Декемврийче расте, ритка и лудува, мама с тънката талия се сбогува - тема 4

  • 37 718
  • 723
# 645
Здравейте, момичета! bye
И аз да се присъединя към очакваните декемврийски бебета! С малко закъснение се включвам и не мога да ви смогна да изчета всичко по темите  Grinning Много се радвам да се включа и да споделяме общите тревоги и радости! Това ми е втора бременност след спонтанен късен аборт и още треперя над тази си бременност, но съм сигурна, че всичко е наред сега и ще гушкаме всички здрави декемврийски бебета!
Съжалявам ако се повтарям, но дали може да споделите колко са активни вашите бебета за да се поуспокоя малко  Embarassed. Моят палавник не спира да се върти, да се изтяга и да рита! Като често рита толкова силно, че ме боли и стряска през ноща. От седмици става все по активен и не ме оставя на мира, легна ли, седна ли и се почва футбол, ръгби и какво ли не  Laughing А незнам като му отеснее още какво ли ще ме прави  Crazy На феталната морфология всичко бе наред и даже доктора се смееше колко е активно и как все му се размазват снимките  Grinning Утре следобяд съм на преглед при моя си доктор и ще го питам дали е нормално, но ако споделите ще съм благодарна! Embarassed
Виж целия пост
# 646
Здравей! Добре дошла при нас Hug Всичко ще е наред,спокойно Praynig
Относно движенията на моето бебе,абсолютно всеки ден го усещам,но не бих казала,че е силно,камо ли пък да ме рита newsm78 Усещам само лееекичко движение,аз съм почти 23-та седмица.Не знам честно казано кое е нормално и кое не Wink
Виж целия пост
# 647
triangle и аз съм на мнение,че трябва да го махнеш този доктор,все пак трябва да си спокойна,а не да те стресира.
Аз проблем със съня нямам,мога да спя многооо,стига да имам време за този лукс  Laughing Laughing Laughing
Но определено имам проблем с тоалетната,като си легна докато заспя ходя поне 3 пъти,отделно и през нощта се будя от болка и пак ходя....Имам чувството,че усещам всяка една капка Sad
Относно движенията не бебето...Аз съм в 23 седмица и  днес имах възможност да съм от обяд на робота и си полежах доста....мъничето не спря да се бошува,мръцка и т.н. Дано да се надивее вътре и като излезне да е спокойно и да му се спинка много  Laughing Laughing Laughing
Но важното е да го усещате чат пат,защото вдяко мъниче е различно. Някой са поспаливи...други са активни. Може да ви втрещя с въпроса ми....Има ли някоя мама,дето да се ограничава по някакъв начин с храната?
Аз говорих с няколко доктора и ме успокойха,че мога да си спазвам една диета,тъй като си имам проблем с изхожданията и тя ми помога без да взимам медикаменти Simple Smile
Виж целия пост
# 648
Добре дошла, Ангелина! Много добре те разбирам за треперенето, и аз имам един аборт края на пети месец, но този път всичко ще е наред при всички, сигурна съм. Simple Smile Аз движения усещам леки, чак ритници още не, 19-20 седмица съм. Към края на бременността движенията се ограничават, защото бебо няма много място и не може да рита както сега.  Simple Smile

Сисил, аз не се ограничавам, но и не мога да ям много, все едно корема ми се е свил и няма място. Иначе понеже и аз имам от време на време такива проблеми гледам задължително горещ чай да пия сутрин, плодове поне 2-3 различни вида да ям и така.  Simple Smile
Виж целия пост
# 649
Благодаря!
И аз затова се чудя колко е нормално за този период от бременността, аз съм в 22 г.с и 5 дни. Приятелки питах и с всяко бебе е било различно, но не помнят от кога точно са станали по активни, след 7 месец ми сподели тази моя приятелка, че и с нейния палавник е било така, докато със второто и момиченце било по скопойно. Просто да не му е нещо на бебето дискомфортно и затова се  тревожа, може би с напредването се притеснявам малко в повече  smile3525
Иначе за диетата щом си говорила с доктора не трябва да има проблем, моят доки още на първия преглед като разбрахме ме инструктира да не се хвърлям на хляб и сладко, а на плодове. Макар че после сменихме диетата до края на четвъртия именно с филийки заради неспиращо повръщане. Дори и сега избягвам пържени и някой други храни заради стомашни проблеми. Важно е да се чустваш добре!  People Angel
Виж целия пост
# 650
Sisil, аз се старая да ям здравословно и сега, по време на бременността. Хапвам на 2-3 часа, но по малко. Ям доста сурови ядки (без фъстъци), супички, пълнозърнест хляб. Плодове по малко, салати повечко. Кашкавал и сирене често. И месо 3-4 пъти седмично, че е добре за бебка. Сладко, ям рядко, но и не ми се яде много. По бисквитка две пълнозърнести следобяд  ако ми се прияде. Това салами, чипс, вафли, отказала съм ги отдавна и нямам желание да ги почвам точно сега. Често хапвам кисело мляко с овесени ядки, стафиди, чия на закуска. И така, плюс супи на обяд, усещам, че ми е добре за регулярното изхождане. Та щом лекарите са ок с твоето хранене и бебончето си наддава както трябва, продължавай така!  Peace
Виж целия пост
# 651
Момичета, някоя от вас около 22, 23 седмица да е с ниска плацента, че сега се връщам от лекар и вече губя надежда да се вдигне...
Виж целия пост
# 652
Момичета  Hug

Ставане има всяка нощ - между 1 и 3 пъти. Така съм си от началото. Иначе спането засега ми се получава добре, но напоследък сънувам много, супер шантави неща, шарени и сутрин съм малко недоспала. Бих дала всичко да мина на плаващо работно време и да мога да поспивам на обяд. Обмислям как да го предложа все още.
Режим на хранене не спазвам, но с бременността хранителните ми навици се подобриха от само себе си много: месо по около 3 пъти седмично, а преди беше по 3 пъти на ден. Сладко никога не съм обичала и сега си продължава така. Само бонбони Rafaello като видя и си угаждам   Embarassed
Желанията ми за храни са много по-здравословни от преди: основно зеленчуци и плодове, чисто месо, вегетариански летни манджи тип задължително със салата - миш маш, картофени кюфтета, тиквички с ориз и т.н. Гледам поне 4 пъти седмично да закусвам овесени ядки с кисело мляко и задължително ленено семе - много ми регулира тоалетната. Ако пропусна това, си слагам семето в смути с горски плодове, банан и ябълков сок. Много вкусно и полезно! Пълнозърнест хляб, варени яйца и от време на време риба - пушена, печена и т.н.
Обаче въпреки това, и въпреки само +4 кг до момента, се сбогувам смело и упорито с тънката талия. Имам само един панталон, който все още ми става. Така като гледам, няма да е за дълго.  А като ви чета и вас, не съм сама  Laughing Рокли и туники му е майката. От тях имам това онова все още.
Купих си от Waikiki леки дънкови панталонки, много мекички. Които трябва да пазаруват - вижте и там. Струва ми се, че нещата са по-пъстри и по-евтинки от НМ.

P.S. И само можем да се поздравим за абсолютно точното заглавие на тази ни тема  Grinning
Виж целия пост
# 653
Sisil, сподели моля те диетата, че аз от самото начало си имам " тоалетни" проблеми, с които няма справяне. Всичко съм опитала. За сега ми действа само салата от зеле с целина и то не всеки път, та ще съм ти благодарна, ако споделиш.
Виж целия пост
# 654
Mary предложи нещо хубаво за заглавие, ама не мога да го намеря... newsm78
Виж целия пост
# 655
Извинявам се много, но с изказването си съм ви подвела малко... Диетата ми не е специална и препоръчана от доктор, просто съм се консултирала с него... triangle сутрин задължително пия чаша топла вода(не обичам мед и лимон) после хапвам сурови ядки и фреш. Следя също фазите на луната и спрямо тях веднъж седмично ям само плодове и малко ядки. Това ми понага много и ходя веднъж на ден, а ако не го правя може и на два-три дни! А и гледам да правя упражнения 3 пъти седмично, това също според мен помага,ако не на това, поне да сме стегнати малко Simple Smile
Виж целия пост
# 656
Да,аз предложих заглавие,сега се разрових да го намеря,хмммм странно,но коментарът ми го няма.Явно е изтрит-защо,нямам представа newsm78 newsm78 newsm78 Както и да е,добре,че съм паметлива и помня заглавието Laughing Laughing Laughing Laughing:
Лятото полека отминава,декемврийска мама все по-едра става     hahaha
Ако на някого му хрумне нещо друго,предлагайте
Виж целия пост
# 657
Може ли да не е нещо свързано с кг незнам за вас ама се депресирам от това че ставам все по безформена пък и предишното заглавие пак беше свързано с това та малко да сменим ако може.
Нещо от рода ... Жегите си заминават и декемврийчета все по-големи(палави) стават. Може би варианта с палави е по-добър

Лятото в България понякога продължава и Октомври дано и тази година да е така.
Виж целия пост
# 658
Идеята ми беше малко по-закачливо и забавно заглавие,но щом не одобрявате няма проблем Wink
Виж целия пост
# 659
От днес съм в болнични за две седмици. След това докторът иска да ми ги удължи за месец, но това не знам как точно да го кажа в службата.  newsm78

Имам планове за море от много време и в петък се надявам, че всичко ще е наред и ще отида newsm01. Ах, как ми липсват турските курорти, но не бих се навила да пътувам до там. Иначе всяка вечер се размечтавам да отида, да си лежа, да си чета книжка, да си спя по цял ден на шезлонга, да се повозя на яхта и да плувам в открито море, а накрая да се върна черна като циганче... в такова безвремие попадам там, че все едно съм на другия край на света. Ах, Бодрум, Бодрум... Трудно ще го прежаля тази година newsm50 Успокоявам се, че сега поне си знам, къде отивам, апартаментът е на  плажа и няма пияни английски и български прасета. Има повече туристи от арабските страни, но мен изобщо не ме вълнува, кой как ходи на плаж и не се впечатлявам като ги видя с дрехите. Пълна почивка и спокойствие ми е и на нашето море.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия