Лято е, октомврийче на море, сладкото си дупе ще пече! Тема№5

  • 69 755
  • 727
# 270
И аз не давам на Мила да спи след 16:15. Тя ляга към 20 и наистина не заспива ако спи след това време. Също я будя след максимум два часа дрямка, но рядко се случва. Иначе и се разбива ритъма. С тези "правила" спи най-добре и най-много за 24 часа. След множество опити и промени стигнахме до тях. И сега спи от 20-20:30 до 7-8, но се буди (без да иска да яде).
Виж целия пост
# 271
И аз не искам да спи след 17:00 часа защото после заспива много късно и много трудно...
Тя вече иска да има поне по 4 часа пауза между отделните спанета и точно в това сега ни е драмата. Сутрин се буди 06:30 и запсива към 10:30 - 11:00 до 12:00 - 12:30 и после преди 16:30 не заспива. Съответно спи до 17:00 - 17:30 и вечер не й се спи, а аз държа да си ляга към 20:30 най - късно. Но май няма какво да направя. Като не й се спи не мога да я приспя насила по - рано...
Сутрин ако я оставя да спи след 07:00, вечер пак не иска да спи...
През нощта спи сравнително спокойно, разбужда се рядко за бибата и ако е много горещо...

Skeeter, в колко часа са й първото и второто спане на Мила и по колко време? Защото гледам, че часовете ви са близки до нашите за заспиване и ставане...как успяваш да не й даваш да спи след 16:15 часа?
Виж целия пост
# 272
Защо искате да заспиват толкова рано - 20:00-20:30?  newsm78 Ако заспиват по-късно, няма ли да спят до по-късно, поне вие да се наспивате?
Виж целия пост
# 273
На мен не ми е проблем да ставам рано, а искам да заспива до 20:30 най - късно защото това ми е единственото свободно време, по цял ден с нея нищо не мога да свърша (когато спи поработвам малко) и тогава мога да си видя домакинската работа, да се видим с ММ и да останем сами за малко, да изгледам някой филм и изобщо да имам време за мен/за нас...като беше по - малка заспиваше много късно към 23:00 часа, че и след това и беше ужас за мен, цяла вечер дондуркаме бебе, тя като заспи ние едва гледаме и лягаме и няма време за нищо  Crossing Arms

Аз сутрин ако я върна в леглото след като се наяде в повечето случаи записва пак и може да откара и до 8, но умишлено не го правя щото после цял ден няма заспиване и вечерта пак ще е крива и ще заспи трудно...
Виж целия пост
# 274
Шикер - ами по моята логика като тръгне на градина ще става около 7 ако не и по-рано. Също за училище един ден. Тоест от малка си я свиквам да си става тогава. Също мисля за бебе и малко дете 8-9 вечерта е подходящо време за лягане, по-късно на мен лично ми се струва неподходящо за малко дете. Аз едно време лягах около 9-9:30 като бях на 7-8-9 години, преди това не помня. Та се опитвам да създам здравословни по моя логика навици от рано. Отделно, че не - пробвали сме да я слагаме в 10 вечерта и в 11 на два семейни празника, само беше преуморена, спа неспокойно и стана и в двата случая в 6 сутринта, като се има предвид, че я сложихме за трета дрямка и в двата случая до късно. ММ се прибира късно и я слагахме в продължение на над 2 седмици да ляга в 21, за да може да я вижда повече, освен, че много трудно заспиваше пак ставаше в 6. Затова и писах, че така при нас поне спи най-много и най-добре за денонощие.

Калина - ами като стане я слагам около 2 часа по-късно да си легне и заспива за 30 мин някъде, тоест ако стане в 7 спи от около 9:30 до 11 или 11 без малко. Първата и дрямка е след най-краткия интервал, четох го някъде и забелязах също, че наистина много по-бързо и се приспива сутрин след ставането, когато уж е най-отпичинала. След това я слагам след 3 пълни часа будна да спи, тоест ако е се е събудила в 11 я слагам в 2, заспива в 2:30 и спи до 3:30-3:45 следобед, понякога до 4. Спазвам интервалите, но не и точни часове. Ако я видя, че е много изморена понякога я слагам по-рано следобед, примерно скоро си седна до леглото и стоя там докато не я сложих вътре, а бяха минали само 2 часа от сутрешната дрямка.
Виж целия пост
# 275
И Дани заспива час и половина - два след ставането сутрин. За мен винаги е бил проблем ранното ставане и повярвайте ми, болна съм като не съм се наспала. Ние обикновено ставаме около 8-9ч сутрина, което горе- долу ме устройва. Като беше съвсем малка спеше с мен до 10-11ч и майка се шегуваше, че ще я науча като мен да спи до късно. На мен проблемът ми, за да не се наспивам е, че стоя до късно. Днес, например, ме събуди в 8 без 20 и направо не можех да гледам. През деня също много ми се спеше, разходихме се и като се прибрахме в 15ч я сложих да спи и легнах с нея. Направо съм заспала от раз.
Виж целия пост
# 276
Ще пробвам и аз да я слагам по - рано сутрин, забелязала съм, че тогава най - много й се спи, но и вече се опитва да удължи интервалите. Като се приберем ще опитам пък да видим... Hug

Шикер, и аз съм като болна като не съм се наспала. Но то като ставам в 06:30 всяка сутрин свикнах и да си лягам по - рано. Към 23:30 - 00:00 часа си лягам - 6 -7 часа сън (непрекъснат) ми стигат...просто предпочитам така, отколкото да заспива късно, та затова свикнах с ранното ставане и вече не ми е проблем  Simple Smile но...ако се наложи да не спя орез нощта и то няколко нощи подред и съм направо неадекватна.
Виж целия пост
# 277
Ooo, и аз си лягам към 00ч, но за мен това е късно Simple Smile И не спа ли 8-9 часа, не съм се наспала Simple Smile С времето сигурно ще свикна. Преди като работех в почивните си дни спях до 10-11ч, като бях бременна също и ми беше ок Simple Smile
Виж целия пост
# 278
Аз по принцип съм ранобудна и вечер за нищо не ставам. Само като "млада" студентка нощем учех, за магистратурата вече беше друго, ставах рано и учех много добре, а вечер мозъкът ми спира просто. Бременна си лягах понякога в 20  Mr. Green

Иначе Мила става най-често около 7:15-7:30, което за мен е поносим, даже приятен час. Сама ставах около 8, тоест това не се промени. Но ставането по няколко пъти нощем ме изтощава мен. Да чукна на дърво след новите зъби се буди пак само 1-2 пъти и веднага заспива, та се позакрепих, че наистина се чувствах, а и приличах на зомби вече...
Виж целия пост
# 279
Здравейте мами,
липсвахте ми - бяхме 10 дни в болница (първо с двустранна пневмония и след това с вирус с разстройство, повръщане, и темп, и Калина беше на системи). Сега ММ е тръшнат на системи вкъщи  ooooh!

Връщам се да ви чета  bouquet
Виж целия пост
# 280
Леле, Baby-G, много съжалявам за премеждията ви! Ужасно нещо! Дано всички и най-вече ТМ бързо се оправите!  Hug

А Далия нещо се загуби, май я погълна подготовката за сватбата. То не остана вече, наближава си събитието, нали септември беше. Далия, ако четеш мини да кажеш как си!
Виж целия пост
# 281
Бейби, препатили сте и вие, дано повече никога не се повтаря този ужас  Hug
Далия май след последното спречкване в темата повече не е писала, но ако ни чете - пожелавам ти една хубава и незабравима сватба  Hug
За неспането - свиква се - и аз преди спях много и до късно, сега ако спя 3-4 ч. без прекъсване ще е цяло чудо.
Тео се буди около 7ч., после в 9-9,30ч. заспива и спи около 1,5-2ч., следобеда пак има един такъв двучасов сън, ако е спал втория път по-малко, към 6-6,30ч. пак го слагам да дремне, а вечерта обикновено около 9ч. го къпем и после заспива, но до сутринта се буди много често. Общо взето от 6-ия м. до годинката трябва да спят два пъти по около 1,5-2ч., след годинката - веднъж по 2ч. /следобед/, но всяко дете си е различно.
Skeeter, не е много сигурно, че сега като я свикнеш да ляга рано, това ще се запази по-късно. Но щом си заспива , не виждам проблем да си ляга в 20ч. Аз също бих го правила, но през зимата, когато в 8ч. вечерта е тъмно. Сега има дни, когато по това време сме още навън, камо ли да е изкъпан и приспан.
Виж целия пост
# 282
Да, Рокси, и аз не знам кое колко време ще се задържи. Първите 2 месеца заспиваше към 22, следващите 2-3 към 21-21:30. В момента след множество експерименти сме установили, че 20 и е ок, но все пак ако забележа, че не работи системата вече ще я променя. И аз не мисля, че вечно ще се задържи.

И мен свеки ме убеждаваше лятото да слагам Мила да ляга по-късно, но не ни се получава, макар че и за нас би било по-приятно да можеш да стоим навън с нея до по-късно. Тя си е свикнала явно на ритъма и не разрешава промени в момента. Но сега я слагаме понякога да спи и свеки идва да я гледа и излизаме към 8 и нещо само аз и ММ сами или с приятели, което колкото и да ми липсва Мила е доста приятно. Но вероятно ако имах по-големи деца, които не искат да се прибират още в 7, за да се къпе и приспива бебе би било друго. Другото е, че тук ги няма българските жеги и можем да излезем по-рано, не да чакаме да захладнее, тоест поне от разходки не спестяваме заради ранното лягане.
Виж целия пост
# 283
Е, то това вашето си е голям кеф  Hug
Иначе ние не чакаме хладното, просто с толкова деца вкъщи не се стои лесно, правим двурезови разходки - целия следобед, в най-големите жеги сме навън с Тео и други бебета и майки, после в 5ч. взимам Ивайла от ДГ и пак сме навън, ходим в близкия парк.
Виж целия пост
# 284
Абе кеф Рокси, ама свеки една вечер я гледа за 3 часа (то какво гледане, тя спи, буденето започва след 12 винаги), после един месец говори как толкова много правела за нас, толкова много помагала, но вече се изморявала и не трябвало да свикваме.... За всеки кеф си заплащаме подобаващо, но не се оплаквам де, поне имаме свеки, можеше и изобщо да не излизаме никъде...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия