Университети в Германия и други държави с немски език 8

  • 96 906
  • 746
# 615
Леле, тука ако Унсс въведе такива глоби, ще изплати външния дълг....
Не си играят...
Виж целия пост
# 616
Какво стана в крайна сметка? Нали вече е минала срещата?
Виж целия пост
# 617
Какво стана в крайна сметка? Нали вече е минала срещата?
Срещата е насрочена за четвъртък,доколкото помня от прочетеното.

Не знам, иначе как се доказва,че не са преписвали един от друг.

Най-елементарният начин,за който се досещам е да ги накарат да решат отново задачите и съответно да изискат разяснения от тяхна страна по решенията.Не знам обаче това доколко се приема за доказтелство от преподавателите.
Могат и да ги провокират да си признаят нещо,което не са направили /преписването/,но не съм запозната с манталитета там.
Наистина не си поплюват немците,но този казус започва все повече да ми прилича на......."като кажат,че сестрата ти е еди каква си,ходи и доказвай,че нямаш сестра" /извинявам се за по-грубото сравнение/.

vale3000,ако желаеш дръж ни в течение,какво се е случило на срещата.
Отново стиснати палци от мен и дано дъщеря ти е спокойна до утре и на самата среща. fingerscrossed
Виж целия пост
# 618
Нещо преиграват германците, ми се струва. Laughing
Напоследък попадам непрекъснато на статии с анонимни признания на студенти, как други хора им пишат домашните срещу заплащане или как преписват на изпит. При това става дума за германци, не за чужди студенти. Масова практика е и никой не може да докаже, кой им е писал работите. Дори има специални фирми, които се занимават с написване на студентски домашни.
Да не говорим, че бившият министър на отбраната на Германия Гутенберг беше уличен, че е изплагиатствал дисертацията си с доста голямо закъснение, което все пак му струваше поста. Германците дори въведоха глагола guttenbergen като отговор на неговата постъпка.
Същото важи и за Урсула фон дер Лайен, настоящата  министърка на отбраната, която по диплома е гинеколог, завършила в Хановер. Joy На нея обаче не и взеха титлата, незнайно защо. При това става дума за дисертция от 1990 година. Трети случай, пак с министерски привкус. Бившата образователна министърка Анете Шаван, също обвинена в плагиатство за дисертация от преди 33 години!!!
Та на този фон доста преиграно ми се струва да скачат срещу едни деца, които дори ако за миг допуснем, че се консултирали едно с друго, едва ли не се считат длъжни да ги наказват като престъпници.
Дано всичко мине добре и вале да си отдъхне. Hug
Виж целия пост
# 619
Момичета,стискайте палци.Към 13:00ч е срещата,точно преди последното за семестъра  упражнение по физика.Много съм притеснена и в същото време много ядосана,че стресират така децата.Снощи в 23:00ч говорих дъщеряси .Беше в библиотеката и каза,че е спокойна,но само тя си знае (по-скоро заради мен го казва).От няколко дена нямала никакъв апетит и вчера до 23:00ч беше изяла само един банан.Щяла да стои до последния автобус,който минава в 24:30ч.Една германка от по-голям курс й казала,че на 100%  е сигурна ,че ги викат,защото и двамата са българи(най-лесно се доказва преписване,когато са двама сънародници).Ако е  била с германец,нямаше да обърнат внимание.Всяка година карали няколко човека да повтарят,за да покажат на първокурсниците ,че не трябва да преписват
Момчето от своя страна  било много притеснено и вчера се е наложило дъщеря ми да го успокоява и да му вдъхва кураж(мисля ,че покрай тази случка започнаха поне да си говорят нормално).То е притеснено,защото преценява реално ситуацията,а мойта просто вярва ,,че истината  ще възтържествува‘‘.
Виж целия пост
# 620
Стискам ви палци тогава. Не знаех, че чак толкова се следи. Аз също съм писала домашни с някого и не съм имала проблеми досега, но те нещата се променят.
Виж целия пост
# 621
То нищо лошо да има санкции и другите да се сещат какво ги чака, ако преписват, но въпросното преписване би трябвало да се докаже като такова. Не ми се струва обаче, че немците ще си направят труда да доказват нещо, ако са ги забройкали. Ще бъде страхотен комплимент за немската система, няма що! Все пак да се надяваме, че ще се разминат нещата и децата няма да се окажат жертви на "правилното" отношение на германците към източноевропейците по принцип.
Виж целия пост
# 622
Стискам палци и вярвам, че справедливостта ще възтържествува  Hug
Моята дъщеря тази година ще кандидатства в Германия. Снощи й дадох да прочете за какво иде реч и имахме още един повод да си поговорим за германците. Беше смутена от възможните проблеми, с които може да се сблъска и дори преди малко ми писа да ме пита за вашия случай. Така че имате и нейните палци!!!
 Искам да ви попитам дали в периода на кандидатстване се налага тесен контакт с училищната администрация? Изисквали ли са университети да се изпращат документи по училищен имейл? Или някакви документи, които се издават само разчитайки на  добра воля? Изобщо срещали ли сте трудности от страна на училището на децата ви във връзка с документи? Дъщеря ми кандидатства в университети във Великобритания и един от тях поиска справка с очаквани оценки от 12-ти клас и очакван среден успех, но с изискване на бъде изпратено от училищен имейл. Отношението, което получи дъщеря ми, беше възмунително, граничещо с обидно. Затова се интересувам дали да съм подготвена за още такива драми.
И още един казус. Възнамеряваме да кандидатстваме без фирма, но една консултация не би навредила, мисля. Преди време срещнах коментар за консултантка от София, която записва часове за консултация и във Варна и имаше много добри отзиви. Помня само, че фамилията звучеше немска. Някой, ако се сети, моля да ми я припомни или да сподели линк.
Благодаря.
Виж целия пост
# 623
Тази консултантка не беше ли Iris Wiesner? Отговаряше за ДААД стипендиите преди, оттам я познавам.
Виж целия пост
# 624
Тази консултантка не беше ли Iris Wiesner? Отговаряше за ДААД стипендиите преди, оттам я познавам.

Прекрасна си! Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 625
Тази консултантка не беше ли Iris Wiesner? Отговаряше за ДААД стипендиите преди, оттам я познавам.
Същата. Само дето след нейните консултации се налагаше да проверявам мотивационни писма на познати деца, защото не си беше направила труда да ги погледне изобщо. Не се водете по немската фамилия, има други консултанти, които работят по-добре.
Виж целия пост
# 626
Аз съм с много позитивни впечатления от нея. Ходила съм за пояснения преди да стана стипендиантка, после ходих да се моля да ми променят интервюто, защото имах изпит в два дни и не можех да се явя пред ДААД. Жената извади списъци и започна да звъни по телефони, докато не намерихме едно момиче (моя позната се оказа), с която си разменихме часовете за интервютата. Изобщо не беше длъжна да го прави.

Беше компетентна по отношение на процедурите за кандидатстване. Германка е и езиково със сигурност ще е на по-добро ниво от всяка бг учителка.

Учудвам се, ако е имало груби грешки в писмата след проверката на native speaker. Доколко работи сериозно и внимателно в новата си дейност, обаче, не мога да кажа.
Виж целия пост
# 627
Криси, писмата изобщо не бяха проверени. Беше си взела таксата и до там. Може преди да е работела добре, но сега е останало само името и. Има поне 5-6 примера. Не говоря наизуст.
Виж целия пост
# 628
Тази консултантка не беше ли Iris Wiesner? Отговаряше за ДААД стипендиите преди, оттам я познавам.
Същата. Само дето след нейните консултации се налагаше да проверявам мотивационни писма на познати деца, защото не си беше направила труда да ги погледне изобщо. Не се водете по немската фамилия, има други консултанти, които работят по-добре.

Благодаря много за мнението. Значи във Ваше лице имам още един избор  bouquet
Наистина бих искала да се оправим сами с кандидатстването, защото тепърва има да се сблъсква с много по-сериозни препятствия. А и кой повече от нас е заинтересован от добър краен резултат?
Виж целия пост
# 629
Не ме разбирайте погрешно. Аз не се занимавам с това.  Hug Правех го на добра воля на познати деца. И не съм учителка, нито консултант. Grinning Не се съмнявам, че германката владее немския добре, въпросът е, дали не поема повече ангажименти отколкото може да свърши качествено.
Иначе имам опит с фирма за кандидатстване, но само за консултации и не искам тук да правя излишна реклама. bouquet Успех ви желая!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия