Работа, CV-та, HR-и, съвети - 54-та тема

  • 90 753
  • 716
# 630
В@ня, пълно е с информация.
Сам си плащаш обучението, полагаш изпит и ако издържи подаваш заявление за регистрация в единният регистър на.медиаторите към Министерство на правосъдието.
Виж целия пост
# 631
А, ок, за такъв медиатор - да.
Затова попитах какъв.
Виж целия пост
# 632
Здравейте!

Интересувам се за актуални впечатления от Unify , т.к. от прочетеното до тук успях да намеря най-вече впечатления от интервюта за тях от 2014-15.

Заинтересована съм по-скоро от неща, които биха се сторили на много тривиални, но за мен са от голямо значение. За мен не е маловажно с какви хора се срещам всеки ден и прекарвам по 8-9 часа... защото докато работех в HP например, работната обстановка беше меко казано отвратителна - не беше ежедневно недоволство и расистки изкази (далееееч от невинни шеги и закачки).

Конкретно бих искала да разбера за Unify e каква е работната обстановка - отношението на колегите, какви са офисите и помещенията (стари, нови, осветени, зандан, и т.н.), какво е работното време, какъв е дрес кода, как се гледа на личната комуникация (например, да те търсят семейство и близки) и т.н.

Опитвам се да добия представа как се различават международните компании като HP, Sutherland и Unify спрямо работната атмосфера, която предлагат.

Благодаря!
Виж целия пост
# 633
Не съм била в нито една от тези компании, но всичко това зависи от отдела в който работиш.
Виж целия пост
# 634
Не съм била в нито една от тези компании, но всичко това зависи от отдела в който работиш.

Идеята ми е да си поговоря точно с човек, който е работи/работил с тях Simple Smile
Виж целия пост
# 635
Unify имат няколко офиса в Сф, както Селика ти каза, атмосферата зависи от сградата, отдела, екипа. Имам приятелка, която е доволна там.
Виж целия пост
# 636
Имам някакъв смътен спомен че за Unify че съм кандидатствала, имаха някакво друго име, но всичко ми се губи и интервю и място на интервюто , успех  Velislava Stoyanova bouquet
Виж целия пост
# 637
Реших да се пробвам като преводач, изпратих си автобиографията на няколко агенции, надявам се да ми отговорят. Не става за основна работа, но като допълнителен доход ще е добре.
Виж целия пост
# 638
В бивша фирма имахме цял отдел преводачи. Но вероятно не е често срещано.
Виж целия пост
# 639
Можеш да си преводач и без да работиш някъде, към агенция например  Hug
Виж целия пост
# 640
Можеш да си преводач и без да работиш някъде, към агенция например  Hug

Да, това съм написала. Ще се пробвам към някоя агенция, дано стане. Ще отнема от свободното време, но пък ще имам допълнителен доход.

merian64 Определено е рядко явление. Явно си работила в голяма компания, повечето БГ фирми си взимат хора с езици и ги ползват и за преводачи. Аз що текстове съм превела на доброволно-заповедни начала...  Joy
Виж целия пост
# 641
Знае ли някой дали майките на малки деца имат някакви законови права за промяна на работното време? Знам няколко случая, в които майки на малки деца си променят работното време - идват по-рано на работа и си тръгват по-рано. Интересува ме дали това някъде е дадено като законово раво на работещите майки или е единствено въпрос на лична договорка и добра воля от страна на работодателя?
Виж целия пост
# 642
Реших да се пробвам като преводач, изпратих си автобиографията на няколко агенции, надявам се да ми отговорят. Не става за основна работа, но като допълнителен доход ще е добре.

Успех! Подобна работа има своите плюсове и минуси. Безспорно плюс №1 е допълнителният доход и упражняването на езика. Има обаче текстове, които не са никак леки, и преводът на едно изречение може да отнеме много време. И като теглиш чертата, хонорарът да е мижав на фона на положения труд. Освен това повечето клиенти искат преводът да стане "сега и веднага". Ако човек по цял ден е на работа, единственото време за превеждане остава през нощта. Ясно е колко е продуктивен преводачът по това време. Зависи и от какъв език превежда човек. С езиците от група I вероятно има повече работа, съответно и по-голяма конкуренция, но при редките езици ангажираността е от дъжд на вятър. Разбира се, винаги има изключения.
Виж целия пост
# 643
Знае ли някой дали майките на малки деца имат някакви законови права за промяна на работното време? Знам няколко случая, в които майки на малки деца си променят работното време - идват по-рано на работа и си тръгват по-рано. Интересува ме дали това някъде е дадено като законово раво на работещите майки или е единствено въпрос на лична договорка и добра воля от страна на работодателя?

За закон не знам, но аз си го променям така, както на мен ми е удобно. При мен е въпрос на договорка.
Виж целия пост
# 644
Здравейте дами. Според вас, в коя фирма си заслужава да се работи и каква длъжност ви доставя най - много удоволствие да работите? Опитвам се да открия '' моята работа '' .  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия