Януарчета 2016-6

  • 41 987
  • 736
# 690
Такааааа, хремата на Марти спря като по чудо тази сутрин. Оказа се, че му е избило първото зъбче  newsm44
Вече се чудех какво да го правя, бях се притеснила, вчера много кашля. Вече ще знам, че така ще ги вади.
Ние сме два дни само навън, използваме хубавото време до последно. Вчера ходих да му купя яке, че другата седмица прогнозираха 16 градуса макс.
Предният път се върнах на работа, когато Жасмина беше на 11 месеца. Сега, ако имаше начин щях да го гледам до първи клас hahaha. Хич не ми се връща, толкова ми е хубаво в къщи с децата.
Виж целия пост
# 691
Малееее как се справяте с две деца, бе момичетааа ??? Направо невъзможно и супер изтощително ми изглежда. Вярно ,че ми е първо и даже Кристина е сравнително кротка,но това събуждане нощем, тези зъби или ревове дето не знаеш от какво са ааааа не,не, не ми се мисли за второ !
Gigi-ligi аз я кърмя три пъти -сутрин,вечер и към 6ч.  Доколкото знам трябва около 500мл мляко на ден да изяждат , аз мисля,че съм далеч Пт тази цифра,но не мисля пак да давам мляко след пюре или само мляко,защото нали казват пък че само мляко няма да стига вече.
Dragonfly , ако има някой да ти помогне няколко дена след като дадеш пюрето да взимат бебо и да го баламосват,докато забрави за теб и млякото. На мен така ми помогна свекито да заместя хранения. Иначе си изяждаше порцията и продължаваше да мрънка за мляко, миришех ли и не знам.  
Аз да ви се оплача, то бял кахър в сравнение с вирусите дето виреят де, ама бяхме на село при баба ми и дядо ми ( да са живи и здрави ) да видят малката и се напълних с бълхи. Направо ще откача. Такова чудо от дете не бях виждала и даже и вкъщи си донесох и направо не знам какво да правя, как да я махна я гнусна гад  #2gunfire
Виж целия пост
# 692
ММ болен и зарази и Филип. Цяла нощ не е спал. Не можеше да диша милия, кашля и подсмърча. Направо съм бясна. всички си легнали, т.е. ММ и майка му, само аз будувам. Предупредих го днес да не ми лазят по нервите, защото някой може да изяде шамарите Close
Виж целия пост
# 693
Малееее как се справяте с две деца, бе момичетааа ??? Направо невъзможно и супер изтощително ми изглежда. Вярно ,че ми е първо и даже Кристина е сравнително кротка,но това събуждане нощем, тези зъби или ревове дето не знаеш от какво са ааааа не,не, не ми се мисли за второ !
Gigi-ligi аз я кърмя три пъти -сутрин,вечер и към 6ч.  Доколкото знам трябва около 500мл мляко на ден да изяждат , аз мисля,че съм далеч Пт тази цифра,но не мисля пак да давам мляко след пюре или само мляко,защото нали казват пък че само мляко няма да стига вече.
Dragonfly , ако има някой да ти помогне няколко дена след като дадеш пюрето да взимат бебо и да го баламосват,докато забрави за теб и млякото. На мен така ми помогна свекито да заместя хранения. Иначе си изяждаше порцията и продължаваше да мрънка за мляко, миришех ли и не знам.  
Аз да ви се оплача, то бял кахър в сравнение с вирусите дето виреят де, ама бяхме на село при баба ми и дядо ми ( да са живи и здрави ) да видят малката и се напълних с бълхи. Направо ще откача. Такова чудо от дете не бях виждала и даже и вкъщи си донесох и направо не знам какво да правя, как да я махна я гнусна гад  #2gunfire
Ммм да и ние сме минали през същото, ужасна град са тия бълхи. През всичко. Наблюдаваш краката и я/ги утрепваш.има препарат в ХЕИ спец за тях. Пръска няколко пъти. Сега ще се скрият някъде и ще зазимят. Ще издържат зимата така, и после ако не си ги усмъртила всичките ще излязат на пролет пак. При мен беше страшна борба.  сутрин са особено неактивни, щото са се нали вечер. Ставаш и почваш да търсиш, по ръбове на дрехи, чаршафи, одеала.  Переше на 90 гр. Аз даже и през сушилня минавах всичко поне 1 месец.
Това не спане и мен ме изкарва извън нерви. 😉
Виж целия пост
# 694
Kali, дано се отървете от гадинките по-бързо.
Циндил, и аз се дразня на моето свеки, защото повтаря, че детето не я познава, а за 8 мес. веднъж не се е обадила да каже, че иска да го види, независимо, че живее на 5 мин. от вкъщи. Вярно, че малкия няма режим и не знае кога да се обади, но ако има желание все си мисля, че това не е пречка.
 От вчера ме боли гърло, а малкия киха и му хрипти носа. Днес му дадох осцилококцинум (добре, че е пред мен да го напиша правилно Simple Smile ) и вит.Ц. Дано се разминем леко.
 Живот и здраве мисля, да си се гледаме до ясла. Декември догодина ако са го приели ще го пускам.
 Кърмим се често, даже по-често от кака му  на тази възраст. Тя е сукала по един път на нощ, а Сами по 101 ... Даже 9 мес. се е отказала от нощното кърмене.
Виж целия пост
# 695
Да от това ме е страх да не се скатаят някъде. Моето майчинство отдавна свърши и зимата ще търся да я давам някъде на ясла,ако успея да си намеря работа.   
Мами от Бургас, можете ли да ми препоръчате добър и внимателен педиатър ?  На Кристина и се поду пъпчето и и е зачервено и искам да го видят, ама да не я сложат веднага под ножа с диагностика херния.
И също исках да ви питам ,като дохранватв след кърмене колко всъщност давате още ? Защото аз и направих 180мл и тя можеше всичкото да си го изпие  Shocked
Виж целия пост
# 696
Кали, в случая не е ли по-добре хирург? Педиатър ще гледа, ама не е специалист все пак.
Виж целия пост
# 697
Кали, голямата ми дъщеря е с херния на пъпчето и я водихме на детски хирург в Пирогов. При нея се оказа козметичен проблем, който за жалост се оправя само оперативно, но аз отказах. Като порастне ако и е грозно ще си го коригира сама. Но с нея се забавихме и я заведохме към годинката и се обвинявам, за което, защото като малки може и с лепене. Но трябва да се види от хирург, защото има и по опасни случаи където се притискало червото и тогава трябва да се дейтва навреме.
Виж целия пост
# 698
При хирург ме е страх ,че веднага ще каже под ножа ,защото така ги виждат да се оправят нещата  те. Ако можете да ми кажете някой свестен. Ще пробваме и с лепенки да.
Виж целия пост
# 699
Не е задължително. Както писах по-горе Габи си е с пъпна херния, дължаща се на по-раздалечени коремни мускули. Водих я към годинката. Тя няма черво навън. Хирургът ни обясни, че при нея лепенки няма как да помогнат, защото е голяма. Нейният проблем би се решил само оперативно, но тъй като не е опасно състояние до 3 годинка нищо не се правело, освен ако няма промяна. Плуването също помага много, както и по няколко коремни преси на ден (за нашия случай). Вече е на 4 и още пъпчето и изстърча лекичко. За жалост не си спомням името на хирурга, но в София поне тогава само в Пирогов имаше такива специалисти. Сега мисля, че и в Токуда има детска хирургия.
Виж целия пост
# 700
Ох, благодаря много ! Ще отида все пак да, дано само да попадна на свестен, че нещо много съм негативно настроена към докторите,особено тук  Rage
Виж целия пост
# 701
И аз бих ти препоръчала хирурзите на Токуда. Моите впечатления са, че ако не е необходимо, няма да настояват за операция.
За такива неща от педиатри ме е страх. Понякога се надценяват и може да пропуснат нещо важно.
Давали ли сте кисело мляко вече? Марти днес ми се кара много, ядях кисело мляко (много го обичам  Confused ) и му дадох да близне малко. Зяпаше горкото после за още, ама не посмях. Мислех като навърши 10 месеца тогава да му дам, ама май ще е по-рано. Нямам намерение да заменям АМ с него, а да разнообразявам следобедната закуска.
Виж целия пост
# 702
Проф. Бранков сега е в Токуда, идва от Пирогов. Препоръчвам с двете ръце за всякакви проблеми. Ние ходихме за забелването при него. Наричат го българският д-р Хаус. Отделно има измислени няколко нови оперативни техники, които се изполват в цял свят.
С опит и не бърза да се намесва оперативно.
Виж целия пост
# 703
Аз давам кисело мляко много обича, така и не пропи АМ  и киселото мляко не го пие, давам го за закуска с овесени ядки. И ние сме хремави вече не толкова обилно но като суче се дразни че му хърка  носа. 
Виж целия пост
# 704
Кали разбирам те напълно за лекарите но си мисля че по време на разговора ще усетиш дали можеш да му имаш доверие пък и можеш да потърсиш второ мнение, на страха очите са големи /особенно на мама/ та затова си мисля че всичко ще е наред
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия