Университети в Германия и други държави с немски език 8

  • 96 904
  • 746
# 105
Приет студент по медицина в Хале. Искаше малък спокоен университетски град без размирици - получи се.
Някой да има студент там, да питам на лични битови неща?
Виж целия пост
# 106
Приет студент по медицина в Хале. Искаше малък спокоен университетски град без размирици - получи се.
Някой да има студент там, да питам на лични битови неща?
Честито mamma Jenny!Успех на младежа!Записването на място ли става,или може онлайн ?   
Виж целия пост
# 107
Момичета,искам да ви попитам дали е възможно дъщеря ми да се оправи със записването за 1 ден?Ако не,може ли някой да препоръча евтино място за 2-3 нощувки в Аахен в периода 21-23.08.Ако има дете,което да може да я приюти срещу заплащане,ще бъда много благодарна.Просто се страхувам да я пусна сама в хостел с по 3-4 човека в стая.Иначе резервирахме за мен двупосочен,а за нея еднопосочен самолетен билет до Кьолн на 13.09 за 60 евро.
Виж целия пост
# 108
Приет студент по медицина в Хале. Искаше малък спокоен университетски град без размирици - получи се.
Някой да има студент там, да питам на лични битови неща?
Честито mamma Jenny!Успех на младежа!Записването на място ли става,или може онлайн ?   
Може и по пощата.
Виж целия пост
# 109
Момичета,искам да ви попитам дали е възможно дъщеря ми да се оправи със записването за 1 ден?Ако не,може ли някой да препоръча евтино място за 2-3 нощувки в Аахен в периода 21-23.08.Ако има дете,което да може да я приюти срещу заплащане,ще бъда много благодарна.Просто се страхувам да я пусна сама в хостел с по 3-4 човека в стая.Иначе резервирахме за мен двупосочен,а за нея еднопосочен самолетен билет до Кьолн на 13.09 за 60 евро.
По принцип е възможно за ден! Иначе сме спали в този http://www.booking.com/hotel/de/a-o-aachen-hauptbahnhof.de.html? … pRecProp=1;ccpi=1хотел на жп гарата, много чист и приятен!
Виж целия пост
# 110
Честито на бъдещите студенти по медицина на vale3000 и mama_jennybouquet Hug

Моята дъщеря за съжаление нямаше късмет на абибесте. Сега очаква 5.09, пък да видим.  Thinking

За нощувките силно препоръчвам airbnb, несравними оферти има там. vale3000 писах ти на ЛС.

Виж целия пост
# 111
Тази година приемът по медицина е истински ужас. Знам за поне 3 деца с 1.0, които не са били "изтеглени". На страницата на единия университет буквално пишеше, че при по-голям брой желаещи се тегли лотария за запълване на тази квота.
Успех на девойката, на 5 септември квотата е по-голяма в повечето унита.
Виж целия пост
# 112
Кога завършваше двойният випуск в Германия? Да не би да е тази година?
Виж целия пост
# 113
mama_jenny четсито на твоя младеж! bouquet
Успешни и щастливи студентски години му желая!
Ясмина късмет на твоята дъщеря на 5.09! Flowers Four Leaf Clover

Простете невежеството ми,но какво е абибесте?Ей така от обща култура да се просветя...
Виж целия пост
# 114
Само да се запиша, ако някой случайно има въпроси за живота в Германия, че гледам, че вече сте в нова тема. Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Момичета,искам да ви попитам дали е възможно дъщеря ми да се оправи със записването за 1 ден?Ако не,може ли някой да препоръча евтино място за 2-3 нощувки в Аахен в периода 21-23.08......................................
По принцип е възможно за ден! Иначе сме спали в този http://www.booking.com/hotel/de/a-o-aachen-hauptbahnhof.de.html? … pRecProp=1;ccpi=1хотел на жп гарата, много чист и приятен!
I am the same,много благодаря ! bouquetТози го видях,но като прочетох,че е  до гарата се отказах.Страхувам се да наемам стая на такива места,но щом е изпробван хостел може и да прибягна до този вариант.Девойката в момента(дистанционно от морето) се опитва да намери някаква квартира.Писахме до унито дали може да изпратим документите за записването по пощата,но те ни върнаха имейл само  с напомняне за крайната дата на записване-23.08.Дъщеря ми иска да е сигурна ,че е записана и затова ще се яви лично за записването.
С Ясмина си писахме.Много съжалявам ,че не се получи при тях с абибесте,но както писа mamma_jenny,тази година има доста българчета с диплома 1,00 и не всички са приети на 1-во класиране.Просто въпрос на късмет най-вероятно.Стискам палци и им желая от сърце на 05.09 да забравят за тревогите около приема.Според мен рейтинга на училищата се взима също  под внимание.Дъщеря ми каза,че всички,които са кандидатствали в Мюнхен медицина са приети по абибесте.Но за там е ясно-бройката на студентите( медицина) е в пъти по-голяма от другите университети
Виж целия пост
# 116
Честито на бъдещите студенти по медицина на vale3000 и mama_jenny.  bouquet Hug

Моята дъщеря за съжаление нямаше късмет на абибесте. Сега очаква 5.09, пък да видим.  Thinking

За нощувките силно препоръчвам airbnb, несравними оферти има там. vale3000 писах ти на ЛС.


И ние от airbnb си резервирахме апартамент за 4 човека в Аахен с 2 спални и трапезария за 7 нощувки за по 18 ЕУР. на човек
https://www.airbnb.com/rooms/5822758
Виж целия пост
# 117
vale3000 Сега погледнах местата в Мюнхен - 880  Shocked Rolling Eyes Как ги обучават тези студенти?

Just ....  woman 20% от местата за медицина се разпределят по квота Abiturbeste. В нея участват студенти с диплома 1,0 (т.е. над 5,93-5,94 по българската система). Обаче не е ясно какво става, ако кандидатите с диплома 1,0 са повече от местата. Най-вероятно се тегли лотария, но аз поне не видях никъде това да е написано изрично. Имаше препратки към някакви точки, но абсолютно не можах да се оправя как се изчисляват за нашите дипломи. Ще видим дали утре ще дадат някакво обяснение от хохшулстарт.
На 5.09 се разиграват 60% от местата. Останалите 20% са за листата на чакащите (тези, които не са приети минали години), които също сега се приемат.
Виж целия пост
# 118
Специалностите с ограничен прием са разделили местата на три части. В първата, абибесте, кандидатстват и записват децата с най-висок успех. За медицина е към 5.96-6.00 май. Когато те са повече от местата става сложно и дори се теглят имена на случаен принцип, но не навсяк де. Освен това хубавите унита често не разглеждат кандидатури, в които те не са посочени на първо място или поне второ.
Децата, които не са извадили късмет, могат да участват при следващата квота, ако са заявили това. Местата и съответно шансовете са три пъти повече.
Виж целия пост
# 119
Моят опит с наемането на апартамент в Аахен беше ужасен. Резервирах през Букинг, потвърдено беше, отговаря ми собственичката на запитванията, детето беше там и трябваше да вземе ключа в уговорен час. Няма никой на адреса че и телефона не си вдигаха. Та в последния момент резервирах в хотела на гарата. С онази измамница си разменяхме писъмца и заплахи за съд до момента в който не писах на сайта как останах на улицата.
Хотела на гарата е с чисти стаи,предлагат закуска на блок масасрещу доп.заплащане, страхотно кафе,изумително тихо въпреки локацията, удобно за транспорт, пълно с българи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия