Априлски мами 2016 - Тема 2

  • 31 939
  • 743
# 675
Иванче, голям човек си отглеждаш.
На каката гердана е на повече от 4 години, много рядко го е сваляла и не е мръднал, грам не ме е страх Simple Smile

Jane, други раници пробвала ли си? Мандука та бързо умалява , за по-дребни дечковци е. Важното е , че бебето в спокойно. Аз минах през няколко носилки до сега и категорично мога да кажа, че съм влюбена в Тула ❤
Виж целия пост
# 676
Ние пак имахме малко кръв в памперса онзи ден. Предният ден нарочно ядох яйца и ефектът дойде на следващия ден. Утре ще звъня на гастрото да я питам да отложим ли ваксините или да продължаваме.
За зъбките поръчах на сестра ми от Англия да ми вземе гелчетата teetha. При племенницата ни имаше мнг добър ефект.
Виж целия пост
# 677
Jane, други раници пробвала ли си? Мандука та бързо умалява , за по-дребни дечковци е. Важното е , че бебето в спокойно. Аз минах през няколко носилки до сега и категорично мога да кажа, че съм влюбена в Тула ❤
Не, тази ми е първата. Аз много исках Тула или Исара да пробвам, но бяха заети. А Тулата дали ще е ок за 6кг бебе? Мисля да поръчам направо, ако наистина все така му харесва на малкия, аз ще се родя!
Откъде ги купувате тези герданчета?
Десито, аз бих отложила ваксините.
Виж целия пост
# 678
Момичета, някоя да е чела книга на М.Монтесори? Заслужава ли си? Интересен ми е този метод, но малко почна да се спекулира в нета, вадят се извадки, правят се неточни преводи, преиначава се , побългарява се информацията на места. Дори в Пловдив ще има детско заведение по този метод, предполагам, че ще е голяма борба да се влезе там, но дали и 1те години персоналът ще е обучен достатъчно да се справя с принципите на метода и с всичките деца...
Виж целия пост
# 679
Jane, от къде взимате тези ранички под наем? И аз искам да пробвам, защото не съм сигурна дали Викито ще стои  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 680
Jane, от къде взимате тези ранички под наем? И аз искам да пробвам, защото не съм сигурна дали Викито ще стои  Rolling Eyes
Tedka, пускам линк към страничката във фб. https://mobile.facebook.com/profile.php?id=420119131410023
Библиотека за слингове и ергономични раници Вълшебен възел
Мисля, че пуска по куриер до цялата страна Simple Smile
Виж целия пост
# 681
Исара също е чудна, моята дилема беше пред нея и Тула, но Тула надделя, тя е за 7кг+, Жара е над 7 и е ОК. Исара става и за новородено без приставка- наглася се. Но пак ми се вижда с по-малък капацитет от Тула.
Герданче купих от Амберлино, от Варна е жената.

Хариста, за книгата "Чудото Монтесири" ли питаш? Добре систематизирана информация е. Всичко може да се открие и в нета, но в книгата е подредено. Аз изкарах един обучителен курс по Метода на Мария Монтесори, естествено не е лицензиран от AMI - международната асоциация Монтесори. Боя се, че повечето български Монтесори педагози са със същото обучение, което за мен не е ОК. За да си сертифициран педагог се учи доста време, най-близките обучителни центрове на асоциацията са в Атина и Букурещ. Дано да греша, но моето мнение е, че в България се спекулира с името Монтесори.
Виж целия пост
# 682
. Дано да греша, но моето мнение е, че в България се спекулира с името Монтесори.
Именно за това съм леко скептична все още на този етап. Не знаех нещата ,които сподели, но както повечето нови неша в Бг в началото винаги има много пробойни и не са добре стиковани неща....Все от някъде трябва да се тръгне, но ...
Виж целия пост
# 683
Jane, от къде взимате тези ранички под наем? И аз искам да пробвам, защото не съм сигурна дали Викито ще стои  Rolling Eyes
Tedka, пускам линк към страничката във фб. https://mobile.facebook.com/profile.php?id=420119131410023
Библиотека за слингове и ергономични раници Вълшебен възел
Мисля, че пуска по куриер до цялата страна Simple Smile

Много ти благодаря  Hug Идеално ме устройва и аз съм във Варна
Виж целия пост
# 684
Разбира се, че все от някъде трябва да се тръгне, но смятам, че педагозите в частните Монтесори заведения поне, трябва да отговарят на изискванията, защото иначе е неуважение към хората, които им се доверяват и към метода като цяло. Същото ми е мнението и за градините по проекта в Пловдив - проект е, ще се усвоят пари, то поне да вложат в обучението на педагозите, за да бъдат адекватни.
Сега от любопитство проверих отново сайта на AMI, в Букурещ вече нямат център...

Във Вален Монтесори в Пловдив имат сертифициран педагог, водила съм каката там, доволна съм.  Peace
Виж целия пост
# 685
Здравейте девойки. Не мога да изчета всичко  bowuu
Направо не мога да повярвам какъв батко си имаме. На почивка сме, т.е. сме в едно помещение в момента и той от половин час пази тишина, за да се наспи Рада.  #Crazy и вечер на лягане е същото. Тихо се преоблича и чака приказка в леглото. Joy
За методът на Монтесори идках да ви питам - не ви ли притеснява донякъде липсата на по-стрига дисциплина?
Виж целия пост
# 686
Израстнала съм в малко военно градче, където повечето деца бяхме с бащи военнослужещи, майки педагожки, счетоводителки или домакини...най-недисциплинираните покрай мен бяха именно тези с най-желязна дисциплина.....но децата се менят...мисля, че може да се следва всеки метод стига той да е подходящ с нуждите на детето, неговия характер и увереността на родителите в ползата Wink
Виж целия пост
# 687
Момичета, някоя да е чела книга на М.Монтесори? Заслужава ли си? Интересен ми е този метод, но малко почна да се спекулира в нета, вадят се извадки, правят се неточни преводи, преиначава се , побългарява се информацията на места. Дори в Пловдив ще има детско заведение по този метод, предполагам, че ще е голяма борба да се влезе там, но дали и 1те години персоналът ще е обучен достатъчно да се справя с принципите на метода и с всичките деца...
Моят племенник посещава градина, а сега е ученик в училище Монтесори. Сестра ми е много доволна. Като цяло не са много деца. Занимават ги с различни неща, насърчават ги, поущряват ги с разни интересни методи. Майка ми беше в потрес, когато малкия й каза, че когато се измори по време на час, може да седме или легне на земята и там да продължи занаятията. Мога, да я поразпитам, ако нещо конкретно те интересува.
Виж целия пост
# 688
хахха Да ,определено е бебе гигантче Бягаща с вълци! PeaceЩе взема да си превъзмогна страха и да ги пробвам тези герданчета...щом казваш,че не са мръднали 4г!!! Peace
Днес си направихме страхотна разходка-почти 2 часа навън без плач!!!Но с повдигната количка -почти седнало положение!В друга поза не иска и минутка да стои!
Виж целия пост
# 689
И аз все по-често повдигам количката.

Стеличка, Монтесори учи на самодисциплина, грам не ме притеснява, че липсва натиска от страна на възрастния в Монтесори средата.  Peace Браво на баткото !

Нашата кака преди малко приспа бебето, надявам се сега и тя да поспи, за да почина малко, с тези неспокойни нощи не мога да се наспя  Tired

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия