Виж целия пост
# 274
О, каква прекрасна история!

Защо ме търсиш, и Лъки е САМО на РК Уринари...от Орижена му ставаха кристали, мокра храна отказва да яде освен паучовете на Аплаус, а само на тях просто няма как да мине, адски скъпи са...и така. И на мен ми е супер гузно, но съм сигурна, че готвено няма да яде, все пак пробвах с няколко вида мокра храна, даже 3-4 дни стоя гладен и нищо...и мрън.
Виж целия пост
# 275
Привет на всички. Извинявайте, че така нахълтвам в темата. Досега само ви четях. Имам нужда да споделя. Имаме много добър мъжки котарак,много е спокоен и никога не е драскал, нито хапал някой от нас. Като дете ни е, но откакто се преместихме, почти не стои в къщи. Кастриран е, почти през цялото време е на вън.Преди месец понеже много ни се искаше пак някой да се гушка в нас, по мои молби и сълзи, взехме още едно коте, женска ангора. Проблема е, че е много агресивна, даже не дава да се пипа, драска и хапе ужасно. Отначало си мислехме, че е стресирана, но не. Ходи също и хапе и големия котарак. Днес като се прибрах я взех в мен и докато отворя хладилника да изкарам храната и ме ухапа.Преди няколко дни окраска и мъжа ми и детето. Много ми е мъчно. Дали ще се промени или е характер?Извинявайте, че така дълго стана.
Виж целия пост
# 276
Колко е годишно новото коте? Шанс има да се очовечи след кастрация, ако още не е направена, а и с много търпение, но често си е и до характер.

Таня, браво на вас!
Виж целия пост
# 277
Таня, страхотна история, добри хора сте и дано ви се връща доброто. Стискам палци ангпрчето да се успокои и да не се налагат драстични мерки.
У нас нищо ново, Късметка си трака живота, в момента се мие за лягане Simple Smile Лека и спокойна нощ на всички...
Виж целия пост
# 278
Ния, на два месеца е. Винаги съм гледала животни от малка.Нормално е малко коте като играе да хапе, ама така без нищо TiredИ да не дава да го пипат. Мира дано така да стане.
Виж целия пост
# 279
Ния, на два месеца е. Винаги съм гледала животни от малка.Нормално е малко коте като играе да хапе, ама така без нищо TiredИ да не дава да го пипат. Мира дано така да стане.
Щом е толкова малка, подлежи на възпитание. Един добър метод е пръскалка с вода. Simple Smile Ще се научи, че не бива да ви хапе. Ако наистина има такава нужда има 2 варианта - плюшена играчка, която винаги да ви е под ръка, за да я набутате в устата ѝ когато започне да хапе или готварска ръкавица на ръката и да си играе на воля. Но трябва да сте твърди с наказанията и строгото "Не!", когато ви се хвърля да хапе и драска.

Благодаря ви за милите думи! Заслугата е единствено на дъщеря ми!
Виж целия пост
# 280
Същото пробва и мъжа ми да я пръска с вода. Изобщо не трепва.  newsm78
Виж целия пост
# 281
Какво искате от коте на два месеца!  Shocked Да се държи като добре улегнала дърта котка ли?
На тази възраст работата на малките котета е точно да се хапят и драскат едно друго и да сучат от майка си. Впрочем при сукането "месят" с предни лапи ... с добре извадени нокти. Просто трябва да я научите, че не се играе с голи ръце и крака (човешки). Дебела кухненска или градинарска ръкавица + игри до изморяване. Peace И внимавайте да не я преуморите Naughty, все пак това е малко коте, което все още би трябвало да бозае от майка си. Peace А щом сте го взели преди месец, значи пък съвсем сте го откъснали преждевременно от тази, която е трябвало да го научи на котешките работи. Нищо чудно да е стресирано и неориентирано, и да се пази с всички средства от окръжаващата го среда. Все пак мама я няма.

Танче  Hug,  страхотна история!  Heart Eyes Поздрави за дъщеря ти и дано мацата се оправи. Peace
Виж целия пост
# 282
Моята Женя беше закачливо и хапливо бебче. Редовно атакуваше мърдащи крака под завивка, примерно. Редовно търсехме къде е лилавия заек играчка, че да си изкарва енергията върху него. Simple Smile А сега е на мама най-разкошната котка.
Ако една котка не обича да я пипат, просто не се пипа и това е. Simple Smile
Таня, сърдечна прегръдка за детето ти!
Утре ще видя снимките на спасената мама маца, че през тф виждам празни полета, все едно няма публикувани снимки.
Виж целия пост
# 283
Профи, много ясно, че не искаме от малка котка да се държи като голяма. Писала съм по -горе, че сме имали винаги животни в къщи. От почти месец е с нас и досега никога и никой не е могъл да я погали или да й се порадва. Когато другия беше малък, всички много му се радвахме, сега също. Ще отидем до ветеринаря да питаме. Може наистина понеже е малка, затова да се държи така. Ама кофтито е, че това поведение се затвърждава.
Виж целия пост
# 284
Таня, много мила история. Браво!

Едно приятелче има каракачанка, мъжки, силен и много сприхав и женски голдън, пълна лигла. Винаги ги води на повод, но едно заблудено малко черно котенце, изскочило пред каракачанката и всичко за милисекунди станало. Успял да удържи кучето, само веднъж е успяло да го сръфа, но толкова тежки рани, че човекът дори се зачудил дали да не пусне кучето да го доубие и да не се мъчи. Вместо това вика приятелката си, че няма как и с две големи кучета, и с кървящо коте на ръце да ходи в клиника, дожаляло му да го остави на улицата. Дамата поема котето и го завела в клиника. Дълбоки прободни рани от кучешките зъби, а кожичката му разкъсана от корем до корем. Като облекло от две части, блузка и панталонки си представете, така го беше разпрал каракачанецът. Е уникална животинка, оцеля, възстанови се, поверено беше на грижите на негов приятел в селски двор. Сега е тартора на махалата, бие се, пази си територията. Страшен боец! Франкенщайн се казва закърпения черньо.  Grinning

А едно друго хайванче, пак черно, пак дребно още с бебешкия пух се беше навряло някъде по колата на мъжа ми, пълна мистерия как не го е завъртяла някоя част, как се е крепило, къде... Разходи го от Варна до Русе и обратно. През цялото време се чували някакви странни звуци, особено при намаляне на скоростта. Лагер ли нещо вие, какво става!? Колата на фирмения сервиз след като се върнали с неговия колега във Варна, обяснили проблема, хората опитни та опитни, веднага установили проблема. Наред са ти лагерите и всичко по колата, коте имаш някъде. Започнали да го примамват след дълго време и отскачане за всякакви котешки лакомства, котето най-накрая излезнало, НО първата му работа била да се навре в съседната кола.  Laughing Айде същите упражнения наново, пак зор да го изкарат. Нищо му няма, дори не е успяло да се допре до някоя остра или нагорещена част по колата. Коте пътешественик. В момента майката на неговия колега го гледа.

Е, няма такива сървайвъри и приключенци като тях!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия