Декемврийче расте, ритка и лудува, мама с тънката талия се сбогува - тема 4

  • 37 718
  • 723
# 630
Първата ми количка беше Maxi Cosi Mura, на нея не ми харесва, че на летния кош, когато детето заспи и се пусне до легнало положение се сваля нещо, като плат... И когато има вятър е много кофти. Държа да има напълно легнало положение, но като гледам новите, няма нито една такава! Аз съм висока и искам и количката да е висока, което ограничава избора ми Simple Smile Stokke Crusi за сега ми допада, съгласни сме да дадем повечко пари, защото искам и трето Simple Smile А не мисля да взимам кош за новородено, въпреки, че живея в топъл град и още декември живи и здрави мисля да излезнем:)
Виж целия пост
# 631
Може да се каже, че и аз съм изнервена. В момента имам ужасно нисък праг на търпимост към простотиия. Отделно,че хванах близка в лъжа,изключително тъпо от нейна страна. Без да искам разбрах за лъжата,доказателство,че на лъжата краката са къси.
Тия дни ще трябва да обучавам едни хора и факта,че съм ужасно раздразнителна,леко ме притеснява,да не си изпусна нервите. Пак ми се върна обонянието на хрътка и това също ме побърква,защото усещам всички гадни миризми.
Изобщо с кеф ще се изпокарам с някой само да ми даде повод и едва ли ще се чувствам гузна след това.
Виж целия пост
# 632
Минавам да ви проверя, какво правите  bouquet

Мери, и аз съм по-нервна и всичко ме дразни. Обаче аз като се ядосам, ставам фурия, чистя, готвя по три манджи на един път, без да се усетя, иначе никога не готвя аз вкъщи. Но падне ли ми пердето, всичко ми се получава Joy При мен не действа теорията за позитивното мислене явно. Ето днес се изнервих за глупост и без да се усетя свърших толкова неща вкъщи, че сега съм със скръстени ръце. 3 перални пуснах, чистих, цветя оправях, чаршафи сменях и гладих,  ядох към 5 пъти #2gunfire, подредих си багажа за петък #Crazy, изтърках всичко в кухнята, даже и малко доматен сок си направих (а ние купуваме, не си го правим по принцип). За каквото не се сетих, това не съм свършила днес. Но ми минаха нервите. Но вече ме избива на скандали, когато се ядосвам и това не е много добре.  Thinking

Днес от сутринта ме стегна корема, отидох на доктор, от утре съм в болнични. Вчера пак работих 10-11 часа, при 8 часов работен ден ooooh! Явно затова не ми стигат дозите магнезий, аз цял ден седя зад бюро със свит корем, клякам, навеждам се... и докторът ме пита "абе как ще работиш по толкова часове в петия месец?!" Ми ей така, единствената луда съм аз, да работя за тоя дето духа и с контракции, вариращо кръвно, кръв от носа... Sick

Днес имах време и да си лежа, защото това чистене и подреждане ми отне не повече от 2 часа сигурно. Та от скука редуцирах списъка с женски имена до 35 Joy Не ми се смейте, ама много ми е трудно, толкова много женски имена съм харесала. След дълго умуване от 35 станаха 18. По-малко не мога Crossing Arms  Таткото избра 2 от тях, но и двете ги отхвърлих, като им намерих значенията и характеристиките. Едното пък на немски или друг език било жаргонна форма на презерватив. Щях да падна. Иначе е персийско име и има стихотворение на Байрон, вдъхновено от злополучната съдба на жена, обезглавена заедно с любовника си, също е име на две съпруги на велики мъже. Но няма да я кръстя "презерватив" Crossing Arms Дано преди да се роди, да и избера име.
Скоро една приятелка ми разказваше за една испанка, която име три деца. Последното е бебе и го е кръстила Жади. А това означавало черва. Аз свързвах това име единствено с камъка яспис и с филма "Клонинг". Затова трябва да се търсят всички значения на името. За да няма някое "черво", "презерватив" или "кокошка"( Галина) в семействата ни. Joy

Така, надух ви главите, изписах пак една страница и мога да изчезвам Simple Smile
Бъдете щастливи!  bouquet
Виж целия пост
# 633
И така, момичета, видно по поста ми, часът е 5:30 и аз пак не спя за не знам коя поредна нощ. Няма намиране на място, то е едно въртене, охкане, подпиране с възглавници... Не си намирам място. А и това ме изнервя допълнително. Та в отговор на темата за изнервянето, да, много ми е нервно, толкова, че мога да убия някой без причина, с голи ръце.
Не знам дали не идва цялата работа от "светилото" в медицината, което съм си избрала за втори лекар, но след всеки преглед при него, излизам като "попарена". И след това седя, мисля и се моля само всичко да е наред.  Praynig
По останалите теми, които се обсъждат, не мога да взема отношение, че тези мои страхове не ми дават мира и не ми се мисли нито за имена, нито за купуване на каквото и да било.
Та така, помрънках си, оплакАх се. Радвам се поне, че всички сте добре!
Целувки по коремчетата!😗😗😗
Виж целия пост
# 634
Защо не го смениш " светилото" ? Ако не е тайна какво му е името. Отиди при някой друг за още едно мнение.
Виж целия пост
# 635
triangle, какво те плаши този лекар? Какво ти казват другите? Не е задължително само при него да ходиш, ако ти действа зле.

Paula, не се притеснявай, и аз работя всеки ден  Crazy Личната лекарка ми даде направление за болничен, но пък гинеколожката се оказа в отпуск до 19. август, та сега ще почакам. Но аз поне нямам шефове и никой не ме тормози за нищо.

Виж целия пост
# 636
triangle,  много зле ми звучиш, защо изобщо ходиш при този лекар, като така си докарваш стрес и напрежение. Това, че е светило не означава, че е точния лекар за теб, според мен го смени, поне в София избора е голям, не като във Варна само двама - трима. В този момент твоето спокойствие е най-важно, отиди при още двама-трима, ако трябва, за да си разсееш съмненията и да може да се зарадваш на бременността.  Hug

Аз като ви слушам май повечето ходите на 2 места да се следите, аз си ходя само на ЖК и съм си доволна, пуска ми всякакви изследвания, всеки път ме гледа на ехограф, ако съм притеснена от нещо мога да отида по всяко време и просто не виждам смисъл от още едно следене. Само за ФМ ходя при един от спряганите за най-добър във Варна.

Аз пък хич не съм нервна, даже съм много спокойна, но информирах мъжа си, че той така нищо не разбира от моята бременност  Laughing и от утре ще стана типичната бременна, да се подготви.  bowuu smile3506  И аз още ходя на работа и затова нямам проблеми със съня, но си лягам в 12 и ставам в 6, даже малко ми идва и събота и неделя си наваксвам.  Sunglasses

Паула, мисля да те извикам вкъщи и да те ядосам  Joy hahaha , толкова работа си свършила за 2 часа, колкото аз не мога и за 2 седмици.




Виж целия пост
# 637
Добро утро,момичета Heart Eyes
Triangle,и аз съм така с недоспиването и въртенето.Всяка вечер уж лягам рано - 11-11.30,но през нощта се будя поне няколко пъти и е ужасно тягостно.С какво толкова те притеснява този лекар? Какви ти ги говори? Thinking Thinking Thinking Много е неприятно така ,имам чувството,че някои лекари нарочно говорят и изкарват нещата далеч по-зле отколкото са,само и само за да плашат майките #Cussing out
Момичета,как са вашите коремчета?Моя до средата на юли беше изключително плосък,а сега за месец стана почти като картинката над нашата тема newsm78 Всеки ,който ме види ме познава,че съм бремененна,никоя от миналогошините ми рокли не ми става вече,стоят ми като  на кит ooooh! Сега разбирам колко им е неудобно на по-пълните хора,които имат корем Flutter
Виж целия пост
# 638
Добро утро и от мен
относно темата за нервността, аз съм си халичка и редовно летя с метлата, откакто сме с ММ малко съм се кротнала но на 10 дена най-много ме избива и сътворявам поне един грандиозен скандал на някой. Дразня се много на тъпотия, че някой дреме и не си върши работата и това ме изкарва извън равновесие, перфекционист съм и всичко различно от това ме влудява. От както съм бременна не е по различно, прага си е все същия нисък на търпимост  Rolling Eyes само дето от хормоните ме избива от яд и на рев и викам и рева. Последно в болница Токуда им събрах очите като ги насолих какво е това нещо да си плащаш и да чакаш 2ч, защото някой не си спазва часа и пред мен една бабка се бутна че била с диабет и ще припада, майка с дете - айде нея щях да я пусна, милото беше откачило да седи на едно място разбирам я, един познат на друг лекар и него го вкараха и аз откачих ... ми и аз съм бременна, лоши ми е и едвам гледам ама си чаках. След като повиках и забелязаха корема веднага се освободиха да ме вземат, което не беше целта а да се разбързат имаше и други преди мен които чакат .. ама в БГ май си е нормално, просто аз се връзвам и си го изливам

Паула, познато и мен ме избива да чистя и готвя ако съм нервна, действа ми успокояващо. В неделя се развихрих така, иначе печката не ми е любимо място и не ми се отдава готвенето, ама от време на време не  пречи, ще се науча все някога. Вкъщи ММ е по добрия готвач и съм много радостна от факта ... жалко само че няма време да се развихри  Sad

Кауша, да аз се следя на 2 места - ЖК по ЗК всеки месец и в частен център. От работа имам частен здравен фонд и ми покриват всичко в ЧМЦ та реших да се възползвам, но там не съм всеки месец а правя само кръвни изследвания, БХС, ФМ след време и стрес-тестовете. Хем там има по-добра техника, хем тези неща по ЗК не се покриват, а след като мога да си ги спестя защо не  Wink Но избягвам през 2 седмици да ме гледат на ехограф, не мисля че е много добре за бебка, затова само ако се наложи ще тичам в частната

Виж целия пост
# 639
относно спането - да си чукам на главата не ставам до тоалетна, лягам към 12-12.30 и спя добре .. е вече с корема ми е по трудно да се наместя, но заспя ли никой не може да ме събуди. Аз също все още си работя и зомбясвам по цял ден на компютъра, но поне е от излегнато положение на дивана в къщи  Laughing. Да се посмеете вчера реших да се разходя до офиса да видя колегите и корема вече ми пречи да се набутам плътно до бюрото  Joy Доста добре си поспивам и въпреки това едвам ставам сутрин в 8.50, по лошото е че и следобед ми се доспива като на малко дете и някои дни дремвам за 20-30минути в обедната почивка. Като ви слушам се надявам при мен положението да се задържи и да нямам нощни ставания или будувания
Виж целия пост
# 640
Аз ходя по 100 пъти до тоалетна, няма спасение  ooooh!
Виж целия пост
# 641
Аз се следя само в Щерев, оттам ми дават и болничен, не ми се разкарва при още доктори!
Уф и аз ставам нощем поне веднъж до WC, и общо спя по 6 часа, а денем не мога да заспя.
Mary, моята талия отдавна си замина и не мога да си нося нито една дреха, а пък през последните 3-4 седмици съвсем ми пролича коремчето! А съм наддала малко, 4 кг досега.
Sisil, мерси за споделеното за количките  Peace
Гануша, ти си от Варна, нали? Можеш ли да ми напишеш име на добър лекар там, както и коя болница има спешно за нас, че планирам за една седмица да отскоча дотам, да съм подготвена (дано не се налага!).  Hug
И на друга мама от Варна ще съм благодарна да ме посъветва! Може и на лични!  bouquet
Виж целия пост
# 642
И аз имам проблеми със съня, голямо въртене пада докато заспя и се изнервям. Като се повъртя час, два, заспивам и се будя късно, почти на обяд.

Аз се следя на 3 места  Laughing По ЗК ми е само за болнични на практика, иначе ходя във Вита, а от миналия месец и в Токуда при д-р Илиев, при когото мисля да раждам живот и здраве. Просто като разбрах, че съм бременна (беше април) и исках да запазя час при него, ми дадоха чак за юли.

За дрехите - не мога да си нося нито едни дънки или панталони от преди бременността, а от блузите още ми стават. Реално съм качила 3 кг до момента, но стартирах с талия 60, от която няма и помен вече.
Виж целия пост
# 643
отдавна не мога да си вляза в панталони и дънки, преминах на рокли и поли. Въпреки че съм качила към 6кг не ми е много голям корема но още от третия месец ми е некомфортно с дънки. В тениските още влизам, но само по свободните, тези по тялото отдавна ги премахнах от гардероба  Wink Sunglasses сестра ми намаза половин гардероб дрехи  Joy
Преди месец реших да си купя дънки за бременни и преди носех 36 размер, след като в 38 за бременни не можах да вляза казах НЕ и не си и купих, взех си два спортни панталона от ХМ които са много меки и при по хладно с тях карам иначе да живеят широките рокли  Hug
Виж целия пост
# 644
И аз от НМ си взех къси и дълги дънки за бременни, една туника и една рокля и съм много доволна. Карам си сега с по-широките ми рокли и блузи от преди и най-вече с късите дънкови гащи от HM. Чудя се защо няма голямо разнообразие на дрехи за бременни, 2, 3 модела и това е. Да не говорим, че аз си взимам 34 размер дънки та и там изборът е супер малък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия