Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 25

  • 33 686
  • 751
# 405
Спокойно момичета, ще проговорят. И аз много се притеснявах, обаче в последните 3 месеца много дръпнаха напред. Сега се чудя как може да говорят толкова много. Много говоря, много обеснявам, в един момент за мен неусетно, но другите се учудват че говорели. Сега сме на фаза назоваваме мама едикоя си,тати едикой си, баба и дядо. Знаят си и собствените имена, ама смешно ги изговарят явно са им трудни. На почти всички деца на площадката знаят имената. Без да съм ги учила един ден малкия ми казва: Мамо гедай Боби падна. Направо онемях, явно складират информация и в един момент започват да я възпроизвеждат. Снощи големия ми показва на една книжка звезди, ама ги казва на английски. А от тоя език елементарни думи знам, явно на дърти години език ще уча. А така да не ми се отдават тия езици  Whistling

Сигме мила, на старото положение сме, месец мина човека си иска хартиените гащи и толкоз. Явно ще се моля в градината да помагат  ooooh!
С другия направо е песен, много готино било без памперс, пък аз си мислех че е обратното.
Виж целия пост
# 406
Недей подава. Манипулира те. Ние бяхме по същият начин. Свали памперса и след месец започна демонстративно пак да ака в гащите. Прибрах колелото и пластелина. Вечер им казваше чао и много страдаше. На четвъртият ден реши, че не си заслужава и пак започна да казва.
Виж целия пост
# 407
Ама той не ги е свалял, не дава изобщо да ги сваля. Най-голямото ми постижение е, стояхме в колата и чакахме баща им, от скука каза че имал пиш, изкарах го отидохме до едни треви и се върна. Втори път след малко каза, изкарах го отворих памперса, изкарах пишока и до там.
Виж целия пост
# 408
Ами тогава просто го изчакай сам да поиска. Ще стане скоро.
Виж целия пост
# 409
Включвам се към групата на трудно проговарящите деца. Трудна работа е, признавам. Ние вече сме редовни посетители при логопед. Първото посещение беше на три години и половина. Говоренето му беше по една сричка от дума. Логопедът каза, че речевото му развитие е на ниво година и половина-две. Започнахме работа и детенцето дръпна доста. Главния ми мотив да го заведа беше, че в детската не може да комуникира пълноценно с децата и с госпожите по този начин несъзнателно дечицата странят от него. т.е да-децата все някога ще проговорят, но с малко помощ ще се чувстват много по-уверени според мен. Сега , година по-късно картинката е съвсем различна, но има още много за чистене - езичето все още го слага между зъбите...
Виж целия пост
# 410
А аз искам малко тишина  Crazy
Муча до 2г и 3 месеца, оттогава не млъква.
Все има какво да каже.
Виж целия пост
# 411
То за чакането е ясно, обаче що се инати не ми е ясно. А гледа брат си постоянно, вика му браво като се изпиша, когато се изака брат му пак казва браво. Знае кое е пиш, кое е ако, обаче ината голям. Дано когато види, че всички деца пишат и акат му дойде музата  Whistling И бибата си иска когато заспива, абе страшна работа сме. Обеснявам, показвам че бебетата пишат на памперса и смучат биби, но не чува гевезето на мама.
Виж целия пост
# 412
Виж обаче бибата я махайте, да не повреди захапката.
Виж целия пост
# 413
Обърнете внимание на юздичките на езика. Днес са сложили на първа страница тема за това и вътре попаднах на доста подробна статия със снимки на Хедра.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=699327

https://xedra.wordpress.com/2012/04/16/tongue-tie/#types
Статията е свързана основно с кърменето, но се обръща внимание и на останалите последствия от късата юздичка.
Виж целия пост
# 414
Той само я лапва и заспива веднага, после я изплюва. Общо взето е пристрастен, и я търси само когато е в къщи, надявам се когато тръгне на градина там няма биба и ще се откаже бързо. Мазах я с какво ли не, хитреца ходи и я търка по дивана, докарва си я на вкус и пак я засмуква.

И на мен така ми казаха, ако до 3,5 години не проговорят тогава да търся логопед. И мен това много ме притесняваше, че няма да могат да си комуникират в градината.
Виж целия пост
# 415
ох, нас май ни пипва сериозен вирус, големия леко изкара сополите, обаче малкия днес хич не е добре, че и аз усещам, че се разболявам Rolling Eyes
това с езика между зъбите защо се получава newsm78 моето голямото го прави и е едно съскане, едно чудо Rolling Eyes
Виж целия пост
# 416
това с езика между зъбите защо се получава newsm78 моето голямото го прави и е едно съскане, едно чудо Rolling Eyes

Не знам, но логопедите твърдят, че се среща все по-често. Баща му го е правил като малък, а отделно и двамата сме проговорили доста късно. Съветват ни да си "съскаме" заедно пред огледалото, за да вижда реално как се прави и с неговата устичка, но в нормален разговор се отнася и забравя и си започва пак неговата...

Да оздравявате бързо! Дано е нещо мимолетно...
Виж целия пост
# 417
Хич няма да чакам 3,5 години. Ако не тоя, то другия месец го мятам на логопед.

Гуги, дано ви се размине.
Виж целия пост
# 418
Моя и той повтаряше думи като беше на една,звуците на животните също,а после спря.Сега започва пак,от няколко дни първата сричка на думата.Казва бабоуу,а за дядо дя.вчера като викнал и тича по едно куче Жа,Жа то се казва Жара  Crazy .Как ме изненадва,мн сладко ми става.А гащи на вън не дава да свалям(и акито иска да му топли),ние минахме само на памперс-гащи уж с тая цел,а и сега с това пиене на течности като пикне 2пъти и той висва до коленете и откачам,та и на вън като видя така деца.Още месец ще му дам време,те за яслата казали края на септ да проверим,а за пускането ще го мисля.
За вируса да кажа сега,почва със сополи и червено гърло.Нашите приятелки близначки(отПерси)оня ден за часове вдигат,едната 42гр и гърч,било е страшно,взеха я в болницата,стабилизираха я за почти 24 ч.,другата и тя почнала да я сваля,но е по-добре принципно.Да ви питам,иска бащата да ги кара на преглед в София след всичко това,нужно ли е и на какъв доктор и къде,аз мислех за МД  newsm78.Момето имаха такъв инцидент.,
Виж целия пост
# 419
42 градуса  #Crazy на никоя майка не го пожелавам.
Стане ли 38 веднага давам нещо, че прекалено бързо се вдига.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия